Windows 10 için en iyi 25 fare imleci - evham.net | evhamlı blog
Manşet Windows

Windows 10 için en iyi 25 fare imleci

Windows kullanıcı arabiriminden sıkıldıysanız ve varsayılan özelleştirme seçeneklerinden bıktıysanız, belki de bazı kişiselleştirme paketlerini denemenizin zamanı gelmiştir. Masaüstünüzü benzersiz kılmanın en iyi yollarından biri yeni bir fare imleci teması yüklemek ve kullanmaktır. İnternette bol miktarda var. Bu yazıda, işletim sisteminizin görsellerini geliştirmek için kullanabileceğiniz Windows için en iyi fare imleci programlarının yirmi beşini sizinle paylaşacağız. Başlayalım:

NOT: Windows 10, Windows 7 ve Windows 8.1’de aşağıdaki fare imleci şemalarını yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Güvenli olduklarından emin olmak için onları Bitdefender ile taradık . Fare imleci düzenlerini nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız, bu makalenin ikinci sayfasının sonunu okuduğunuzdan emin olun. Bu konuda ayrıntılı talimatlarımız var.

1. Metro X İmleç Seti

Metro X paketi, bilgisayarınıza Windows 8’den esinlenen bir imleç düzeni sağlar. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Metro X İmleç Seti

2. Yeni Mac OS X İmleçleri

Mac OS X’dekilere benzemek için yapılmış bir imleç seti denemek isteyebilirsiniz. Bu koleksiyon altı farklı imleç stili içerir. Kullanmak istediğiniz stille eşleşen INF dosyasını yükleyin. Alternatif olarak, setteki her stil için her INF’yi kurun.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Yeni Mac OS X İmleçler .

3. Gant İmleç Paketi

Bu imleç kümesi, Windows, Linux, vb. Özelleştirmek için kullanılan popüler Gant simge kümesine dayanır. Bu kümede iki renk şeması bulunur: her biri iki küme olan sarı ve mavi. Başka bir deyişle, dört ayrı klasörde bulunan toplam dört imleç seti vardır.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Gant İmleç Paketi

4. Merhaba İmleç

Dünya çapında Hello Kitty olan fenomeni sevenler için, burada sevimli Japon ikonuna sahip bir imleç seti var. Bu set bir INF dosyası içermiyor. Ayrıca tam bir set değildir, yani sadece aşağıdaki resimde gösterilen imleçlere sahiptir. Ancak, açıklamasında paylaşılan önerileri uygularsanız kullanılabilir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Merhaba İmleç

5. Yön

Zevk alabileceğiniz daha sıradışı bir işaretçi seti. Aşağıdaki resimde nasıl göründüklerini görebilirsiniz.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Yön .

6. Mario Gant

Süper Mario karakteri dayalı el imleçleri kümesi. Harika, değil mi?

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Mario Gant .

7. BELİRSİZ

Küçük simgeleri sevenler için basit ve küçük boyutlu bir imleç seti.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: UNDERSized .

8. Krystall

Benzersiz ve renkli bir simge seti. Bu imleç paketi kolay bir kurulum için bir INF dosyası içermez. Eğer açıklamasında paylaşılan önerilere uyarsanız ve el her işaretçi atarsanız Ancak, kullanılabilir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Krystal .

9. Oksijen İmleçleri

KDE için oluşturulan bu simge seti Windows’a taşındı ve DeviantArt’da tüm zamanların en popüler simge setlerinden biri. Bu set 37 farklı renk şeması içerir.

Windows, fare imleci, şema

Download page: Oksijen İmleçleri .

Beğendiğiniz bir fare imleci buldunuz mu? Umarız yapmışsınızdır. Eğer yapmadıysanız, kaydırmaya devam edin. Denemeniz için daha çok şeyimiz var.

10. Gökkuşağı İmleçleri

Bu, sürekli olarak rengini değiştiren Mac imleçlerine dayanan bir fare imleci şemasıdır. Canlı renkleri seviyorsanız, bu fare imleci şemasına bayılacaksınız.

Windows, fare imleci, şema

Download page: Gökkuşağı İmleçler .

11. Metro X3 İmleç Seti

Bu makalenin başlarında, Metro X İmleç Setini sunduk. X3 İmleç Seti hemen hemen aynı işaretleyicilere sahiptir, ancak daha geniş bir renk çeşitliliğine sahiptir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Metro X3 İmleç Seti .

