Seyahat ve Instagram için En İyi 10 Kamera 2020 - evham.net | evhamlı blog
Alışveriş Rehberi İnceleme Sosyal Medya

Seyahat ve Instagram için En İyi 10 Kamera 2020

, fotoğraf çekme şeklinizi tamamen değiştirdi.

Kareli kapalı ekranla, fotoğrafı nasıl kırptığınız değişir.

Birçok yönden, Instagram’ın görsel ekranı doğal değildir.

İki gözün var. Stereo görüşünüz var. Bu nedenle, doğal olarak hayatı daha geniş bir formatta görürsünüz.

Bu nedenle televizyonunuz ve dizüstü bilgisayarınız dikey olarak daha geniştir. Çünkü gözlerinizi ileri ve geri taramadan tüm ekranı kullanabilirsiniz.

Instagram, daha çok mono görsel ekranda görmenize neden olur. Ayrıca sizi resimlerinize yakınlaştırır. Instagram’daki fotoğraflara bakarken, her şey daha yakın hissediyor çünkü her şey daha yakın. Olmak zorunda.

Instagram ayrıca sosyal medya dünyasını değiştirdi. Yüz binlerce takipçisi olanlar “etkileyiciler” olarak görülür. Bu, güçlü kullanıcının şirket için ürünleri pazarlamasına izin verir.

Instagram için ne kullanırsanız kullanın, güçlü bir kullanıcı olmak istiyorsanız veya mümkün olan en iyi Instagram fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, bunu yapmak için uygun bir kameraya ihtiyacınız vardır.

Doğru Instagram kamera için dev bir DSLR’ye ihtiyacınız yok. Instagram’da yerleşik olan veya üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla sunulan filtrelerin çoğu, zaten resmin görsel kalitesini zaten bozuyor. Bunun yerine, Instagram için en iyi kamerayı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç diğer özellik var.

ISO:

Geceleri fotoğraf çekmek isteyeceksiniz.

Ya da kulüplerde.

Ya da mum ışığında.

Kameranız bunu nasıl ele alıyor?

Düşük ışıkta fotoğraf çekmek için kamera merceğinizin daha geniş açması gerekir. Ayrıca daha uzun süre açık kalması gerekir. Bu yüzden gece resimlerinizin bulanık görünme olasılığı daha yüksektir.

Çünkü lens açıkken kameranızı hareket ettirdiniz.

Kamera dünyasında, bu ISO tarafından kontrol edilir. Daha kısa sürede daha fazla ışık alabilir.

Film kameraları gününe gelindiğinde, bu tür bir filmi temsil ediyordu. Bir ISO 100 filmi mükemmel kalitede fotoğraflar çeker, ancak daha fazla ışığa ihtiyaç duyar. 800 ISO, düşük ışıklarda olağanüstü bir performans sergiler, ancak biraz tahıl üretebilir.

Süper yakınlaştırmak isterseniz grenli bir resim görebilirsiniz. Ama yine, bu Instagram’ın güzelliği. Megapiksel artık bu dünyada gerçekten önemli değil.

Deklanşör hızı:

Bu doğrudan ISO ile bağ kurar.

En iyi Instagram kamerasını bulmak, hangi kameranın en iyi aydınlatma kalitesini sağladığını belirlemekle ilgilidir.

Obtüratör hızı, daha fazla ışığa izin verirken kamera merceğinin ne kadar hızlı kapanabileceğidir. Bu, bozulma, bulanıklık veya pikselleşme olmadan görüntünün daha net görünmesine yardımcı olur.

Enstantane hızları ve ISO’lar ile kameranın manuel işlevi hakkında derinlemesine dalmak mümkündür.

Bunlar, bir Instagram resmiyle genellikle endişelenmeniz gereken özellikler değildir. Kamera, çevrenize otomatik olarak ayarlanacaktır (seçerseniz, kontrole girip kendi başınıza ayarlayabilirsiniz).

Diyafram:

Obtüratör hızı ve ISO’ya benzer şekilde diyafram, kameraya giren ışık miktarını belirler.

Fotoğraf çekimi tamamen ışığı kontrol etmek ve istenen ışık miktarını girmekle ilgilidir. Modern, dijital kameralar görüntüyü yakalamak için sensörleri kullanırken film kameraları ışığa duyarlı filmi kullanır.

