Gelmiş Geçmiş En İyi Seri Filmler 1 - evham.net | evhamlı blog
Sinema

Gelmiş Geçmiş En İyi Seri Filmler 1

En iyi seri filmler, uzun soluklu maceraları izleyicilerle buluşturmaya devam ediyorlar. Birçoğu ilk filmiyle sinema dünyasına damgasını vurmuş ve sonrasında seri haline gelerek efsaneleşmeyi başarmış yapımlardan oluşan en iyiler listesini huzurlarınıza getiriyoruz.

İlk filmleriyle başarıya ulaştıktan sonra, genişletilmiş hikayeleriyle merakla beklenen en iyi film serileri haline gelen bu yapımlar seyircileri fazlasıyla heyecanlandırmayı başarıyorlar. Özellikle de konu, efekt ve oyunculuklarıyla hayranlık uyandıran bu filmler, sinema dünyasının da seyrini değiştiriyorlar. Halihazırda vizyona girdikleri ilk yapımla gişede büyük bir patlama yaşayan bu seriler, devam filmleriyle hasılat rekorları kırarak yapımcılarının da yüzünü güldürmeyi başarıyorlar.

Böylesine seyir zevki yüksek yapımlar, elbette ki sinema dünyasında birer efsane haline geliyorlar. Özellikle de en iyi seri filmler, sadece beyazperdede değil, sonrasında da para basmaya devam ediyorlar. Genellikle simgesel seri filmlere ait olan Hollywood’un en pahalı film hatıraları belki de bu durumu daha iyi kavrayabilmenize yardımcı olabilirler. Yapımcılarına kazandırdıkları paraları bir kenara bırakıp, IMDb puanlarına göre en iyiler arasında yer almayı başaran bu yapımları huzurlarınıza getiriyoruz.

İşte karşınızda en iyi seri filmler listesi;

En İyi Film Serileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Çoğunluğunu efsaneleşmiş yapımların oluşturduğu en iyi seri filmler listesine başlıyoruz. Aksiyon, , komedi, korku, macera ve animasyon türlerine ait olan başarılı serileri huzurlarınıza getiriyoruz.

En İyi Aksiyon Film Serileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Soluksuz kovalamacaların ve heyecan dolu sahnelerinin yaşandığı en iyi aksiyon filmi serileri, izleyicilerin fazlasıyla beğenisini kazanmayı başarıyorlar. Kararında eklenen görsel efektlerle çok daha çekici hale gelen aksiyon türüne ait seriler ile listemize başlıyoruz.

10. Karanlıklar Ülkesi (Underworld) Serisi

IMDb Puanı: 6,5

Karanlıklar Ülkesi (Underworld) SerisiVampirlerin ve kurtadamların (lycan) arasındaki mücadele hiç bu kadar etkileyici olmamıştı. 2003 yılında vizyona giren Karanlıklar Ülkesi (Underworld), bütünüyle izleyicileri kendisine hayran bırakmayı başarmıştı. Film serisi haline geldikten sonra hem olumlu hem de olumsuz yorumlar alan Karanlıklar Ülkesi; konusu, efektleri ve oyunculuklarıyla kült filmler arasına da adını yazdırmayı başardı. Başrollerinde Kate Beckinsale’in yer aldığı bu serinin son filmi, Karanlıklar Ülkesi 5: Kan Savaşları ise 2 Aralık 2016 tarihinde izleyicilerle buluştu.

9. Rambo Serisi

IMDb Puanı: 6,7

Rambo Serisiİlk olarak 1982 yılının Aralık ayında gösterime giren İlk Kan filmi, efsanevi Rambo serisinin başlangıcı oldu. Sonrasında ise hem bu film serisi hem de aksiyon filmlerinin yıldızı Sylvester Stallone adını dünyaya duyurmayı başardı. Ted Kotcheff’in yönetmen koltuğunda oturduğu Rambo serisi, vizyona girdikten itibaren ne zaman televizyonlarda yayınlansa, reyting rekorlarını altüst etmeye devam etti.

8. Hızlı ve Öfkeli (The Fast and the Furious) Serisi

IMDb Puanı: 6,7

Hızlı ve Öfkeli (The Fast and the Furious) SerisiGenellikle film serileri, son devam filmlerine doğru tökezlemeye başlarlar. Fakat aksiyon türünün efsanevi serilerinden Hızlı ve Öfkeli (The Fast and the Furious), başlangıçta tam olarak izleyicileri kendisine hayran bırakamamış olsa da yeni filmlerindeki unutulmaz aksiyon sahneleriyle en iyiler arasına girmeyi başardı. Vin Diesel, Paul Walker ve Dwayne Johnson gibi ünlü oyunculardan oluşan kadrosunun yanı sıra müzikleriyle de büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı.

7. Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) Serisi

IMDb Puanı: 7,0

Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) SerisiÖnceleri bir televizyon dizisi olan, 1996 yapımı Mission: Impossible filmiyle unutulmaz seriler arasına adını yazdıran Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) ile listemize devam ediyoruz. Tom Cruise’un önceleri başrollerinde oynadığı, sonrasında ise yapımcılığını üstlendiği bu yapım, son olarak 2015 yılında beşinci filmiyle seyirci karşısına çıkmıştı.

6. Rocky Serisi

IMDb Puanı: 7,0

Rocky SerisiRambo serisiyle efsaneleşmeden önce ikonik boksör Rocky Balboa’ya hayat veren Sylvester Stallone, bu seriyle de unutulmazlar arasına girmeyi başardı. İlk olarak 1976 yılında vizyona giren ve daha sonra ise 6 devam filmi daha çekilen Rocky, 2015 yılında ise Creed adlı yedinci filmiyle de beğeni topladı.   