12. Zune’D Animasyonlu İmleçler Seti

Zune’D Animasyonlu İmleçler Seti, eski ve soyu tükenmiş Microsoft Zune cihazından esinlenen başka bir renkli imleç şemasıdır.

Windows, fare imleci, şema

Download page: Zune’D Hareketli İmleç Seti .

13. kristal berraklığında

Crystal Clear, yarı saydam bir fare imleç kümesidir. İşaretçinin arkasında ne olduğunu görmek istiyorsanız, bu şemayı denemelisiniz.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Crystal Clear v4.0 .

14. DIM İmleç

Bu, oyun grubumuzdaki en çekici fare imleci programlarından biridir. DIM işaretçileri video oyunlarından ilham alır ve fare imlecini nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişen gizli animasyonlara sahiptir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: DIM İmleç .

15. Gaia 10

Gaia 10, güzel renkli ve zarif bir şekilde tasarlanmış bir fare imleci seti sunar. Canlandırıcı, renkli ve çevre dostu bir fare imleci teması arıyorsanız, bununla yanlış gidemezsiniz. Gaia 10 ayrıca daha kolay kurulum için otomatik bir INF yükleyici içerir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Gaia 10 .

İlk sayfanın sonuna fare imleci şemaları ile ulaştınız. İkinci sayfada, bazıları çizgi filmlere, bazıları da Star Wars’a dayanan oyunlardan esinlenerek sizin için daha fazlasına sahibiz. İkinci sayfayı da okumalısınız.

16. Basitleştirin

Basitleştir, basit şeyleri ve minimalist tasarımları sevenler için bir fare imleci temasıdır. Bu temaya dahil olan küçük ve basit imleçler harika görünüyor, takip etmek ve bilgisayarınızda ayarladığınız herhangi bir Windows temasıyla mükemmel uyum sağlamak kolaydır. Simplify ayrıca imleçlerini sisteminize hızlı bir şekilde yüklemek için kullanabileceğiniz bir INF dosyasına sahiptir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Basitleştirin .

17. Krom Cam

Chrome Glass, bir başka minimalist fare imleci temasıdır. İmleçleri birbirine oldukça benzer, ancak bir bükülme ile: siz veya sistem bir eylem gerçekleştirdiğinde, imleç rengini değiştirir. Örneğin, sistem meşgul olduğunda fare imleci rengini kırmızıya dönüştürür. Bilgisayarınızda ne zaman bir şey olduğunu bilmek çok ince bir yoldur. Chrome Glass, imleçleri bilgisayarınıza yüklemek için yönetici olarak çalıştırmanız gereken bir EXE dosyası biçiminde gelir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Krom Cam .

18. StartCraft 2

StarCraft hayranı mısınız? Cevabınız evet ise, StarCraft 2 fare imleci teması tam olarak StartCraft bilgisayar özelleştirmenizi tamamlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz şeydir. Terran, Protoss ve Zerg: Oyundaki tüm yarışlar için imleçlerin sürümlerini içerir. Tek dezavantajı, bu temanın herhangi bir yükleyici sunmamasıdır, bu nedenle bilgisayarınıza almak için benioku dosyasından adımları izlemeniz gerekir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: StartCraft 2 .

19. Radyum 2

Aynı anda karmaşık ve basit bir fare imleci teması arıyorsanız, Radium 2 muhtemelen istediğiniz gibi olduğundan daha fazla bakmayın. Ayrıntılı tasarım ve imleçlerin güzel şekilleri kesinlikle onları Masaüstünüzde olmasını sağlayacaktır. Radium 2 ayrıca, imleç temasını bilgisayarınıza yüklemek için kullanabileceğiniz bir INF dosyası da içerir.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Radyum 2 .

20. Vigyori

Herkes ifadeleri sever. Öyleyse neden ifade tabanlı fare imleci teması olmasın? Bilgisayarınızı açtığınızda her sabah gülen bir yüz görmek daha iyi ne olabilir? Daha parlak ve daha mutlu bir Masaüstü için Vigyori’yi deneyin (bu arada Macarca Gülümseme anlamına gelir). 🙂

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Vigyori .

21. Kek

Hiç kalbinizin eridiği kadar sevimli bir imleç paketi istediniz mi? Tamam, belki senin değil, eğer sert bir adamsan, ama kızının isteği, eğer Windows cihazında Cupcake fare imleçlerini alırsan.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Cupcake .

22. Android Malzeme İmleçleri (Mavi)

Bir Android hayranıysanız ve Google’ın malzeme tasarımını çok seviyorsanız, belki de Android Malzeme İmleçleri şemasını kullanarak Windows bilgisayarınızda da tadını çıkaracaksınız . Neyse ki, ayrıca bir INF dosyası ile birlikte gelir, bu yüzden yüklemek kolaydır.

