Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Dec 13, 2019
1 Views
0 0

En İyi Disney Animasyon Film Listesi

Written by

En iyi Disney animasyon film önerileri. Çocukluğumuzun en güzel geçtiği zamanlar belki de sabah erken saatte uyanıp televizyonun karşısına geçip izlediğimiz çizgifilmlerdir. Şahsen benim öyle. Sabah herkes uyurken uyanıp parmak ucunda salona gittiğim ve kapıyı kapatıp çizgifilm izlediğim zamanların bende ayrı bir yeri var. Yalanım yok. Evde yalnız kalınca can sıkıntısından hala disney channel’ı açar izlerim.

Yeni veya eski farketmez Disney animasyonlarından birini gördüğüm zaman açar izlerim. zorla annemle babama bile izletmişliğim var. o kadar yani. Bu nedenle Disney animasyonları film listesi yazızısını yazıyorum. Umarım beğenirsiniz.

101 Dalmatians – 101 Dalmaçyalılar

Yapım yılı: 1961

Konusu: Pongo ve Perdita sahipleri Roger ve Anita’nın dalmaçyalı köpekleridir. Köpek parkında tanışıp aşık olan Anita ve Roger ile Pongo ve Perdita evlenirler. Pongo ve Perdita’nın on beş tane yavrusu olur. Günün birinde Anita’nın eski arkadaşı Cruella De Ville çıkagelir ve yavruları satın almak istediğini söyler. Onların kürkünden kendine yeni bir kürk yapmak istediğini öğrenen Anita bunu kabul etmez. Kürkünü herşeyden çok isteyen Cruella yavruları kaçırması için Caspar ve Simon adında iki hırsız tutar.

The Fox And The Hound – Tilki ve Avcı Köpeği

Yapım Yılı: 1981

Konusu: Küçük bir tilki yavrusu olan Tod annesi avcılar tarafından avlanınca kimsesiz kalır. Bir çiftçi Tod’u sahiplenip onu beslemeye başlar. Bir süre sonra Toby adında bir yavru köpekde aralarına katılır. İki yavru ilk zamanlar birbirlerine pek yaklaşmasalarda gün geçtikçe yakın arkadaş olurlar. Aradan yıllar geçer ve ikiside büyürler. Arkadaş olarak büyüyen ikili, kendi doğaları ya da içgüdüleri ile arkadaşlıkları arasında seçim yapmak zorunda kalacaklardır.

The Good Dinosaur – İyi Bir Dinozor

Yapım Yılı: 2016

Konusu: Peki ya, dünyaya yeni bir denge getiren bu felaket hiç yaşanmasaydı, dinozorların yok olmasına yol açan meteor dünyayı ıskalamış olsaydı ve biz hala dinozorlarla birlikte yaşıyor olsaydık. O zaman ne olurdu? Arlo isimli bir Adaptozun bir çocuğu evcil hayvan olarak yanına lamasıyla başlayan hikaye ikisinin arkadaşlıklarıyla devam ediyor. Arlo yeni arkadaşıyla çıktığı yolda korkularıyla yüzleşmeyi öğreniyor.

Meet The Robinsons – Robinson Ailesi

Yapım Yılı: 2007

Konusu: Son derece zeki bir çocuk olan Lewis yetimhanede yaşayan bir çocuktur. Yıllardır kendini en sevdiği şey olan teknolojiye ve icatlara vermiş olsada ailesini bulma umudundan asla vazgeçmez. Bir gün Wilbur Robinson adında biri ile tanışır. Wilbur ona gelecekten geldiğini ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Ona inanmayan Lewis Wilbur’un zaman makinasını gördüğünde ise ona inanır. Wilbur ondan zaman makinasını tamir etmesini ve kötü adam olan Şapkalı Adam’ı durdurmak konusunda yardım ister. Eğer yardım ederse onu annesinin onu yetimhanenin kapısına bıraktığı ana götüreceğine dair söz verir.

The Lion King – Aslan Kral

Yayın Yılı: 1994

Konusu: Vahşi Afrika’da henüz yeni doğan bir aslan doğaya egemen düzenin kökünden sarsılacağı bir döneme tanıklık etmek üzeredir. Doğanın kralı olan babasının tacının veliahtı olan Simba, kötülüklerle ve kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne daha fazla öğrenecek ve daha fazla büyüyecektir. Simba’nın sorumluluklarını üstlenme ve sorunları çözme becerisi, ormanın yeni kurallarını belirleyecektir.

Chicken Little – Cesur Civciv

Yayın Yılı: 2005

Konusu: Civciv başına düşen bir palamudu uzaydan gelen bir cisim olduğunu söyleyip bütün şehri ayağa kaldırmasından ve bunun bir yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktığından beri epey zaman geçmiştir. Yerlebir olan itibarını eski haline getirmek için beyzbol takımına girmiştir. Takımda işler iyiye gitmeye başlamışken Civciv’in kafasına gökten gerçektende bilinmeyen bir cisim düşer. Tekrar aynı şekilde rezil olmamak için bunu kimseye söylemeyez. Başına düşen cismi en yakın arkadaşlarıyla birlikte gizlice araştırmaya başlarlar.

