En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi 2020 - evham.net | evhamlı blog
Bilgisayar Donanım Manşet

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi 2020

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi 2020: dizüstü bilgisayarınızı serin tutmak için en iyi seçimler. Sıcak bir dizüstü bilgisayarınız mı var? Sonra yükselen sıcaklıklarla soğutma pedi.

2020’nin sunabileceği en iyi dizüstü soğutma pedi yatırım yapmaya hazır mısınız? Dizüstü bilgisayar üreticileri ve mühendisleri, makineleri daha ince ve daha güçlü hale getirme açısından sürekli sınırları zorluyor; ikincisi, doğal olarak oyun taşınabilirleri ile birincil bir konudur. Ve son zamanlarda, masaüstü bilgisayarlara yakın eşdeğer GPU’ları bir dizüstü bilgisayara yerleştirme yeteneği ile oyun dizüstü bilgisayarlarını güçlendirmek için büyük adımlar atıldı .

Bununla birlikte, bu sadece uzay kısıtlamaları değil, aynı zamanda ısı ile ilgili problemler (tabii ki ikisi birbiriyle yakından ilişkilidir) şeklinde bariz sorunları beraberinde getirir. Tıknaz bir CPU ve GPU’yu soğutmak için soğutma sistemleri ve akıllı fan kurulumları veya süper verimli ısı boruları ile yenilik yapmak giderek zorlaşıyor. Aksi takdirde, bu parçalar performansları ile kısıtlanabilir ve sonuçta masaüstü düzeyinde değil …

Ancak, soğutma da harici bir işlem olabilir – örneğin bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi kullanarak. Adından da anlaşılacağı gibi, bu, dizüstü bilgisayarınızın üzerine bakan fanlarla soğutma sağlayan bir peddir (ve bazen pedin metal şasisi aracılığıyla ek ısı dağılımı). Hangi farklı kategorilerde en iyi dizüstü soğutma pedleri bizim seçtikleri ile geliyor. Büyük dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış soğutma pedlerinden son derece taşınabilir çözümlere, cüzdan dostu pedlere ve hatta dahili hoparlörler gibi şık entegre aksesuarlara sahip modellere kadar, bunlar 2020’nin sunduğu en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedleri.

Dizüstü bilgisayar soğutma pedleri soğutmaya nasıl yardımcı olur?

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedinin sunabileceği herhangi bir ek soğutma, azaltmaya karşı savaşta yardımcı olacaktır. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızın ömrünü uzatabilir. Bu işlemci ve GPU, aşırı sıcak sıcaklıklarda sürekli çalıştırılmazsa daha uzun süre dayanır.

Biraz ekstra soğutma için biraz para harcamak, dizüstü bilgisayarınızın hayaletten erken vazgeçmesi tehlikesini ortadan kaldırarak size çok fazla acı verebilir. En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi, dizüstü bilgisayarınızı aslında kucağınızda kullandığınız durumlarda yerleştirmek için uygun bir yer sağlayabilir, böylece daha sıcak bir dizüstü bilgisayarın bacaklarınıza hoş olmayan bir şekilde sıcak olmasını önler.

Herhangi bir soğutma pedinden elde ettiğiniz kilometrenin, dizüstü bilgisayarınızın altında bulunan soğutma delikleri ve peddeki fanların konumuna göre ilgili konumlarına göre değişebileceğini unutmayın. Sağduyu dikte edeceği gibi, dizüstü bilgisayarınızın alt tarafındaki iyi havalandırma delikleri burada iyi bir şeydir – ve genel olarak – ve tercihen bunlar (kabaca) pedin hayranlarıyla sıralanacaktır.

Bazı dizüstü bilgisayar soğutma pedleri, hemen hemen her şeye çarpacak büyük bir fanla veya daha küçük olanlarla çalışmasına rağmen, fanların yeniden konumlandırılabileceği modüler pedler bile var.

Altta havalandırması olmayan talihsiz dizüstü bilgisayarlar bile, şasinin alt kısmının sıcaklık yönetimi açısından biraz yardım olarak soğutulmasından biraz faydalanabilir.