Windows, fare imleci, şema

Download page: Android Materyal İmleçleri .

23. Mickey Fare

Bu, öncelikle çocuklar için değil, aynı zamanda bazı nostaljik yetişkinler için tasarlanmış başka bir sevimli imleç şemasıdır. 🙂 Çocuklarınız Mickey Mouse ve onunla ilgili her şeyi seviyorsa, bu “karikatür fare” imleçleri ile onları şaşırtabilirsiniz.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Mickey Mouse .

Eğer bir çocuğunuz varsa, o fare imleci şemasını sevmelidir. Eğer yapmadıysa, bir sonraki hile yapabilir.

24. Yıldız Savaşları Yeniden Yüklendi

İmleçler yeni, genç Padawan kullanmalı: arkadaşlarınız olmalı ışın kılıcı! Aksi takdirde, Star Wars’ı seviyorsanız ve masaüstünüz gururla bir Jedi duvar kağıdı giyiyorsa, muhtemelen Yoda’nın Evreninden ilham alan bir fare imleci şemasını seveceksiniz. İşte burada!

Windows, fare imleci, şema

Download page: Yıldız Savaşları Reloaded .

25. IEA

Iea, basit ama detaylı imleçlere sahip basit ama zarif bir fare imleç şemasıdır. Her türlü duvar kağıdı ve tercih edebileceğiniz herhangi bir pencere rengi ile iyi gider. Biz onu seviyoruz ve sizin de yapacağınıza inanıyoruz.

Windows, fare imleci, şema

İndirme sayfası: Iea .

Fare imleci düzeni nasıl yüklenir

Daha önce fare işaretçilerini değiştirmenin farklı yollarını ele alsak da, internetten indirilen fare şemaları genellikle indirdiğiniz arşiv dosyasında bulunan bir INF dosyası (bilgi standları) yardımıyla yüklenebilir.

Çoğu durumda, bir fare imleci şeması arşiv dosyalarında “.rar,” “.zip” gibi uzantılara sahip olarak dağıtılır . Kurmak istediğiniz imleçleri içeren arşiv dosyasını indirdikten sonra, bilgisayarınızdaki geçici bir konuma çıkartın. Ayıklamakta sorun yaşıyorsanız, arşivler için neredeyse tüm formatları destekleyen güçlü bir açık kaynak dosya arşivleyicisi olan 7-Zip’i deneyin .

Ardından klasörü açın ve INF dosyasını bulun. Sağ tıklayın veya basılı tutun ve ardından Yükle üzerine tıklayın veya dokunun .

” alt=”” aria-hidden=”true” />Windows, fare imleci, şema

Ardından, fare işaretçisi düzeni özelleştirme penceresini açın . Yeni düzeni İşaretçiler sekmesindeki açılır menüde görmelisiniz .

” alt=”” aria-hidden=”true” />Windows, fare imleci, şema

Şimdi işlemi tamamlamak için OK düğmesine basın . Yeni fare imleci şeması hemen uygulanır. Arşive dahil edilmiş bir INF dosyası yoksa, yeni imleçleri manuel olarak yüklemek için, bu öğreticide bulunan talimatları izleyin: Windows’ta fare imleçleri veya işaretçileri nasıl özelleştirilir .

Sonuç

Bu makaleyi oluşturmak için çok sayıda fare imleci şeması denedik ve bulabildiğimiz en iyisini paylaştık. Umarız bu toplantıdan keyif almışsınızdır. Eğer öyleyse, tweet atmaktan veya başkalarıyla paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, daha fazla fare imleci şeması aramak istiyorsanız , DeviantArt’ın Windows İmleçleri bölümünü denemelisiniz . Aramanızı başlatmak için harika bir yer.

Windows 10’da özel fare imleçleri ve işaretçileri nasıl kullanılır

Bilgisayarınızı kullanırken fare imleciniz hayati bir rol oynar ve görünüşüyle ​​tamamen rahat olmalısınız. Belki daha büyük bir imleç istersiniz, bu gözlerinizi zorlamadan bir metinde bulmak kolaydır veya belki de sonsuza dek hissettirdiğinizden beri kullandığınız eski işaretçiden sıkılırsınız. Durum ne olursa olsun, bu öğretici Windows 10 bilgisayarınızda veya aygıtınızda fare imleçlerini nasıl özelleştireceğinizi gösterir:

NOT: Sunulan özellikler Windows 10 Sürüm 1903 (Mayıs 2019 Güncelleştirmesi) veya daha yeni sürümlerinde kullanılabilir. Windows 10’un daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, tüm özelliklere erişemeyebilirsiniz. Windows 10 sürümünüzü kontrol edin ve gerekirse en yeni Windows 10 güncellemesini edinin .

