Gelmiş Geçmiş En İyi Seri Filmler 6 - evham.net | evhamlı blog
Sinema

Gelmiş Geçmiş En İyi Seri Filmler 6

En İyi Animasyon Film Serileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Çocuklar için vizyona girmiş olsalar da küçüklerden çok yetişkinlerin sevgilisi haline gelen en iyi animasyon film serilerini huzurlarınıza getiriyoruz.

5. Shrek Serisi

IMDb Puanı: 6,9

Shrek SerisiÇocukken alışmış olduğumuz masallara farklı bir boyut kazandırarak, eğlenceli bir dille gözler önüne seren Shrek, dönemin en güzel animasyon filmlerinden bir tanesiydi. Orijinalini Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz ve Antonio Banderas gibi usta isimler seslendirirken, Türkçe dublajında ise Okan Bayülgen, Mehmet Ali Erbil, Engin Alkan, Volkan Severcan ve Ziya Kürküt gibi ünlü oyuncular yer almıştı. İlk olarak 2001 yılında vizyona giren, sonrasında ise başarılı bir animasyon serisi haline gelen Shrek de en iyiler arasına adını yazdırıyor.

4. Buz Devri (Ice Age) Serisi

IMDb Puanı: 7,1

Buz Devri (Ice Age) SerisiSizi bilmem ama Buz Devri (Ice Age) serisi Türkçe dublaj izlemeyi sevdiğim ender yapımlardan bir tanesidir. Özellikle de Ali Poyrazoğlu, Yekta Kopan ve Haluk Bilginer gibi olağanüstü sanatçıların sesleriyle hayat bulan bu yapım, çoğu repliğiyle unutulmaz hale gelmiştir. Sid, Manny, Diego ve Scrat dörtlüsünün maceralarını oldukça eğlenceli bir dille anlatan Buz Devri, sadece çocukların değil yetişkinlerin de hayranlıkla izlediği animasyon filmlerindendir.

 

3. LEGO Film Serisi

IMDb Puanı: 7,7

LEGO Film SerisiGenellikle süper kahramanları konu alan LEGO film serisi; 2014 yılında vizyona giren ilk filminde Chris Pratt, Will Arnett, Elizabeth Banks, Morgan Freeman, Will Ferrell ve Liam Neeson gibi daha birçok ünlü ismi ağırlıyordu. 2013 yapımı LEGO Batman: Süper Kahramanlar Birliği filmiyle bir nebze de olsa düşüşe geçen bu seri; 10 Şubat 2017 tarihinde vizyona giren ve Will Arnett, Zach Galifianakis, Rosario Dawson, Michael Cera, Ralph Fiennes, Channing Tatum, Conan O’Brien’dan oluşan oyuncu kadrosuyla LEGO Batman filmiyle yeniden yükselişe geçmişti.   

2. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon) Serisi

IMDb Puanı: 8,1

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon) SerisiVizyona girmiş olduğu 2010 tarihinde, konusu ve eğlenceli karakterleriyle dikkat çeken Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon) filmi, 2014 yılında ise ikinci filmiyle izleyicileri büyülemeyi başarmıştı. Küçük büyük, her yaştan sinemaseverin kalbini fethetmeyi başaran bu serinin televizyon dizisi de bulunuyor.

1. Oyuncak Hikayesi (Toy Story) Serisi

IMDb Puanı: 8,2

Oyuncak Hikayesi (Toy Story) SerisiÖzellikle de üçüncü filmiyle inanılmaz bir başarıya ulaşan Oyuncak Hikayesi (Toy Story) hikayesi serisi, ilk olarak 1995 yılında kalbimizi çalmayı başarmıştı. Bazı klişelerle dalga geçmekle kalmayıp, sahip olduğu hikayelerle de izleyicilerin en sevdiği animasyon serisi haline gelen Oyuncak Hikayesi; 1999 ve 2010 yıllarında yeniden seyircilerle buluştu. Bu sevilen animasyon serisinin en yeni filminin ise 2019 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Bonus: Kung Fu Panda Serisi

IMDb Puanı: 7,4

Kung Fu Panda SerisiTonton ve sevimli panda Po’nun, ekibiyle birlikte kötülere ve kötülüklere karşı vermiş olduğu mücadeleyi fazlasıyla eğlenceli bir dille anlatan Kung Fu Panda serisi de her yaştan izleyiciye hitap ediyor. Jack Black, Angelina Jolie, Dustin Hoffman, Lucy Liu, Jackie Chan, Seth Rogen ve David Cross gibi ünlü isimlerin sesleriyle hayat bulan Kung Fu Panda serisinin son filmi ise 2016 yılında vizyona girmişti.

Bonus: Çılgın Hırsız (Despicable Me) Serisi

IMDb Puanı: 7,4

Çılgın Hırsız (Despicable Me) Serisi2010 yılında vizyona giren ve hem sevimli sarı yaratıklar olan Minionlarla hem de Elsie Fisher’ın sesiyle hayat bulan küçük Agnes ile gönülleri fethetmeyi başaran Çılgın Hırsız (Despicable Me) serisiyle listemizi sonlandırıyoruz. Ayrıca Steve Carell ve Russell Brand gibi iki ünlü ismi de kadrosunda barındıran bu yapımın ikinci filmi 2013 yılında, spin off olarak Minions ise 2015 yılında vizyona girmişti. Ayrıca serinin üçüncü filminin de 14 Haziran 2017 tarihinde izleyicilerle buluşması bekleniyor.   

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At