Her halükarda, tam dizüstü bilgisayar modeliniz göz önüne alındığında, kilometreniz biraz değişebilir, ancak muhtemelen bir soğutma pedinden biraz fayda göreceksiniz – ve belki de dikkate değer bir tane, elbette, en iyi modellerden birini seçmenizi sağlar. .

 • 2020’nin en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarını seçtik

Bir bakışta en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedleri

 1. Kootek Soğutucu Pad Chill Mat 5
 2. Cooler Master Notepal XL
 3. Thermaltake Masif 20 RGB
 4. Enermax TwisterOdio 16
 5. Targus Chill Mat
 6. Cooler Master MasterNotepal Maker
 7. Ağaç Yeni Arı Soğutma Pedi
 8. TeckNet N8 Dizüstü Bilgisayar Soğutma Pedi
 9. Cooler Master Notepal X-Slim
 10. Klim Cool

2020’nin en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedleri

En iyi dizüstü soğutma pedi: Kootek Cooler Pad Chill Mat 5

Kootek Cooler Pad Chill Mat 5, etkileyici miktarda soğutma sağlamak için beş fan kullanıyor. (İmaj kredisi: Kootek)

1. Kootek Soğutucu Pad Chill Mat 5

En iyi genel dizüstü bilgisayar soğutma pedi

Fanlar: 4 x 70mm, 1 x 120mm | Ped boyutu: 380 x 300 x 35mm

Etkileyici soğutma seviyesi
Hangi fanların açılacağını seçebilir
Altı farklı yükseklik ayarı

Kootek, etkileyici bir soğutma sağlamak için beş fan (ortadaki 70 mm fanlarla çevrili daha büyük 120 mm model) kullanan son derece etkileyici bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi üretiyor ve önyükleme için sessiz kalıyor.

Chill Mat, bazı fanları kapatabildiğiniz için çok yönlülük bahislerinde güçlü bir şekilde puan veriyor (bir çalışma, dört veya beş tane olması mümkündür), ayrıca (şezlong gibi bir mandal mekanizması kullanarak) altıdan yukarı kaldırılabilir tercihinize bağlı olarak farklı yükseklik ayarları (örneğin, bir film izlerken doğrudan kranklamak isteyebilirsiniz).

Bu soğutma pedi, 12 inç ila 17 inç dizüstü bilgisayarları alabilir, bu nedenle tüm ortak boyutlar, dizüstü bilgisayarın kaymasını önlemek için önde bir çift tıpa ile birlikte. Ayrıca iki USB 2.0 bağlantı noktasına sahip bir USB hub’ı vardır.

Kısacası, bu maça esnekliği olan yüksek kaliteli bir soğutma yastığıdır ve makul bir orta sınıf fiyat etiketinden yararlanır ve cüzdanınıza çok fazla zarar vermeden her şeyi kapsayan çok yönlü bir ürün için en iyi seçimimizdir.

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi: Cooler Master Notepal XL

Cooler Master Notepal XL çok etkili bir soğutma seviyesi sunar. (Resim kredisi: Cooler Master)

2. Soğutucu Ana Notepal XL

En iyi sessiz ve güçlü dizüstü bilgisayar soğutma pedi

Fanlar: 1 x 230mm | Ped boyutu: 305 x 379 x 47 mm

Güçlü soğutma
Oldukça sessiz
Bazı rakipler kadar çok yönlü değil

Cooler Master serin biliyor, umuyorsunuz ve firmanın Notepal kitaplarımızda bir kazanan. Etkileyici bir şekilde sessiz olan tek bir 230mm fan kullanarak, bir fan hızı denetleyicisine sahiptir ve dizüstü bilgisayarınızdan ‘optimum hava akışını’ borulandırmak için tasarlanmıştır. Gerçekten de, etkileyici bir miktarda havayı değiştirir ve dakikada 89,8 feet küp olarak derecelendirilir; çok etkili bir soğutma seviyesi.