Diyafram ayarlaması size iki önemli fayda sağlayacaktır.

İlk olarak, giren ışığın miktarını artırabilir veya azaltabilirsiniz.

İkincisi, alan derinliğini değiştirebilirsiniz.

Alan derinliği, arka plan odak dışındayken ön plandaki bir kişinin odakta olduğu zamandır.

Açıklık “tamamen açık” olduğunda, en fazla miktarda ışığa izin verir. Ayrıca, nesnenin odaklandığı sığ alan derinliğini de verir.

Diyaframı kapattığınızda, ışık miktarını azaltırsınız. Bu, özellikle bir şeye odaklanmanızı sağlar. Diğer her şey odak dışı olacak. Diyafram kapanması ne kadar aşırı olursa alan derinliği de o kadar aşırı olur.

Tabii ki, diyaframınız kapandığında telafi etmek için deklanşör hızını ve ISO değerini ayarlamanız gerekir.

Yine, kamera teknolojisi ve fotoğraf çekmekle ilgili yabancı otlara gerçekten girmek mümkündür. Instagram fotoğraf makineniz tüm bunları otomatik olarak kontrol edecektir.

Sadece böyle bir özellik ile alan derinliği görsel seçeneğine sahip olduğunuzu bilin.

Instagram resimleri sıkıştırır ve son birkaç yıl içinde inşa edilmiş bir kameranız varsa, mono bir fotoğrafı tutamayacak kadar fazladır.

Editörün Seçimi: Sony a7 III – Editörün Seçimi

Sony a7 III Tam Kare Aynasız

Listedeki en güçlü kamera olmasa da, a6500 çok yakın ve a7 III’ten çok daha rahat bir fiyata geliyor! 24,2 megapiksel kamera harika bir satış noktası, ancak gerçek şu ki bu kamera her şeyi iyi yapıyor. Sezgisel ve güçlü. Heyecan verici aksiyon çekimleri ve güzel fotoğraflar çeker. Gördüğüm herhangi bir kameranın en güçlü otofokusuna sahip.

Daha fazlasını söyleyebilirim, ama bir resim bin kelimeye bedeldir. Bu yüzden dolaşmak yerine, a6500’ün neler yapabileceğinin küçük bir örneği.

1. Olympus TG-5 Su Geçirmez Kamera

Olympus TG-5 Su Geçirmez Kamera

Açık havada çekim yapmak isteyenler için Olympus TG-5 Su Geçirmez Kamera mükemmel bir seçimdir. Düşük ışık koşulları ve gürültü azaltma için mükemmel kılan 12 megapiksel yüksek hızlı görüntü sensörü ile donatılmıştır.

Bu Olympus modeli MOV (MPEG 4AVC / H.264) video kayıt formatına sahiptir ve su altında çekim yapabilir. 25-100 mm lens, bu tür hareketli kameralar için oldukça hızlı olan maksimum diyafram f / 2.0 sunar.

TG-5, çift dört çekirdekli bir işlemci üzerinde çalışır ve görüntüleri 460k noktalı LCD monitörde görmenizi sağlar. Odak aralığı 3,94 inç (10 santimetre) ile sonsuz arasındadır.

TG-5, 14 dereceye kadar donmaya karşı korumalı, darbeye dayanıklı, ezilmeye karşı dayanıklı ve toz geçirmezdir. Ayrıca bir buğu önleyici lense sahiptir, böylece sabahın erken saatlerinde buğusuyla çekim yapabilirsiniz.

4x optik zoom, görüntünüzdeki ayrıntıları yakalamanızı kolaylaştırırken, 2160p video çözünürlüğü size sadece Instagram dış mekan kameralarında hayal ettiğiniz videoları sunar.

 


400 $ ‘ın Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Aksiyon Kamerası

2. GoPro HERO8

GoPro HERO8

Aşırı fotoğraflarınızın neredeyse her şeyi yapmasını istediğinizde, GoPro HERO8 kamera serisi harika. Bu kameraların güzelliği sadece basitliği değil, aynı zamanda mükemmel özelliklere sahip kameralar olması. 

Sörf, dağ bisikleti, klasik bir araba veya başka bir şeyden herhangi bir şey yaparak Instagram feed’inizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, GoPro HERO8 ve mevcut eklentilerle mümkündür.

