Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Dec 4, 2019
0 View
0 0

iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Written by

İPhone zil sesi için ödeme yapmayın. Basit rehberimizle kendiniz olun

Bireysellikinizin sembolü olarak hizmet etmek için kişisel bir zil sesini yaparken neden Çanları veya Dalgalanma’yı tercih edersiniz? Ayırt edici iPhone sahipleri  , kendilerine iyi gelen bir zil sesini, kalabalığın dışında duran bir şeyi ve sevdiğiniz bir şarkıdan daha iyi ne olabilir? Sonuçta, iTunes en sevdiğiniz şarkıların çalma listelerini yapar , bu yüzden bunlardan birini zil sesi olarak seçmeniz mantıklıdır. Zil sesleri satmak için sıraya giren sayısız hizmet ve uygulama olsa da, onlar için para ödemeye gerek yok. Tamamen iTunes ile kendi zil sesinizi tamamen ücretsiz yapabilirsiniz ve size nasıl yapılacağını göstermek üzereyiz.

Ne yazık ki, bu dünyadaki en basit işlem değil – dosyaları kopyalamanız ve çeşitli uzantıların adlarını değiştirmeniz gerekecek – ancak hazırlamak üzere olduğumuz adımları uygulayın ve görece hızlı ve ağrısız. İşte iTunes kullanarak bir iPhone için zil seslerinin nasıl yapılacağına, insanlar sizi aradığında iyimser bir pop numarası, klasik bir keman veya çıtırdama gitarı dinlemek isteyip istemediğinizle ilgili kılavuzumuz .

İTunes’u kullanarak zil sesi oluşturma

1. Adım: iTunes’u açın ve güncelleyin

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Başlatarak başla iTunesWindows veya MacOS’ta ve devam etmeden önce en son sürümü kullandığınızdan emin olun . MacOS’ta kontrol etmek için – Yüksek Sierra veya daha erken – tıklayıniTunes Uygulama araç çubuğunda ve  açılan açılır menüden Güncellemeleri Denetle’yi  seçin. MacOS Catalina’ya sahipseniz, müzik kütüphanenizi bulmak için Apple Music uygulamasına girmeniz gerekir. Windows 10’un en yeni sürümünü kullanıyorsanız, oynatma düğmelerinin altındaki menü çubuğundaki Yardım  seçeneğini  tıklatın ve  açılan açılır listenin en altındaki Güncellemeleri Denetle’yi  seçin.

2. Adım: Bir şarkı seçin

Yeni iPhone zil sesiniz olarak kullanmak istediğiniz şarkıyı seçin. İPhone zil seslerinin 30 saniyelik (veya daha az) döngülerde sürekli çaldığını unutmayın, bu nedenle daha sonra pişman olacağınız bir şey seçmeyin. Uygun şarkıyı seçtikten sonra, kullanmak istediğiniz 30 saniyelik bölümün başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını ezberleyin veya not alın.

Adım 3: Başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını ekleyin

Az bilinen özelliklerinden biri iTunesyazılımın şarkıları ve videoları “kırpma” özelliği olup, başlamaları ve bitmeleri için belirli zamanları seçmenize olanak tanır. Zil sesi olarak kullanmak üzere bir şarkının bir kısmını bu şekilde seçeceğiz.  İlk önce, istediğiniz şarkıyı sağ tıklayın veya Ctrl tuşuna basıp tıklayın ve açılan listeden Şarkı Bilgisi’ni  seçin  .

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Ardından pencerenin üstündeki Seçenekler  sekmesini tıklayın  . Başlat ve Durdur için alanlar olmalıdır . İstediğiniz saatleri girin. Zil seslerinin 30 saniyede en fazla çıkacağını unutmayın, bu yüzden bu uzunlukta veya altında tutun. Amacımız için, şarkının bir bölümünü 0:12 ile 0:42 arasında kullanacağız. Tamamlandıktan sonra , alttaki Tamam düğmesini  tıklayın .

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Adım 4: Bir AAC sürümü oluşturun

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Apple’ın tercih ettiği ses formatı AAC’dir, çünkü MP3’e benzer bir ses kalitesi sunar, ancak daha az depolama alanı kaplar. Son sürümleriiTunesSabit disk alanından tasarruf etmeniz veya bir zil sesi oluşturmanız gerektiğinde hoş olan, seçtiğiniz herhangi bir şarkının AAC sürümünü oluşturma seçeneğini sunar.  Başlangıç ​​ve bitiş zamanlarınızı ayarladıktan ve şarkıyı seçtikten sonra, Dosya> Dönüştür> AAC Sürümüne Dönüştür’e  gidin . Şarkının başlangıç ​​ve bitiş zamanları ayarlandığı için, bir AAC sürümü oluşturmak şarkının belirli bir bölümünün bir kopyasını yaratacaktır. Kopya otomatik olarak telefonunuzda görünecektir.iTunes doğrudan orijinal şarkının altındaki kütüphane.

Adım 5: Dosyayı kopyalayın ve eskisini silin

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Oluşturulduktan sonra, şarkınızın AAC sürümünü tıklayın ve masaüstüne veya istediğiniz kaydetme konumuna sürükleyin. Bu dosyayı o konuma kopyalayacaktır.