Bu cihaz ayrıca, bir yüzeye yerleştirildiğinde denge için kaymaz ayakların yanı sıra dizüstü bilgisayarınızın klavyesini kullanmak için en iyi açıyı sağlamayı amaçlayan hafif eğimli ergonomik bir tasarımdan da yararlanır. Ek bir avantaj olarak, arka tarafta üç USB bağlantı noktası vardır.

Notepal XL, dizüstü bilgisayarları 17 inç boyutuna kadar tutabilir ve işleri kapatmak için, burada elde ettiğiniz soğutma performansı için makul fiyatlı. Bu ürün Kootek’e çok yakın bir saniye, ancak çok yönlülük cephesinde kayboluyor. Kootek’i ABD dışında bulamıyorsanız – bazı bölgelerde stok zeminde çok ince görünüyor – o zaman bu güçlü soğutma için harika bir alternatif.

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi: Thermaltake Massive 20 RGB

Thermaltake Massive 20 RGB, adından da anlaşılacağı gibi devasa bir dizüstü bilgisayarla başa çıkabilir. (Resim kredisi: Thermaltake)

3. Thermaltake Masif 20 RGB

Büyük dizüstü bilgisayarlar için en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi

Fanlar: 1 x 200mm | Ped boyutu: 471 x 354,5 x 46,5 mm

Büyük 200mm fan güzelce soğur
Şık RGB aydınlatma
Daha pahalı bir seçenek

Ağır bir dizüstü bilgisayar için uygun bir soğutma pedine ihtiyacınız varsa, bu Thermaltake ürünü adından da anlaşılacağı gibi devasa bir dizüstü bilgisayarla başa çıkabilir – 17 inçlik taşınabilir bir cihazla ter dökmeyecek ve hatta daha büyük bir bilgisayara ev sahipliği yapabilir. 19 inç oyun dizüstü bilgisayarları.

Soğutma için bir adet 200 mm’lik fana sahiptir (fan hızı ayarlanabilir) ve üç farklı yükseklik ayarı vardır (13 derecelik bir açıya kadar). Büyük fan, daha büyük dizüstü bilgisayarlar için verimli soğutma sağlar, ayrıca çeşitli farklı modlarla (darbe, yanıp sönme veya sadece farklı renklerin statik aydınlatması) pedin kenarlarında RGB aydınlatması elde edersiniz.

Plastikten üretilmiştir ve yapı kalitesi belki de soğutma pedi dünyasında karşılaşacağınız en iyi şey değildir, ancak ağır bir oyun dizüstü bilgisayarını destekleme işini yapacak kadar sağlamdır. Fiyat etiketinin burada da oldukça ağır olduğunu unutmayın.

En İyi Dizüstü Soğutma Pedi: Enermax TwisterOdio 16

Enermax TwisterOdio 16, ses kalitesinin yanı sıra sağlam soğutma da sağlar. (Resim kredisi: Enermax)

4. Enermax TwisterOdio 16

Dahili hoparlörlere sahip en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi

Fanlar: 1 x 120mm | Ped boyutu: 352 x 270 x 52mm

İyi ses kalitesi sunar
Katı soğutma pirzola
17 inçlik dizüstü bilgisayarlarla baş edemiyor

Normdan biraz farklı bir şey yapan dizüstü bilgisayar soğutma pedlerini düşünürken, bir olasılık sadece dizüstü bilgisayarınızın çok ısınmasını önlemekle kalmayan, aynı zamanda yerleşik hoparlörlerle de gelen bir aksesuardır. Çünkü ısı ile uğraşmanın yanı sıra, dizüstü bilgisayarların sıklıkla uğraştığı bir başka alan da iyi bir ses kalitesi ve ses seviyesi sağlamaktır.

Enermax TwisterOdio sadece 16 inç boyuta kadar dizüstü bilgisayarlarla başa çıkabiliyor, ancak yerleşik ‘DreamBass’ 2W hoparlör çifti oldukça iyi (ve adından da anlaşılacağı gibi bazı baslar sağlıyor).