GoPro’nun eklentileri, onu seyahat ve Instagram için en iyi aksiyon kamerası yapan şeydir. Mükemmel kamera açıları için arabanızın dışına güvenle sabitleyebilir, motosiklet kaskınıza yapıştırabilir veya onunla köpekbalığı tankına dalabilirsiniz. Bunların hepsi diğer kameralarla güvenli bir şekilde yapamayacağınız şeylerdir.

Bu kamera aynı zamanda önceki GoPro kameralarının bulunduğu yerden de alıyor. İlk olarak, HD çözünürlüğünün dört katı olan 4K çözünürlükte yakalayabilirsiniz. Saniyede 60 kare kaydetmenize bile izin verir (geleneksel filmler saniyede 24 kare kaydeder).

Ağır çekimde çekim yapmak istiyorsanız, videoyu 8 kat daha yavaş kaydedebilirsiniz. Ayrıca, 12 megapiksel kamera 1080p canlı akışa ve 10 metreye kadar su altında çekim yapmanıza olanak tanır.

Normalde, Instagram ile telefonunuzdan resim yüklersiniz. GoPro HERO8, dosyaları doğrudan telefonunuza aktarmanıza olanak tanıyan bir Wi-Fi özelliğine sahiptir.

 


500 $ ‘ın Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Keskin Görüntü Kamerası

3. Olympus PEN E-PL9

 

Olympus PEN E-PL9

Olympus PEN E-PL9 , akıllı telefon kamerası kullanıcısından Instagram yıldızına doğru yükseltmedir. Özellikle çekici tasarımlı bir ekipman parçasında yüksek kaliteli görüntüler çekmeyi tercih ediyorsanız.

Canlı MOS sensörlü 16 megapiksel kamera sunar ve TruePic VIII görüntü işlemcisinde çalışır. Ayrıca, 3 inç 180 derece aşağı açılır dokunmatik ekrana sahiptir.

Videoları 4K olarak çekebilir ve bu kamerada 121 puntoluk otomatik odaklamayı kullanabilirsiniz. Pil ömrü size toplam 350 çekim sağlar.

Bu keskin görüntü kamerasını yeni başlayanlar için ilk başta kavramak kolay olmayabilir, ancak bir süre sonra ustalaşabileceğiniz çeşitli manuel özellikler sunar.

Selefi E-PL8’in aksine, E-PL9’da dahili flaş ve Bluetooth bağlantısı ve Sahne Modları var. Son derece hafif ve kompakttır, bir sonraki maceranıza yanınızda götürmek istiyorsanız harikadır.

 


1000 $ ‘ın Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Akıllı Telefon Kamerası

4. iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro

İPhone 11 Pro akıllı telefonlarından ile Instagram fotoğraf çekmek için tercih herkes için iyi bir cihazdır.

Bu akıllı telefonun 8 inç Super Retina XDR OLED ekranı var. Suya ve toza dayanıklı olduğu için (30 dakikaya kadar suda 4 metre), su altında kullanabilir ve toz parçacıklarını yakalaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Mükemmel özelliklere sahip olmasına rağmen, bu telefonla ilgili en ilginç şey kamera. 12 megapiksel, üç kameralı bir sistemle donatılmıştır, bu da telefoto, geniş ve ultra geniş açı formatında çekim ve çekim yapabileceği anlamına gelir.

3 kameradan biri 120 derecelik bir görüş sunar, ikincisi optik görüntü sabitleme özelliğine ve üçüncüsü f / 2.0 diyaframa sahiptir.

Kameranın portre modu, gece modu, ağır çekim seçeneği ve 60 fps’ye kadar 4K videosu var. Ayrıca, fotoğrafınızı mevcut çeşitli yeni filtrelerle düzenleyebilirsiniz.

 


1000 $ ‘ın Altında Seyahat ve Instagram için En İyi DSLR Kamera

5. Canon EOS-80D

Canon EOS-80D

Bu kompakt Canon 80D modeli para için en iyi pazarlıklardan biridir. 45 noktalı otomatik odaklama, hayal ettiğinizden daha iyi görünen çarpıcı 24,2 megapiksel kamera ile desteklenen akıllı düşüncelerin çoğunu yaparak harika fotoğraflar çekmeyi kolaylaştırır.

