Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Dec 8, 2019
2 Views
0 0

Gelmiş Geçmiş En İyi Seri Filmler 5

Written by

En İyi Fantastik Macera Film Serileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Farklı dünyaların güzelliklerini ve zorluklarını gözler önüne seren, genellikle fantastik türden oluşan en iyi macera film serileri ile sinema dünyasına damgasını vuran yapımlar listesine devam ediyoruz.

10. Alacakaranlık (Twilight) Serisi

IMDb Puanı: 5,0

Alacakaranlık (Twilight) SerisiFilm serisiyle kitabının gölgesinde kalan Alacakaranlık (Twilight) serisi; fantezi, aksiyon, dram ve romantik türlerinin harmanından oluşuyor. Özellikle de dönemin liseli gençleri arasında oldukça popüler bir seri olan Alacakaranlık, ilk olarak 2008 yılında vizyona girmişti. Stephenie Meyer’in romanından beyazperdeye uyarlanan bu serinin son filmi ise 2012 yılında izleyicilerle buluşmuştu.  

9. Mumya (The Mummy) Serisi

IMDb Puanı: 6,0

Mumya (The Mummy) SerisiMumya 2017 yılında geri dönüyor! İlk olarak 1932 yılında vizyona giren etkileyici bir yapımın yeniden uyarlanmış hali olan ve 1999 yılında izleyicilerle buluşan Mumya (The Mummy), daha sonra ise 2012 yılına kadar devam etmişti. 2017 yılında ise Tom Cruise, Sofia Boutella ve Russell Crowe gibi başarılı isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla yeniden seyircilerle buluşacak.  

8. Zorro Serisi

IMDb Puanı: 6,7

Zorro Serisiİlk olarak 1919 yılında Johnston McCulley’nin ellerinde hayat bulan maskeli kahraman Zorro, sonrasında ise birçok uyarlama ile karşımıza geldi. 1940 yılından itibaren ise sinema filmi olarak beyazperdede izleyicileri büyülemeyi başarıp, efsaneleşen bu film serisi, son olarak ise Martin Campbell yönetiminde 2005 yılında gösterime girmişti.

7. Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) Serisi

IMDb Puanı: 7,3

Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) SerisiÇekilmiş en pahalı Johnny Depp filmleri arasında ilk sıralarda yer alan Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) serisi, hemen hemen her devam filmiyle beğeni kazanmayı başarmıştı. 2017 yılında beşinci filmi, Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz ile yeniden izleyicilerle buluşacak olan bu efsanevi seri, kadrosuna Javier Bardem gibi güçlü bir oyuncuyu da ekleyerek, takdir toplamaya devam edecek gibi görünüyor.    

6. Harry Potter Serisi

IMDb Puanı: 7,6

Harry Potter SerisiBütünüyle gösterime girdiği döneme ve sonrasına da damgasını vuran Harry Potter serisi milyonların sevgilisi haline gelmişti. Gerek Harry Potter hayranlarına özel en pahalı öğeler ile gerekse kitaplarıyla halen daha sevilen serilerden biri olarak karşımıza gelen bu yapım, ünlü yazar J. K. Rowling’in yedi kitaplık fantastik roman serisinden uyarlanmıştı. 2016 yılında vizyona giren ve izleyicileri büyülemeyi başaran Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar adındaki spinn off filmi de özellikle giriş müziğiyle gözümüzü doldurmayı başarmıştı.

5. Yıldız Geçidi (Stargate) Serisi

IMDb Puanı: 7,7

Yıldız Geçidi (Stargate) SerisiHem filmleri hem de televizyon dizileriyle gelmiş geçmiş en başarılı ve uzun soluklu yapımlardan biri olan Yıldız Geçidi (Stargate) ile listemizi oluşturmaya devam ediyoruz. İlk olarak 1994 yılında bir Roland Emmerich filmi olarak karşımıza çıkan Yıldız Geçidi, 1997 yılından 2011 yılına kadar ise uzun soluklu bir dizi serisi oldu.

 

4. Hobbit Serisi

IMDb Puanı: 7,7

Hobbit Serisi2001 yılından itibaren efsaneleşen Yüzüklerin Efendisi serisinden önce gerçekleşen olayları konu alan Hobbit üçlemesi, savaş sahnelerinin ihtişamını gözler önüne seren ilk seriden bir tık daha fazla masalsı bir dünyaya sahipti. Yine de bütünüyle izleyicilerin kalbini fetheden bu Peter Jackson filmi de J. R. R. Tolkien eserinden uyarlanmıştı.