Bu ped, pedin arkasındaki silindirde bulunan entegre hoparlörler nedeniyle doğal olarak yeterince kalın, ancak şaşırtıcı derecede hafiftir ve sağlam bir soğutma ve ses kalitesi sağlar. Bu arada, hoparlörü açabilir veya kapatabilir ve fan hızını manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Bu kesinlikle dizüstü bilgisayar hoparlörleri zayıf ve bu sorunu çözmek için makul fiyatlı bir çözüm isteyenler için düşünmeye değer ve herhangi bir soğutma endişesi bir düştü düştü.

En İyi Dizüstü Soğutma Pedi: Targus Chill Mat

Targus Chill Mat, bir çift fan ile soğutma sağlar. (İmaj kredisi: Targus)

5. Targus Soğutucu Mat

Geniş USB hub’ına sahip en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi

Fanlar: 2 x 2.500 rpm | Ped boyutu: 354 x 260 x 25 mm

4 USB bağlantı noktasına sahip hub
Güzel ince
Yapılı

Soğutma pedlerinin bir dizi diğer çevre birimini bağlamak için genişletme yetenekleri sağlamasını isteyenler için, bir soğutma çözümü ile çaprazlanmış bir dizüstü bilgisayar yuvası gibi olan Targus Chill Mat’a göz atın.

Chill Mat, 4 bağlantı noktalı bir USB hub’ı (USB 2.0 bağlantı noktalarına sahip) spor yapıyor ve bir çift fan aracılığıyla soğutma sağlıyor (Targus ne büyüklükte olduğunu belirtmemesine rağmen – yapımcı 2.500’e kadar çalışabileceğini belirtmesine rağmen rpm).

Bu, etkileyici derecede ince ve dört farklı yükseklik seviyesi arasında ayarlanabilen iyi yapılandırılmış bir cihazdır. Birkaç USB bağlantı noktasına sahip dizüstü bilgisayarları olanlar için bu, çift cephede kullanışlı bir çözüm olabilir.

En İyi Dizüstü Soğutma Pedi: Cooler Master Master

Cooler Master MasterNotepal Maker mükemmel bir yapı kalitesinden ve ‘kumlanmış alüminyum’ yüzeyden faydalanır. (Resim kredisi: Cooler Master)

6. soğutucu ana master notepal yapımcısı

En iyi modüler dizüstü soğutma pedi

Fanlar: 2 x 80mm | Ped boyutu: 384,6 x 270 x 59,6 mm

Daha iyi ısı dağılımı için alüminyum yüzey
Tamamen özelleştirilebilir fan konumlandırma
Mükemmel kablo yönetimi
Pahalı

Bu parçanın başlangıcında, dizüstü bilgisayarınızın altındaki havalandırma deliklerinin ve soğutma pedindeki fanların göreceli olarak konumlandırılmasının önemli bir husus olabileceğini unutmayın. Optimum konumlandırmayı sağlamanın bir yolu, fanları kendiniz yerleştirmektir – ve bu, Cooler Master’ın bu modüler soğutma pedinde mümkündür.

Modüler, dizüstü bilgisayarınıza hava dağıtmak istediğiniz yeri hedeflemek için fanların soğutma pedi üzerinde herhangi bir yere taşınabileceği anlamına gelir. MasterNotepal Maker ayrıca mükemmel bir yapı kalitesinden ve ısı dağılımına da yardımcı olabilecek ‘kumlanmış alüminyum’ yüzeyden faydalanır – ayrıca bu ped beş farklı açıya ayarlanabilir.

Mükemmel kablo yönetimi, takılabilir bir USB hub ve çıkarılabilir tıpalar gibi diğer avantajlar da vardır (dizüstü bilgisayarın standdan kayma tehlikesi oluşturmasını önlemek için). Bununla birlikte, bu sınıfının en iyisi Cooler Master ürününün dezavantajı ucuz olmamasıdır, ancak pedlerini dizüstü bilgisayarlarına uyacak şekilde tamamen uyarlamak isteyenler için harcamaya değebilir.