The Sword In The Stone – Taşa Saplanan Kılıç

Yayın Yılı: 1963

Konusu: Efsaneye göre onurlu, ahlaklı ve güçlü ve cesur bir adam sihirli kılıcı saplı olduğu kayadan çekerek İngiltere’nin başına geçecektir. Pek çok cesur şövalye bunu dener ama hiçbiri başarılı olamaz. Hiç kimse Wart adındaki küçük bir çocuğun bunu başarabileceğine inanmaz. Büyücü Merlin’in rehberliğinde Wart bu zorlu görevi başarır ve İngiltere kralı olur.

Brave – Cesur

Yayın Yılı: 2012

Konusu: Merida, Kral Fergus ve Kraliçe Elinor’un okçuluk konusunda oldukça yetenekli ama bir kadar da deli fişek kızlarıdır. Kaderinin kendi elinde olduğuna inan Merinda, ülkede yüzyıllardan beri gelen bir geleneğe karşı çıkar. Lord MacGuffin, Lord Macintosh ve Lord Dingwall bu yetenekli, kızıl saçlı kızdan hiç hoşlanmazlar ve Merida’nın kararları krallık içerisindeki düzeni bozar. Bilge Kadın’a başvurduğunda ise uğursuz bir dileğin onu beklediğini öğrenir. Merinda ardı sıra gelen tehlikeli güçlerin farkına varır ve daha fazla gecikmeden korkunç laneti ortadan kaldırmaya çalışırken bir ayndan da gerçek cesaret ile yüzleşir.

Finding Nemo – Kayıp Balık Nemo

Yayın Yılı: 2004

Konusu: Uçsuz bucaksız okyanus evreninde yaşayan sevimli balıkların dokunaklı ve sevimli hallerine tanık olduğumuz film, Nemo isimli küçük bir balığın başından geçen macerayı ele almaktadır. Nemo oldukça meraklı bir palyoço balığıdır. Nemo’nun babasıda onun tam tersidir ve onu okyanusun tehlikelerine karşı aşırı korumacı davranmaktadır. Günün birinde Nemo hiçbir ipucu bırakmadan ortadan kaybolur ve babasıda onu aramaya başlar.

Home and The Range – Kahraman İnekler

Yayın Yılı: 2004

Konusu: Alameda Smith bir kanun kaçağıdır ve Cennet Yaması adında bir çiftlikte yönetimi ele geçirmeye kalkışır. Ona karşı koyan çiftlikteki üç inek, karate bilen bir at ve işlerinde başarılı bir grup civciv ayaklanır.  Bu kahramanlar, kanun kaçağını yakalayıp, yetkili kişilere teslim ederek, bu uğurda ortaya konulan ödülü almayı hedeflerler. Tabi onun peşinde olan ödül avcısı Rico ile de baş etmeleri gerekir.

The Aristocats – Aristokediler

Yayın yılı: 1970

Konusu: Paris’in milyoner bir ailesi tüm varlıklarını yüksek sosyete kedileri ve onun üç küçük yavrusuna bırakmıştır. Ailenin açgözlü kahyası ise bu varlıklı üç küçük kediyi kaçırmasıyla eğlence dolu anlar başlar.

Yavru kedileri kurtarmak civarın sert kedisi Thomas O’Malley ve arkadaşlarına bağlıdır.

Ratatouille – Ratatuy

Yayın Yılı: 2007

Konusu: Küçük fare Remy, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris’in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmaştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen bir insanlığın var olduğu bir dünyada pek kolay olmayacaktır.

Atlantis The Lost Empire – Atlantis Kayıp İmparatorluk

Yayın Yılı: 2002

Konusu: Thaddeus Thatch, herkes tarafından tanınan, ünlü bir maceracıdır. Torunu Milo’da onun maceralarını dinleyerek büyümüştür. Thaddeus yıllarca araştırmasına rağmen Kayıp İmparatorluk Atlantis’i bulamamıştır. Ancak Milo dedesinin yarım bıraktığı işi devralıp Atlantis’i bulmaya kararlıdır. Dedesinin eski arkadaşı Preston Milo’nun bu araştırma gezisini desteklemeye karar verir ve ona oldukça iyi bir takım verir. Atlantis yolunda Milo ve arkadaşlarını zorlu bir serüven beklemektedir.

Ee nasıl buldunuz? Arasında elbette izledikleriniz vardır. Bütün filmleri eskilerden seçmedim. Sonuçta benim gibi son yıllarda çıkanların izlemeyenler olabilir. Bu yüzden Disney animasyon öneri listesinde hem eski hemde yeni disney animasyonlarından karışık bir şeyler yapmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Article Categories:
İnceleme · Manşet · Sinema
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here