Bu kameradaki vizör benim en sevdiğim özelliklerden biriydi, çünkü vizör görüntüde göreceklerinizin neredeyse% 100’ünü kapsıyor. Bu, sanatınız üzerinde benzeri görülmemiş bir kontrol sunar, çünkü çekimde tam olarak ne olacağını ve olmayacağını görmenizi sağlar. Bu, 1/8000 deklanşör hızları ile desteklenir, bu da çırpınan bir böceğin veya düşen bir yaprağın mükemmel atışınızı mahvedebileceğini düşünmez.

Kamera ayrıca yüksek ışık ayarlı diyafram ayarlarından ve 16000’e kadar ISO değerinden faydalanarak kamerayı düşük ışık senaryolarında bile çok etkili hale getirir.

Bu kamerayı bu kadar şaşırtıcı kılan, temel kamerayla aynı fiyat için, kamerayı seyahat çantası, tripod, hafıza kartları ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli aksesuarlarla ek ücret ödemeden satın alabilmenizdir.

 


1200 $ Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Vlog Kamera

6. Sony RX100 VII

Sony RX100 VII

Sony RX100 VII bas-çek kamera ölmedi kanıtlıyor. Aslında, bu bas-çek kamera bir dizi DSLR kameradan daha güçlüdür.

Sadece F2.8’den F4.5’e kadar gittiği için oldukça büyük bir lense sahip değil. Bu, alan derinliğinde çok fazla kaymaya sahip olmayacağınız anlamına gelir.

Ancak gerçekte, çoğu dijital fotoğraf makinesi bir fotoğrafa yapabileceğiniz en kötü şey olan dijital zuma dayanır. Dijital zoom yalnızca pikselleri yakınlaştırır, bu da analog lens camı fiziksel olarak hareket ettirdikçe grenli bir görünüme neden olur. Neyse ki, bu 8.3x optik zoom’a sahip.

Kamera çok hızlı. Otomatik odaklama, kayda değer bir 0,02 sn çekim hızı sağlar. Bu elde edeceğiniz kadar anlık.

Bu küçük kompakt 20,1 megapiksel kamera, videoları 2160p çözünürlükte filme alabilir ve süper hızlı bir HFR’ye sahiptir ve 40x ağır çekim video çekebilir.

 


1400 $ ‘ın Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Drone

7. DJI Mavic Pro 2 Zoom

DJI Mavic Pro 2 Zoom

Drone ile fotoğraf çekmeyi seviyorsanız DJI Mavic Pro 2 Zoom sizin için doğru araçtır. Dronlar en popüler yeni alımlardan biri haline geldi. Aslında, gayrimenkul görüntüleri çekmek için bir drone kullanan bir arkadaşım var.

DJI Mavic’i bu amaçla kullanmasanız da, fotoğrafçılığınızı yepyeni bir seviyeye taşıdığını görebilirsiniz. Doğal olarak, bu drone bir el kamerası ile aynı seviyede fotoğraf kontrolü sunmayacak.

Ancak, dronun 31 dakikalık uçuş süresi var. Saatte 44 mil kadar uçabilir ve nesnelerin içine düşmekten kaçınmak için çok yönlü bir engel algılama özelliğine sahiptir. İster birkaç havai fotoğraf çekmek isteyin, ister çarpıcı 4K çözünürlükte on beş dakika havadan çekim yapmak isteyin, DJI Mavic Pro 2 Zoom ile bunu başarabilirsiniz.

Ayrıca 48 megapiksel kamera ve drone geriye doğru uçarken yakınlaştırma yapmanızı sağlayan Dolly Zoom’a da sahip.

Hepsinden iyisi, Mavic süper kompakttır, basit bir su şişesinin boyutuna katlanır ve nerede olursanız olun heyecan verici görüntüler için dronu yanınıza almanızı kolaylaştırır.

 


1600 $ ‘ın Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Quadcopter Uçağı

8. DJI Phantom 4 Quadcopter

DJI Phantom 4 Quadcopter

Tıpkı Mavic gibi, DJI Phantom 4 geleneksel kameralarla imkansız muhteşem görüntüler ve fotoğraflar sunarak fotoğrafçılığı deneyimlemek için yeni bir yol sunuyor. Kamera, 30 fps’de 12,0 megapiksel görüntüler veya 4K video çekimi sağlar.