Windows’da fare imleci nedir?

Fare imleci, ekranda kullanıcı etkileşimi için geçerli konumu veya işaret aygıtınızın hareketlerini göstermek için kullanılan bir göstergedir. Windows 10’da imlecin kalınlığını değiştirebilir, işaretçinizin boyutunu ve rengini ayarlayabilir veya şu anda kullanılan simgeleri tamamen farklı olanlarla değiştirebilirsiniz. Fare imleçleri için kullanılan dosyalar söz konusu olduğunda Windows “.ani” (animasyonlu imleç) ve “.cur” (imleç) uzantılarını kullanır. Yerleşik Windows 10 imleçleri genellikle her biri yaklaşık 9-10KB boyutundayken, animasyonlu imleçler 500-600KB kadar büyük olabilir.

Yerleşik Windows 10 imleçleri
Yerleşik Windows 10 imleçleri

Bu dosyalar için varsayılan klasör : “C \ Windows \ Cursors ,  mevcut seçeneklerin hiçbiri beğeninize vardır ve yeni bir fare imleci düzenini indirim sebebiyle ve yeni düzeni kendi içinde çıkarılan edilmelidir Bu varsayılan klasörün altında.

Özel fare işaretçileri ve imleçlerle, yeni fare imleci şemaları , Windows 10’un sunduğu şeylerden çok daha eğlencelidir, ancak indirilen imleç şemalarından animasyonlu imleçlerin dört kat daha fazla yer kaplayabileceğini unutmayın (yaklaşık 2MB).

Windows 10 tarafından kullanılan fare işaretçisi şeması nasıl değiştirilir

Fare işaretçisi düzenini değiştirmek ve görüntülenen geçerli imleç simgelerini değiştirmek istiyorsanız, görev çubuğunuzun arama alanına “fare” girin . Ardından Fare ayarları’na tıklayın veya dokunun .

Windows 10'da Fare ayarlarına erişin
Windows 10’da Fare ayarlarına erişin

Gelen İlgili ayarlar bölümünde, ya da dokunun tıklayın “Ek fare seçenekleri . 

Ek fare seçeneklerine basın
Ek fare seçeneklerine basın

Fare Özellikleri penceresi açılır. İşaretçiler sekmesine tıklayın veya dokunun; Windows Varsayılan şemasının imleçler listesinde bazı tanıdık şekiller görmelisiniz .

Fare Özellikleri penceresi
Fare Özellikleri penceresi

In Şema bölümünde, bir açılır tüm önceden yüklenmiş işaretçi şemaları ile menüye ortaya çıkarmak için ok tuşuna basın.

Toplamda on iki sistem şeması vardır. Bir şemanın önizlemesini görmek için menüden seçin ve Özelleştir bölümünde ilerleyerek tüm simgelerini görebilirsiniz .

Ok tuşuna basarak açılır menüyü açın
Ok tuşuna basarak açılır menüyü açın

Özelleştir bölümünün altındaki ilgili kutuyu işaretleyerek “İşaretçi gölgesini etkinleştir” seçeneğini de belirleyebilirsiniz .

İmlecinizin altında bir gölge etkinleştirin
İmlecinizin altında bir gölge etkinleştirin

Kullanmak istediğiniz bir düzen bulduğunuzda, Uygula veya Tamam tuşlarına basın .

Windows 10’da kendi işaretçi düzeninizi oluşturma

Beğendiğiniz bir şema bulamazsanız, kendi simgelerinizi oluşturmak için mevcut simgeleri karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. İlk olarak, bu öğreticinin önceki bölümündeki talimatları izleyerek Fare Özellikleri penceresinin İşaretçiler sekmesine gidin . Ardından, Özelleştir listesinde, değiştirmek istediğiniz girişi tıklatın veya dokunun ve Gözat’a basın .

Bir simge seçin ve değiştirmek için Gözat'a basın
Bir simge seçin ve değiştirmek için Gözat’a basın

Bu , kullanılabilir tüm simgeleri depolayan “C: \ Windows \ Cursors” klasörünü açar . Aradığınızı bulana kadar küçük resimler arasında gezinin. Bazı küçük resimler benzer görünür, ancak üzerlerine tıklamak veya dokunmak sol alt köşedeki Önizleme bölümünün yardımıyla daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlar . Seçiminizden memnun olduğunuzda, Aç’a tıklayın veya dokunun .

