Linux için En İyi VPN 2020 - evham.net | evhamlı blog
İnternet Linux

Linux için En İyi VPN 2020

Linux için neden bir VPN’e ihtiyacınız vardır?

 1. Güvende olmak istiyorsunuz.
  Linux diğer işletim sistemlerinden daha güvenlidir ve genellikle virüsleri uzak tutar. Ancak, verileriniz hala hükümet ve İSS’niz tarafından görülebilir. Hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın, internete gönderdiğiniz veriler izleyiciler tarafından kesilebilir. Sunduğu güvenlik önlemleri nedeniyle Linux üzerinde çalışıyorsanız, internete bağlandığınızda bir koruma katmanı eklediğinizden emin olun. Bir VPN, bilgisayarınızdan çıkan veriyi şifreler ve dolayısıyla meraklı gözlerden uzak tutar. Kırmanın neredeyse imkansız olduğu 256-bit şifreleme sunan birçok VPN servisi bulunmaktadır.
 2. Gizliliğinize önem veriyorsunuz.
  Gizlilik bilincine sahip kullanıcılar genelde Linux’u tercih eder, çünkü açık kaynaklıdır ve kurcalamaları tespit etmek için işletim sisteminin kodunu inceleyebilirler. Gizlilik özellikleri nedeniyle Linux’u kullanıyorsanız büyük olasılıkla bilgisayar korsanlarına karşı güvende olmak isteyeceksinizdir. Verileriniz herhangi bir koruma olmadan internet üzerinde dolaşırken, bilgisayar korsanlarının bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım göndermesi kolaydır. Ağ hatlarını kesebiliyorlarsa, cihazınıza casus yazılım veya fidye yazılımı gönderebilirler. Bir VPN’in bilgisayarınızdan çıkan trafiğinizi şifrelemesine izin vererek güvende kalabilirsiniz.
 3. Kısıtlı web sitelerine veya uygulamalara erişmek istiyorsunuz.
  İster Hulu’ya ABD dışından erişmeye çalışın ister kısıtlayıcı bir okul ağından kurtulmaya çalışın, bir VPN kısıtlamalardan kaçıp sansüre takılmadan tüm çevrimiçi içeriğe erişmenizi sağlar. Linux, kısıtlamaları baypas etmek ve çalışma stilinize uymak için kodunu değiştirmenize izin verir. Neden ağ yöneticileri tarafından durdurulasınız ki? Başka bir IP’nin arkasına saklanın ve her türlü kısıtlı çevrimiçi uygulamaya erişmek için trafiğinizi şifreleyin.

Linux için en iyi VPN’ler aşağıdaki gibidir:

Burada listelenen VPN’ler, Linux’ta sorunsuz çalışıyor ve tüm dünyada birçok sunucuya sahip. Hızlı ve güvenli olup internet aktivitelerinizi kaydetmiyorlar.

Neden bir VPN Kullanmalısınız?

Linux’u kullanmanın birçok nedeni var – özelleştirilebilir, ücretsiz ve güvenli bir işletim sistemidir. Hiç şüphesiz diğer işletim sistemlerinden daha güvenlidir. Bununla birlikte, Linux’u kullanarak bilgisayarınızı bazı virüslerden koruyabilirken, izleyicilerden ve bilgisayar korsanlarından koruyamazsınız.

Birçok ülkede hükümetler vatandaşlarını gözetler, bu sebeple özel verilerinizi güvende tutmak önemlidir. Bir VPN kullandığınızda verileriniz şifrelenir ve dış kuruluşlar tarafından görülemez.

Veri paketleriniz sanal özel ağa girip çıkarken hangi paketlerin kime ait olduğunun tanımlanması zordur. Bu, bilgisayar korsanlarının veri paketlerinizi bulmalarını neredeyse imkansız kılar.

Linux’le (veya herhangi bir işletim sistemi ile) VPN kullanmanın bir başka nedeni de daralmayı yenmek ve daha iyi bir yayın veya daha yüksek P2P hızlarının tadını çıkarmaktır. İSS’niz internete gönderdiğiniz trafiği görebildiğinden belirli veri kullanımı türleri için hızları azaltabilir.

Bir VPN kullandığınızda İSS’niz kullandığınız web sitelerini veya çevrimiçi uygulamaları algılayamaz ve bu nedenle bağlantınızı daraltamaz.

Kamusal WiFi kullanıyorsanız, bir VPN verilerinizin güvende kalmasını sağlar. Kamusal ağlara müdahale edilebilir ve kullanıcı adlarınız ve şifreleriniz kolayca hacklenebilir. Bir VPN kullanmak verilerinizi şifreler ve savunmasız ağlar üzerinde sizi korur.

En çok önerilen VPN’lerimizin ikisine daha yakından bakalım:

 • 61 farklı ülkede süper hızlı sunucular
 • Kırılması neredeyse imkansız olan çift veri şifreleme
 • Onion over VPN, verilerinizin son derece güvenli bir Soğan yönlendiricisine gönderileceği anlamına gelir.
 • VPN bağlantısı kesilirse internet bağlantısını da kesmek için otomatik kill switch
 • Aynı anda 6 cihaza bağlanma imkanı
 • VPN kullanımınızın izlenmediği anlamına gelen sıfır kayıt politikası

Visit their site veya see their reviews.

 • 94 farklı ülkede yüksek hızlı sunucular
 • Güçlü şifreleme için çok sayıda protokolü destekler
 • Tam bir güvenlik sağlamak için her yeni bağlantı ile (veya uzun bağlantılar için her 60 dakikada bir) yeni bir anahtar oluşturur
 • Aynı anda 3 cihaza bağlanma imkanı
 • Farklı Linux sürümleri için benzersiz bir uygulamaya sahiptir

Visit their site veya see their reviews.

Linux’te bir VPN kurmak yalnızca birkaç dakikanızı alır ve sizi bilgisayar korsanlarından ve casus ajanlardan korur. En iyi işletim sistemi için en iyi VPN’i edinin ve güvende kalın.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At