Dünyanın En Çok Paylaşılan 10 Otomobili! - evham.net | evhamlı blog
Manşet Otomobil

Dünyanın En Çok Paylaşılan 10 Otomobili!

İngiltereli bir şirket tarafından yapılan “Instagram’da en çok paylaşılan araçlar” araştırmasında hiç beklemediğimiz sonuçlar çıkıyor!

Akıllı telefonların, sosyal hayat dahil birçok yaşadığımız ortamların dünyası olmasından beri, insanların birbirine olan bağlılığın bittiği söyleniyor. Sanal alemin en popüler uygulamalarından olan Instagram‘da araç paylaşımları üzerine bir araştırma yapılmış. Veygo adında İngiltere merkezli şirketin yaptığı en çok paylaşılan otomobiller listesinde, daha faklı şeyler bekliyorduk.

İnsanlar gittikleri yerleri kişilerle paylaşmayı sevdikleri kadar, hayranı olduğu araçları da sahip olmasa bile sayfasında göstermeyi seviyor. Bilgisayarlarımızın arka planına koyduğumuz o havalı otomobil resimlerinin, sosyal ağda ne kadar çok paylaşıldığına bakılmış. İşte Instagram’ın Top 10 Otomobil Paylaşım Listesi!

10 Audi R8

Audi R8

Audi’nin üretimi “durdu/devam etti” süper spor modeli R8, listenin 10. sırasında yer alıyor. 2.9 milyon paylaşımı yapılan Alman, haliyle en çok sevilen arabalardan da birisi oluyor.

9 Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador

Keskin hatlı süper spor otomobilleriyle aşırı bir hayran kitlesine sahip olan Lamborghini, sıralamaya 3 milyon paylaşımı yapılan Aventador serisiyle giriyor. SVJ ile son Aventador’un üretimi yapılmış ve markası, yerine geçecek araç tasarlamaya başlamıştı.

8 BMW M4

BMW M4

BMW’nin ikonik M3’nün tek kapılı halini temsil eden M4, 3.4 milyon kişi tarafından Instagram ortamında görülmesi için sistemlere yüklenmiş. 30 Jahre Edition Cabrio ile gelen M4, alınabilir spor arabalar içerisindeki en havalılardan birisi.

7 Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette

Amerika’nın olduğu kadar dünyanın da en ikonik spor modellerinden olan Corvette, tam olarak 3.96 milyon kez paylaşıma uğramış. Yüksek motor seçenekleri ve beygirleriyle ön plana çıkan Corvette, her dönemde yüksek hayran kitlesine sahipti.

6 Chevy Camaro

Chevy Camaro

Bazı anketlere göre en yakışıklı otomobil olarak görülen Camaro, 4.6 milyon paylaşımla 6. sırada yer alıyor. Transformes serilerinin vazgeçilmez Amerika’nın bir de hibrit versiyonu planlar içerisinde.

5 Jeep Wrangler

Jeep Wrangler

Off road dünyasının başındaki isim olan Jeep modeli Wrangler, 5.1 milyon kez Instagram ortamında etkileşime girmiş. Modifiye edilerek farklı şekillere sokulan aracın,bazen çok korkutucu hallere getirildiğini söyleyebiliriz.

4 BMW M3

BMW M3Özellikle 90’larda spor arabalarda herkesin istediği ver tercihi olan M3 için rakamlar 5.8 milyonu gösteriyor. M Power’ın en havalı yol aktarım aracı olan M3, halen daha milyonlarca kişinin hayallerini süslüyor.

3 Nissan GT-R

Nissan GT-RKod adı Godzilla olan GT-R’ın anlam verilemeyen güçleri ve tarzı onun Instagram’da çok paylaşılmasını sağlamış. Öyle ki seri üretim olup da kendinden üstün el yapımı olanlara kafa tutan GT-R, 7 milyon kere paylaşılmış.

2 Honda Civic

Honda CivicSUV ve spor arabalardan sonra C segmentten gelen Honda Civic’in 7.4 milyon paylaşımı yapılmış. FC5 kasasıyla satışı devam eden bu güzel Japon araba örneği, özel duruşuyla insanları etkilemeyi başarmış.

1 Ford Mustang

Ford Mustang

2020 model yılında Ford’un 770 beygirlik Shelby GT500’ü iel gelen Mustang, rüya araçların başında gelmekte. Hayran bırakan bir tarzı olan ikonik Amerikanın 11.9 milyon paylaşımı yapılmış. Bu da onu Instagram Araba Paylaşımı Top 10 listesinin birincisi yapıyor.

Veygo, uğraştırıcı olan bu iş için 300 güncel ve popüler otomobil model listesi hazırlamış. Belirli kelimeler aratılarak ve hashtag’lerden yola çıkılmış. Çapı çok geniş olan araştırmada farklı takma adlar ve varyasyonlar da takip edilmiş.

İlginizi Çekebilir :

Bizde dahil listenin ilk sıralarında Ferrari, Porsche, Rolls Royce vb. pahalı ve hızlı araçların olacağını zannedilmiş. Sadece listede bu ayarda Lamborghini temsil ediyor.

Neden bir Honda Civic veya Wrangler diye sorduğumuzda; insanların fotoğraf çektirecek hiper veya süper spor otomobillere sahip olamadıkları ve de onları görmenin her zaman olamayacağından dolayı olduğu söylendi. Peki sizin en çok paylaştığınız araç ne?

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At