Burada akılda tutulması gereken diğer bir şey, stokun zeminde oldukça ince görünmesidir, çünkü bu ürün bir süredir piyasadadır: yani bir tane istiyorsanız, nispeten hızlı hareket etmeniz gerekebilir.

En iyi dizüstü soğutma pedi: Ağaç Yeni Arı Soğutma Pedi

Tree New Bee Soğutma Pedi, fiyat ve performans arasında övgüye değer bir denge sağlayan mükemmel bir seçimdir. (Resim kredisi: Amazon)

7. Ağaç Yeni Arı Soğutma Pedi

En uygun fiyatlı dizüstü soğutma pedi

Yelpazeler: 4 x 110mm | Ped boyutu: 408 x 287 x 29 mm

Fanları ayarlamak için iyi seçenekler
Güzel fiyatlı
Sadece bir seviye yükseklik ayarı

Dizüstü soğutma görevleri için çok uygun bir çözüm istiyorsanız, işte burada. Tree New Bee ürünü, ayarlanabilir hızlara sahip dört 110 mm fanla çalışır (hızı düşürdükçe mavi LED ışıkları söner – isterseniz fanlardan ikisini de kapatabilirsiniz).

Bu cihaz güzel fiyatlandırılır, oldukça sessizdir ve iyi miktarda (uygun şekilde değişken) soğutma sağlar ve üreticilerin daha ergonomik bir yazma açısı olduğunu iddia ettiği için (ve daha iyi soğutma, altında daha fazla hava akışı ile).

Dezavantajı sadece bir yükseklik ayarı var ve bazıları için dik bir dokunuş olabilir. Muhtemelen bu sayfada başka bir yerde gördüğünüz gibi, çoğu ürün bir dizi farklı yükseklik sunar.

Yine de, bu, Ağaç Yeni Arı Soğutma Pedi’nin fiyat ve performans arasında övgüye değer bir denge sağlayan mükemmel bir seçim olmasını engellemiyor.

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi: TeckNet N8 Dizüstü Bilgisayar Soğutma Pedi

TeckNet N8 Dizüstü Soğutma Pedi, iyi bir soğutma seviyesi sağlayan 118 mm’lik üç soğutma fanı ile birlikte gelir. (Resim kredisi: TeckNet)

8. TeckNet N8 Dizüstü Bilgisayar Soğutma Pedi

En iyi bütçe dizüstü soğutma pedi

Fanlar: 3 x 118mm | Ped boyutu: 380 x 280 x 28mm

Cazip düşük fiyat
İyi soğutma
En iyi yapım kalitesi değil

Bir soğutma pedi üzerinde mümkün olduğunca az harcama yapmak istiyorsanız, TeckNet, her yerde göreceğiniz kadar ucuz fiyatlı harika bir çözüme sahiptir – ve hala iyi bir ürün elde edersiniz.

N8, iyi bir soğutma seviyesi sağlayan 118 mm’lik bir soğutma fanı ile birlikte gelir, ayrıca cihaz da oldukça ince ve taşınabilir bir tasarımdan yararlanır. Yükseltmek için uzatılabilecek bir çift ayağı ve ek bir cihazı takmak için bir USB bağlantı noktası vardır (N8 tesadüfen bağlanır ve USB üzerinden beslenir).

Yapı kalitesi belki de en iyisi değildir, ancak N8 etkileyici bir şekilde sessizdir ve oldukça basit bir şekilde işi yapar – ve gerçekten çok ucuza yapar.

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi: Cooler Master Notepal X-Slim

Cooler Master Notepal X-Slim, kaliteli yapısı nedeniyle başını sallıyor. (Resim kredisi: Cooler Master)

9. Soğutucu Ana Notepal X-Slim

En iyi ince ve taşınabilir dizüstü soğutma pedi

Fanlar: 1 x 160mm | Ped boyutu: 380 x 270 x 27.5 ~ 46mm

İnce ve çok hafif
Fısıltı kadar sessiz
Kablo yönetim fişleri

Yanınızda taşıması kolay taşınabilir bir soğutma pedi istiyorsanız, X-Slim faturaya uyar. En ince noktasında sadece 27.5mm ölçülerinde ve 700g ağırlığında çok hafif.

