Daha Fazla Blog Ziyaretçisi Almak için 5 Adım - evham.net | evhamlı blog
Bilim Teknoloji Wordpress

Daha Fazla Blog Ziyaretçisi Almak için 5 Adım

Her blogcu web sitesine trafik çekebilecekleri bloglar yazar ve yükler. Herkesin düşündüğü şey, web’e harika içerik yüklemek, onlara büyük blog trafiği verebilir. Ancak, blog trafiğini organik olarak artırmak o kadar kolay değil .

İki noktayla açıksanız, öncelikle trafik neden web sitenize gelecek ve ikincisi de trafik web sitenize nasıl gelecek, o zaman kesinlikle büyük miktarda blog trafiği kullanacaksınız. Bu yüzden bu blog esas olarak bu noktalara odaklandı.

Kreo Web’in bu yazısında, blog trafiğini organik olarak artırmanın en iyi stratejileri ve blog ziyaretçilerinizi nasıl tuttuğunuz hakkında bilgi edineceksiniz.

 

Blog Trafiği Nasıl Artırılır?

2019 ve 2020 yıllarında blog trafiğini oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi 6 strateji .

1. Güncel Konular

blog trafiği oluşturmak

Modaya uygun olmayan bloglara çaba harcamak işe yaramaz çünkü hiç kimse bu tür blogları aramıyor. Bununla birlikte, bu ziyaretçiler oluşturacak bir blog yazmadan önce dikkat etmeniz gereken ilk ve en temel noktadır. Blog trafiğinizi arttırmak için önce web’deki trafiği bilmeniz gerekir.

Sektörünüze ilgi gösteren insanları ve web’de ne aradıklarını bilmelisiniz. Hedeflemek istediğiniz trafik arasında en çok ilgilenilen konuları bulduğunuzda, bu konular hakkında bloglar yazmaya başlamanız gerekir.

Bundan sonra, nasıl harika bir blog yazacağınızı bilmelisiniz. Blog yazmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar şunlardır:

 •  Stratejik Ol

Blogunuzu yazarken stratejik olun. Bir blog yazmadan önce içerik yazma ve içerik pazarlama konusunda stratejik olmak çok önemlidir. Stratejiniz temel olarak içeriğinizin akışına, içeriğinize ve içeriğinizin anahtar kelime yerleşimine odaklanmalıdır.

 • İlgili Olun

Blog yazarken en çok ihtiyaç duyulan ikinci nokta, blogunuzun konusuna bağlı kalmaktır. Asla blogunuzdaki alakasız konuları gizlemeye çalışmayın. Konuyla ilgili olmayan bir şey bulursanız ziyaretçiler blogunuzu asla okumaz. Bu yüzden blogunuzdaki her nokta blogunuzun konusu ile alakalı olmalıdır.

 • Tam Olmak

Ayrıntılı bir blog veya ayrıntılı bir blog yazmak, blogunuzun konusu altındaki her şeyi kapsayan bir blog yazmak ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak anlamına gelir. Sonuçta, bu yarışmada başkalarını yenmek için yardımcı olacaktır.

Örneğin, SEO hakkında bir blog yazıyorsanız, SEO hakkında her ayrıntıyı, sayfa içi SEO ve sayfa dışı SEO ile ilgili her şeyi kapsar. Bunun yapacağı şey, bunun hemen çıkma oranını azaltacağı ve ziyaretçinin katılımını artıracağı.

 

2. Blogunuzu Optimize Edin

Bloga trafik çekmek

İşte blog trafiğini arttırmada büyük rol oynayan en önemli nokta  Optimize veya SEO size 1 blogunuzu sıralamak için yardımcı olur st sayfa ve Google’da blogunuza sıralamasında başarı elde açtıktan sonra otomatik olarak olur blog trafiğini artırmak .