Kullanmak istediğiniz imleci bulun ve Aç'a basın
Kullanmak istediğiniz imleci bulun ve Aç’a basın

Kullanmak istediğiniz şeye yakın bir şemadan başlayabilir ve sadece sevmediğiniz simgeleri değiştirebilirsiniz. Fikrinizi değiştirirseniz, Varsayılanı Kullan düğmesini, ardından Tamam’ı veya Uygula’yı tıklayın veya dokunun ve düzen, yaptığınız tüm değişiklikleri atarak orijinal imleç kümesine sıfırlanır.

Düzeni sıfırlamak için Varsayılanı Kullan'a basın
Düzeni sıfırlamak için Varsayılanı Kullan’a basın

Şemadaki varsayılanı değiştirmek için bir özel fare imleci bile seçmek, Windows’un değişikliklerinizi tamamen yeni bir şema olarak ele almasına neden olur. , İleride kullanmak üzere bu düzeni kaydetmek tıklayın ya dokunun Kaydet düğmesini Şeması bölümünde, sizin düzeni bir isim ve ardından basın vermek OK .

Özel şemanıza bir ad verin
Özel şemanıza bir ad verin

İPUCU: Oluşturduğunuz herhangi bir özel düzen, seçilip Şema bölümündeki Sil düğmesine basılarak silinebilir . Sistem şemaları silinemez.

Windows 10’da işaretçi boyutunu ve rengini değiştirme

Mükemmel işaretçi simgelerini seçtikten sonra, boyutlarını ve renklerini ayarlamak isteyebilirsiniz. In İmleç & işaretçi sekmesinde “Erişim kolaylığı” ayarlarının, Windows 10 teklifler geniş renk dizisi ve boyutlarda bol hem seçim.

Daha iyi görünürlük için işaretçi boyutunu ve rengini değiştirme
Daha iyi görünürlük için işaretçi boyutunu ve rengini değiştirme

İşaretçinizin boyutunu ve rengini nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için okuyun: Windows 10’da fare işaretçisi boyutunu ve rengini değiştirme .

Windows 10’da yazarken kullanılan imlecin kalınlığı nasıl değiştirilir

Özelleştirmek için yalnızca bir imleç kaldı ve özellikle Windows 10 bilgisayarınızda veya cihazınızda yazmak için zaman harcıyorsanız çok fazla dikkat çekiyor: yazarken yanıp sönen imleç. Harfler veya rakamlarla birlikte önemli miktarda zaman harcarsanız, yaptığımız gibi, kalınlığını ayarlayarak bu imleci daha görünür hale getirme seçeneğini takdir edebilirsiniz.

Klavyenizdeki Windows + I tuşlarına basarak Ayarlar uygulamasını açın . In Windows Ayarları , tıklayın ya musluk “Erişim kolaylığı . 

Windows Ayarlarından Erişim Kolaylığı
Windows Ayarlarından Erişim Kolaylığı

Soldaki sekmelerden İmleç ve işaretçi’yi seçin . Zaten adı sadece bir seçeneği yoktur “yazarak zamanları görmek için imleci kolaylaştırın” : Bölüm “Değişim imleç kalınlığı .  Kararınızı vermek için için sol tarafındaki önizleme kutusunu kaydırıcıyı hareket ettirin ve izle.

İmlecin kalınlığını ayarlamak için kaydırıcıyı hareket ettirin
İmlecin kalınlığını ayarlamak için kaydırıcıyı hareket ettirin

NOT: Windows 10, fareniz söz konusu olduğunda başka özelleştirme seçenekleri de sunar. Temel fare ayarlarını nasıl yapılandıracağınız veya tek bir tıklamayla dosyaları açmak için nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır .

Fare işaretçiniz neye benziyor?

Fare işaretçisi, Windows 10 bilgisayarınızı veya cihazınızı kullanırken her zaman gördüğünüz şeylerden biridir, bu yüzden ihmal etmemelisiniz. Tercihlerinize göre özelleştirmek, daha keyifli bir kullanıcı deneyimi sunarken sizi daha üretken hale getirebilir. Bu öğreticiyi kapatmadan önce, hangi fare işaretlerini kullandığınızı ve bunları neden değiştirmeye karar verdiğinizi bize bildirin.

3 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At