Bu taşınabilirlik seviyesine yaklaşan başka ürünler de var – örneğin Havit’in 12 inç ila 17 inç Dizüstü Bilgisayar Soğutucu – ancak Cooler Master’ın çabası kalite yapısı nedeniyle başını sallıyor. Ayrıca 17 inç büyüklüğündeki dizüstü bilgisayarlarla başa çıkabiliyor ve 160 mm’lik tek fan, işleri fısıltı sessizliğinde tutarken mükemmel hava akışı sunuyor. X-Slim, işleri düzenli ve taşınabilir tutmak için şık kablo yönetim olanaklarından da yararlanır.

Notepal X-Slim düzenli bir şekilde kompakt olsa da, dizüstü bilgisayarınızı soğutmak için gerçekten taşınabilir bir aksesuar istiyorsanız, aşağıdaki son girişimize göz atın.

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma çözümü: Klim Cool

Klim Cool, bir dizi farklı ataşman ile birlikte gelen çok etkili bir soğutucu. (İmaj kredisi: Klim)

10. Klim Serin

En iyi taşınabilir dizüstü bilgisayar soğutma çözümü

Fanlar: 1 x 4,200 rpm | Boyut: 155 x 82 x 36mm

Uygun fiyatlı
Otomatik fan hızı ayarı
Son derece portatif
Tüm dizüstü bilgisayarlarla çalışmaz

Tamam, bu yüzden bunu sonunda bir joker karakter olarak atacağımızı düşündük, çünkü böyle bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi olmasa da, benzer bir şey yapan (emme yoluyla da olsa) fan tabanlı bir aksesuardır. hava üflemek yerine). Ve gerçekten taşınabilir bir çözüm isteyenler için, bu gerçekten kompakt bir meseledir – oysa dizüstü bilgisayar soğutma pedi, hepsinin (kaçınılmaz olarak) dizüstü bilgisayar boyutunda bir ayak izine sahip olduğu göz önüne alındığında, bu kadar küçük olmayacaktır.

Burada büyük bir uyarı olduğuna dikkat edin: bu cihazlardan birinin takılması için dizüstü bilgisayarınızın yan veya arka tarafındaki bir havalandırmaya ihtiyaç duyacaktır. Dizüstü bilgisayarınızın tabanında sadece havalandırma delikleri varsa, bu ürünler gittikçe şansınız kalmayacağından korkuyoruz.

Belirtildiği gibi, soğutmak için dizüstü bilgisayara hava üflemek yerine, ‘vakum soğutucu’ olarak adlandırılan fikir, havayı emmeleri, ancak eşit derecede soğutma etkisine sahip olmasıdır. Bazıları bunun geleneksel bir soğutma pedinden daha etkili olduğunu iddia ediyor, ancak her iki durumda da, mevcut çözümlerden iyi bir ürün aldığınız sürece işi hallediyorsunuz.

Ve bu durumda önerimiz, bir dizi farklı ataşmanla birlikte gelen çok etkili bir soğutucu olan Klim Cool’dur, böylece cihazı bağladığınız hava deliğinin boyutu ne olursa olsun kapsanırsınız. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızın içindeki sıcaklığı ölçer ve fan hızını uygun soğutma seviyesine göre otomatik olarak ayarlar – gerçekten çok şık.

Üretici, ürünü beş yıl garanti ve 30 günlük ücretsiz iade politikasıyla destekliyor, böylece dizüstü bilgisayarınızla nasıl çalıştığını görmek için bir koşuşturma verebilirsiniz. Bir başka avantaj da, bunun daha uygun fiyatlı soğutma pedlerinin fiyatlandırmasına uygun olarak pahalı bir aksesuar olmamasıdır.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At