Ancak, blog optimize etmek ve 1 blogunuzu sıralaması st Google sayfasında kolay değildir. En çok çabayı gerektirir ve çok zaman alan bir işlemdir ancak aynı zamanda blogunuzu optimize etmek için de çok gereklidir.

Doğru stratejiyi izlerseniz o zaman kesinlikle 1 web sitenize sıralamasında başarı elde edebilirsiniz st Google sayfasında. İşte blogunuza optimize etmek ve için göz önünde tutmalı noktalarıdır günlüğü trafik oluşturur .

 • Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanın

Bir blog’u optimize etmek söz konusu olduğunda, anahtar kelimeler önemli bir rol oynar. İnsanların Google’a yazdıkları anahtar kelimedir ve Google’ın önce tespit ettiği anahtar kelimedir. Anahtar kelimeler olmadan Google, blogunuzu ne zaman ve nerede göstereceğinizi asla anlamaz.

Blogunuz için anahtar kelimeler seçerken, kısa anahtar kelimeler yerine uzun kuyruk anahtar kelimeler seçmeyi deneyin. Uzun kuyruk anahtar kelimeler, iki veya daha fazla kısa anahtar kelimeden yapılan anahtar kelimelerdir. Örneğin “moda trendleri” kısa bir anahtar kelimedir ancak “2020’de kadın ve erkek için moda trendleri” uzun kuyruklu bir anahtar kelimedir.

 • LSI Anahtar Sözcüklerini Kullan

LSI veya Latent Semantik İndeksleme, bir focus anahtar kelimesine yakın çoklu anahtar kelimeler kullanmak anlamına gelir. Blogunuza ulaşmak için tek bir anahtar kelime yoktur ve kullanıcılar Google’da arama yapmak için herhangi bir anahtar kelimeyi kullanabilir, bu nedenle blogunuz en az 2-3 anahtar kelime için sıralamaya hazır olmalıdır.

Blogunuzu bir anahtar kelimeyle (spam olan) kör bir şekilde doldurmak yerine, birden fazla anahtar kelime seçebilir ve bunları blogunuzun farklı bölümlerine yerleştirebilirsiniz.

 • Blog Görüntülerini Optimize Edin

Google Görseller, blogunuzda iyi miktarda ziyaretçi alabileceğiniz başka bir kaynaktır. Bu nedenle, blogunuzdaki görüntüleri Google görsellerinde sıralayabilmeleri için optimize etmelisiniz ve blog resimleriniz aracılığıyla blog trafiğini artırabilirsiniz .

 • Mobil ve Hız İçin En İyileştir

Kullanıcılar sadece internette bilgisayarlar arasında gezinmekle kalmıyor, aslında günümüzde kullanıcılar internette gezinmek için bilgisayarlardan çok cep telefonu tercih ediyorlar. Bu nedenle, blogunuzun yüklendiği web sitesi mobil uyumlu olmalıdır.

Düşük hızlı olan web sitelerinin hemen çıkma oranı yüksektir. Kullanıcılar, yüklenmesi 5 saniyeden uzun süren bir web sitesinde kalmazlar. Bu nedenle, web sitenizin hızını optimize etmeye odaklanmalısınız.

 

3. Trafiği Artırmak için Blog’u Teşvik Edin (Ücretsiz)

blog trafiğini arttır

Blogunuz yeniyse, ziyaretçiler kendi başlarına gelmez, bu nedenle, blogunuzu ziyaret edip okumak isteyen kullanıcılara ulaşmanız gerekir. İşte blogunuzu tanıtmak çok önemlidir.

 • Sosyal Medyada Paylaş

Facebook, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya platformları ücretsiz blog trafiği oluşturmak için en iyi yerdir Blog trafiğini artırmak için çok sayıda web sitesi bu adımı izliyor ve ayrıca blog ziyaretçilerinin iyi kalitede olması için bu stratejiyi izlemelisiniz. Yapmanız gereken, blogunuza bağlanan URL’yi kullanarak blogunuzun bir önizlemesini yayınlamaktır.