Quadcopter, engelleri tespit etmeyi kolaylaştırmak için bir uydu konumlandırma sistemi ve bir Görme Konumlandırma Sistemi ile üretilmiştir. Uydu konumlandırma GPS’i, drone’yu her zaman izlemenize olanak tanır ve dahili GPS, eve geri dönmesini otomatik olarak düzenlemesine izin verir.

Drone, yaklaşık yarım saat boyunca 45 MPH’ye kadar hızlarda uçabilir ve daha önce hayal edebileceğiniz görüntüleri toplamak için inanılmaz bir süre sunar. DJI ayrıca filminize müzik, diyalog, metin ve özel efektler ekleyerek videolarınızı düzenlemeyi kolaylaştıran inanılmaz bir yazılım içerir.

Bu drone harika ve hem fotoğraflar hem de çekebileceği video görüntüleri bu dünyanın dışında.

 


1800 $ ‘ın Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Aynasız Kamera

9. Sony Alpha a6600

Sony Alpha a6600

Sony Alpha a6600  , piyasadaki en iyi dijital kameralardan biridir. Küçük boyutunun sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü o çerçevenin içinde gizlenen 24,2 megapiksel kamera var. Kamera 4K çözünürlükte fotoğraf çekebilir.

Dahili görüntü sabitleme, bulanıklığı şimdiye kadar çektiğim tüm kameralardan daha kolay telafi eder. Vizör, 8 fps’ye kadar canlı çekim yapılmasına olanak tanıyarak kelebek veya ceylan gibi hareketli bir nesnenin izlenmesini kolaylaştırır.

Ayrıca, a6600, AF-C modunda bile sessiz sürekli çekim seçeneğine sahipken, HLG resim profili anında HDR görüntüleme sunar. Ayrıca, şarj başına maksimum 810 çekim var.

Beni bu kamerayla hayal kırıklığına uğratan tek şey enstantane hızıydı. Her ikisi de oldukça iyi olan 1/4000 kadar yüksek ve 30 saniye kadar düşük. Ama daha geniş bir yelpazeye sahip diğer daha ucuz kameraları test ettim, bu da a6600 için biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

 


2000 $ Altında Seyahat ve Instagram için En İyi Aynasız Kamera

10. Sony a7 III Tam Kare Aynasız

Sony a7 III Tam Kare Aynasız

Sony kameraların a7 serisi, popüler Nex kamera serisi için devraldı. Bu kameralar, aynasız DSLR kalitesi sunmayı amaçlamaktadır. Bu size olağanüstü güce sahip daha küçük bir kamera verir.

Instagram’a yüklemeden önce dosyaları kameranızdan bir bilgisayara manuel olarak aktarmanız gerekir, ancak DSLR düzeyinde fotoğraflara daha düşük bir fiyata sahip olursunuz, bu da yüklemek için zaman ayırmaya değer. Ayrıca, hem JPEG hem de RAW formatlarını aynı anda yakalayabilirsiniz.

Ayrıca lensleri değiştirmenize izin verir. Tam DSLR’ye gitmeden fotoğrafınızı potansiyel olarak bir sonraki seviyeye çekmek ve Instagram oyununuzu yükseltmek istiyorsanız, Sony a7 serisi burada.

Sony a7 III’ün en büyük yararı daha küçük boyutudur. Daha büyük DSLR fotoğraf makinelerinin ağır yüküne sahip değil. Ayrıca daha küçük lensler kullanır, bu nedenle bu lensler genellikle daha ucuzdur. Tüm bunlar, daha pahalı DSLR donanımıyla aynı yüksek kaliteyi üreten bir fotoğraf makinesine sahip olmanın yanı sıra paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Lenslerin standart Canon veya Nikon DSLR lenslerinizden biraz daha küçük olduğunu unutmayın. Bunların çoğu a7’ye bir adaptörle takılabilir, ancak bazı özellikler çalışmayabilir.

Bu nedenle, özel hazırlanmış a7 lenslerle gitmek daha iyidir. Nex kameralarınız varsa, bu lensler muhtemelen iyi çalışacaktır, ancak önceden kamerayla uyumluluğu kontrol etmek en iyisidir.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At