3. Indiana Jones Serisi

IMDb Puanı: 7,7

Indiana Jones Serisi1977 ve 1980 yıllarında vizyona giren Yıldız Savaşları (Star Wars) filmleriyle yıldızı parlayan Harrison Ford, hız kesmeden yepyeni bir maceraya yelken açtı. İlk olarak 1981 yılında Kutsal Hazine Avcıları adıyla vizyona giren bu yapım da seyircilerin beğenisini kazandı. Sonrasında ise efsanevi Indiana Jones serisi başlamış oldu. Steven Spielberg’in en başından beri yönetmenliğini üstlendiği bu efsane seri, beşinci filmiyle de 2019 Temmuz’unda hayranlarıyla buluşmaya devam edecek.

2. Yenilmezler (Avengers) Serisi

IMDb Puanı: 7,8

Yenilmezler (Avengers) SerisiHollywood’un en beğenilen oyuncularından ve Marvel Comics’in en sevilen karakterlerinden oluşan bir süper kahramanlar topluluğu düşünün. Sizce de başarı kaçınılmaz değil mi? İlk olarak 2012 yılında çizgi romandan uyarlanmış etkileyici bir film olarak karşımıza gelen Yenilmezler (Avengers), 2015 yılında ise Ultron Çağı ile karşımıza geldiler.

Önümüzdeki yıllarda da devam etmesi beklenen bu seri, zenginleşen kadrosuyla bizleri daha da fazla büyüleyecek gibi görünüyor. Bu arada Yenilmezler’in Kara Dul’u Scarlett Johansson, en iyi animeler arasında yer alan Ghost in the Shell animesinin, Kabuktaki Hayalet adıyla beyazperdeye uyarlanmış haliyle karşımıza geliyor. Bu yapımın da Yenilmezler gibi başarılı mı yoksa Charlize Theron’lu Aeon Flux gibi dibe mi vuracağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

 

1. Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) Serisi

IMDb Puanı: 8,8

Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) SerisiBana göre Yıldız Savaşları ile birlikte sinema sektörünün talihini değiştiren dünyanın en iyi seri filmleri arasında yer alan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings), bazı okullarda ders niyetine okutulabilecek niteliktedir. Yeni diller, Orta Dünya adı verilen farklı bir evren ve olağanüstü inşalarla eşsiz bir başyapıt olarak karşımıza geliyor. Ayrıca birbirinden güçlü oyuncuların da yer aldığı kadrosuyla fark yaratan Yüzüklerin Efendisi serisi, şüphesiz en iyiler arasına adını yazdırıyor.

Bonus: Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) Serisi

IMDb Puanı:6,6

Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) Serisi2005 yılında vizyona giren ve En İyi Makyaj Oscar’ını kazanmayı başaran Narnia Günlükleri (The Chronicles of Narnia) serisinin ilk filmi, büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. 2008 ve 2010 yıllarında ise devam filmleri seriyi daha da güçlü bir hale getirdi. Masalsı bir anlatıma sahip olan bu güzel seri her yaştan izleyiciye ulaşmayı da başarmıştı.

Bonus: Çılgın Max (Mad Max) Serisi

IMDb Puanı: 7,2

Çılgın Max (Mad Max) SerisiKıyamet sonrası bir dönemin anlatıldığı Çılgın Max (Mad Max), Mel Gibson ile efsaneleşip, Tom Hardy ile yeniden zirveye oturmuştu. Charlize Theron ve Nicholas Hoult ikilisinin de kadroda yer aldığı 2015 Mad Max: Fury Road filmi, dönemin Oscar’larını toplayarak seriyi fazlasıyla onurlandırmayı da başarmıştı.

Bonus: Sherlock Holmes Serisi

IMDb Puanı: 7,5

Sherlock Holmes SerisiArthur Conan Doyle’ın usta kalemiyle 1854 yılında hayat bulan ve dünyanın en bilindik özel dedektifi olan Sherlock Holmes, gerek dizileri gerekse filmleriyle beğeni toplamayı başarmıştı. Ancak Guy Ritchie yönetiminde 2009 Aralık ayında vizyona giren Sherlock Holmes filmi, özellikle de Robert Downey Jr. ve Jude Law ikilisinin olağanüstü performanslarıyla hayranlık uyandırmıştı. 2011 yılında ise aynı ekibe Profesör James Moriarty rolüyle Jared Harris gibi usta bir ismin de eklenmesiyle çok daha büyüleyici bir yapım haline gelmişti.

Article Categories:
Sinema
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here