 • Diğer Bloglardan bahsedin

Bu, blog trafiğini ücretsiz olarak artırmak için en etkili ancak zaman alan stratejilerden biridir . Blogunuzda başka bloglar bulunduğunda, onları postalayabilir ve blogunuzda öne çıkardığınızı bildirebilirsiniz.

Bundan sonra, blogunuzu beğenirlerse web sitelerinde veya onları öne çıkardığınız sosyal medyada görüneceklerdir. Bu, diğer blog web sitelerinden ziyaretçi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 • Blog Trafiği Oluşturmak için Quora’yı Kullan

Quora bir forum gönderme sitesidir ve blogunuzun bir özetini yayınlamak ve blog trafiğinin iyi kalitede olmasını sağlamak için en iyi yerdir. Yapmanız gereken, blogunuzla ilgili olan quoradaki soruları cevaplamak ve blogunuza bir link vermek.

 • Facebook’taki Gruplara Katılın

Sosyal gruplara facebook’ta katılmak ve yayınlarınızı bu tür gruplarda paylaşmak, iyi miktarda blog trafiğini artırmak için çok etkili bir yoldur. Yapmanız gereken, endüstrinizle ilgili gruplara katılmak ve blogunuza bağlanan facebook yayınlarınızı paylaşmak zorundasınız.

 

4. Trafiği Artırmak için Blog’u Teşvik Edin (Ücretli)

Blog trafiği nasıl artırılır?

 • Facebook’ta Gönderinizi Artırın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Facebook gibi sosyal medya platformları blogunuzu tanıtmak için en iyi yerdir. Daha az zamanda daha fazla ziyaretçi istiyorsanız, o zaman blog ziyaretçilerini yönlendirmek için ücretsiz numaralar çalışmaz. Bu nedenlerden dolayı, kesinlikle ellerinizi facebook’un ücretli tanıtımına çevirmelisiniz.

Facebook, facebook’ta bir gönderi yükseltme seçeneği sunar ve böylece hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Burada, blogunuza ilgi gösterme olasılığı daha yüksek olan bir kitleyi seçebilir ve promosyon için harcamak istediğiniz tutarı ödeyerek promosyonunuza başlayabilirsiniz.

 

5. Blogunuza Geri Bağlantılar Oluşturun

blog optimizasyonu için geri bağlantılar

Geri bağlantılar blogunuzun SEO’sunda çok önemli bir rol oynar. Aslında, blogunuzu Google Dizininin en üstünde sıralamanıza yardımcı olan en önemli etkenlerden biridir. Geri bağlantı oluşturmayı asla görmezden gelmemelisiniz ve geri bağlantı oluşturmayı da asla bırakmamalısınız.

Quora, yeni bir blog için hem geri hem de trafik oluşturmak için en iyi platformlardan biridir ve en önemli şey, hem iyi kalitede hem de ücretsiz trafik elde etmektir.

 

Blog Ziyaretçilerinizi Nasıl Tutunur?

Blogunuzda daha fazla ziyaretçi nasıl edinilir?

Blog trafiğini artırmada başarı elde ettiğinizde, bu trafiği elde etmek çok önemlidir. Blogunuzu Google’ın gözünde daha değerli kılar. İçeriğinizi beğenen ziyaretçiler varsa, Google blogunuzu daha yüksek ve daha üst sıralara yerleştirmeye başlar.

İşte blog ziyaretçilerinizi tutmanıza veya tutmanıza yardımcı olacak bazı önemli noktalar.

 • Blogunuza çekici görüntüler ekleyin.
 • Konuyla alaka düzeyini koru
 • Blogunuzu yazarken stratejik olun.
 • Blogunuza bir abonelik formu ekleyin.
 • Her blog yüklediğinizde abonelerinize bir e-posta gönderin.

Bu stratejileri uygulamak otomatik blog edecek web’de gün be gün geliştirmeye devam edecektir blog trafiğini artırmak .

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At