EN İYİ AKSİYON MACERA FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

5. Cehennem Silahı (Lethal Weapon) Serisi

IMDb Puanı: 7,1

Cehennem Silahı (Lethal Weapon) SerisiŞimdi ise aksiyon filmlerinin bir diğer yıldızı olan Mel Gibson’ın başrollerini usta oyuncu Danny Glover ile paylaştığı Cehennem Silahı (Lethal Weapon) filmiyle listemize devam ediyoruz. Tam 30 yıl önce gösterime giren ve toplamda 3 devam filmiyle izleyici karşısına çıkan Cehennem Silahı, yardımcı oyuncularıyla da fark yaratmayı başardı.

4. Bourne Serisi

IMDb Puanı: 7,4

Bourne SerisiCan Dostum ve Er Ryan’ı Kurtarmak filmleriyle yıldızı parlayan Matt Damon, Bourne serisiyle de harikalar yaratmaya devam ediyor. İlk olarak Doug Liman yönetiminde, 2002 yılında vizyona giren Geçmişi Olmayan Adam (Bourne Identity) filmi; gelmiş geçmiş en başarılı aksiyon gerilim filmlerinden biri olarak gösterildi. Son olarak 2016 Temmuz’unda vizyona giren Jason Bourne ise serinin şanını sürdürmeye devam etti.

3. Zor Ölüm (Die Hard) Serisi

IMDb Puanı: 7,5

Zor Ölüm (Die Hard) Serisi1985 yapımı Mavi Ay dizisindeki eğlenceli ve karizmatik karakteriyle büyük bir başarıya ulaşan Bruce Willis, 1988 yılında ise Zor Ölüm (Die Hard) filminin yıldızı olarak karşımıza geldi. Kısa sürede aksiyon filmlerinin unutulmaz aktörleri arasına girmeyi başaran Willis, Zor Ölüm serisiyle de harikalar yaratmaya devam etti. Serinin son filmi olan Zor Ölüm: Ölmek için Güzel Bir Gün ise 2013 yılının 14 Şubat’ında seyirci karşısına çıkmıştı.

2. James Bond Serisi

IMDb Puanı: 8,0

James Bond SerisiIan Fleming’in 1952 yılında kurguladığı İngiliz gizli ajan 007 James Bond karakteri, 60’lı yıllardan bu yana hız kesmeden dünyayı kurtarmaya devam ediyor. İlk olarak Sean Connery, daha sonra ise George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton ve Pierce Brosnan gibi ünlü aktörler hayat vermişti. 2006 yılında başlayan yeni seride ise Daniel Craig, James Bond karakteriyle kötülerin peşinde koşmaya devam ediyor.

1. Batman Serisi

IMDb Puanı: 8,6

Batman SerisiBond gibi bir diğer uzun soluklu serilerden olan Batman; Adam West, Val Kilmer, George Clooney ve Ben Affleck gibi isimler tarafından canlandırıldı. Fakat bana göre Michael Keaton ve Christian Bale’in yer aldıkları Batman serileri, gelmiş geçmiş en başarılılar arasındaydı. Elbette ki bu başarıda yardımcı oyuncuların katkıları akıl almaz derecede büyüktü.

Bonus: Cehennem Melekleri (Expendables) Serisi

IMDb Puanı: 6,4

Cehennem Melekleri (Expendables) SerisiRocky, Rambo, Yargıç Dredd gibi daha birçok aksiyon filminin yıldızı olmayı başaran Sylvester Stallone, “artık yaşlandı, eskisi gibi olmaz” diyenleri ise fazlasıyla utandırdı. Bu kez hem yönetmen koltuğunda hem de başrollerinde oynayan Stallone, yeni bir efsaneyi izleyicilerle tanıştırdı. Ayrıca Jason Statham, Dolph Lundgren, Terry Crews, Jet Li, Randy Couture, Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger ve Bruce Willis gibi daha birçok aksiyon yıldızını da bünyesinde barındıran Cehennem Melekleri (Expendables) serisi de en iyilerden biri olarak listemizde yer alıyor.

Bonus: Kill Bill Serisi

IMDb Puanı: 8,1

Kill Bill SerisiDövüş sahneleriyle izleyicilerin kalplerini çalan 2003 yapımı Kill Bill serisi, Quentin Tarantino filmleri arasında da en iyilerden biri olarak karşımıza geliyor. Kan, vahşet ve olağanüstü dövüş sahneleriyle donatılan bu yapım, müzikleriyle de efsaneleşmeyi başarıyor. İki filmden oluşan Kill Bill serisinin başrollerinde ise Uma Thurman, David Carradine, Daryl Hannah, Lucy Liu, Michael Madsen ve Vivia A. Fox gibi isimler yer alıyor.

Bonus: Dolar Üçlemesi

IMDb Puanı: 8,4

Dolar ÜçlemesiÖzellikle de 70’li yılların delikanlılarının halen daha severek izledikleri kovboy filmlerinin en başarılı örneklerinden biri olan Dolar Üçlemesi, ilk olarak 1964 yapımı Bir Avuç Dolar filmiyle seyirci karşısına çıkmıştı. Sonrasında ise Birkaç Dolar İçin filmiyle devam edip, İyi, Kötü ve Çirkin adındaki yapımla zirveye ulaşan bu seri, Clint Eastwood’un olağanüstü performansıyla da efsaneler arasına girmeyi başarmıştı.  

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At