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Muhtemelen içindeki kısaltılmış şarkıya ihtiyacınız yoktur. iTunesartık gereksiz yığınları temizlemek için dosyayı silmek ve gerçekten tam şarkıyı dinlemek istediğinizde daha sonra yanlışlıkla çalmamanızı sağlamak için iyi bir fikirdir. AAC dosyasına sağ tıklayın veya Ctrl tuşuna basın.iTunesve açılan açılır menüden Kitaplıktan Sil’i  seçin. Ardından, istenirse Dosya Sil  düğmesini tıklayın.

Uzantıyı değiştirme ve zil sesini ayarlama

Adım 6: Uzantıyı değiştirin

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

AAC dosyaları genellikle, AAC dosyanızı tıkladığınızda farkedebileceğiniz “.m4a” dosya uzantısını kullanır. Ancak zil sesleri içiniTunes“.m4r” uzantısını kullanır, bu aslında .m4a ile aynıdır, sadece farklı bir isimle. Bu, klibi zil sesi olarak kullanmak için uzantıyı .m4a’dan .m4r’ye değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Masaüstüne gidin – ya da dosyayı nereye kaydettiğiniz – dosyanın adını tıklayın ve uzantıyı “.m4a” ile “.m4r” arasında değiştirin. Değişiklikleri onaylamak için açılan pencerede .m4r veya  Evet  düğmesini kullanın .

Uzantıyı değiştirdiğinizde, dosya adında bir alt çizgi “_” veya kısa çizgi gibi başka bir simge kullanmadığınızdan emin olun;

Windows kullanıyorsanız, en azından varsayılan olarak dosya uzantısını değiştiremediğinizi görebilirsiniz. Bunun nedeni, sisteminizin dosya uzantılarını gizlemeye ayarlanmış olmasıdır. Bunu değiştirmek için açmak Denetim Masası’nı Başlat menüsünden – Ayrıca Denetim Masası uygulamasında arayabilirsinizWindows 10– ve Görünüm ve Kişiselleştirme’yi seçin  .

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Ardından, Dosya Gezgini Seçenekleri’ni tıklatın .

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Şimdi, tıklayın Görünüm  sekmesini yanındaki kutunun işaretini bilinen dosya türleri için gizleme uzantıları,  ve tıklama  uygula  pencerenin alt kısmındaki düğmeye. Şimdi dosya uzantısını görebilmeli ve düzenleyebilmelisiniz.

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Adım 7: iPhone’unuza dosya ekleyin

.M4r zil sesi dosyasını iPhone’unuza eklemek için, USB kablosunu kullanarak cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın . Ardından, sol üst köşedeki iPhone simgesini seçin. Git Özet bölümü ve aşağı kaydırarak Seçenekler . Müzik ve videoları el ile yönet’in yanındaki kutuyu işaretleyin ve Uygula’yı tıklayın .

Şimdi, sürükle içine M4R dosya  Sesleri  altında bulunan sekmede On My Cihaz , hangi otomatik iPhone’unuzla zil senkron.

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Not: Değişiklikleri uyguladıktan sonra .m4r dosyasını Tonlar sekmesine sürüklemekte sorun yaşıyorsanız, iPhone’unuzu çıkarın ve yeniden başlatın. iTunes. Ardından, iPhone’unuzu bağlayın ve dosyayı tekrar pencereye sürüklemeyi deneyin.

Adım 8: Zil sesini ayarlayın

bir iPhone için zil sesleri nasıl yapılır

Gidin Ayarlar >  Sesler ve Haptıkler> Ringto NE ve elde edilen listesinin başından istediğiniz zil sesini seçin. Facebook postaları ve tweet’leri için bildirim sesinize ek olarak, her zaman yeni zil sesini metin, sesli posta veya e-posta tonunuz olarak ayarlayabileceğinizi unutmayın. Bir ton, Apple söz konusu olduğunda bir tondur, bu nedenle herhangi bir bildirim veya uyarı için varsayılan ses olarak kullanabilirsiniz. Şimdi, işlemi gerektiği gibi tekrarlayabilirsiniz.

GarageBand kullanarak bir zil sesi nasıl oluşturulur

Zil sesini Apple’ın GarageBand uygulamasında yapmayı tercih edebilirsiniz . Çoğu insan kullanırGarageBand Müziği veya podcast’leri karıştırmak için de kullanabilirsiniz; ancak sevdiğiniz bir şarkının bir kısmını kaydırarak veya kendi şarkınızı oluşturarak zil sesleri yapmak için de kullanabilirsiniz.

Mevcut bir parçadan zil sesi yapmak için

Açık GarageBand, ardından Boş Projeyi seçin .

iphone melodi garaj bandı için zil sesleri nasıl yapılır 1

Sonra, Ses başlığının altındaki mikrofon düğmesini ve ardından Oluştur düğmesini tıklayın .

iphone zil sesi garageband 2 için zil sesleri nasıl yapılır

Ekranın ses parçası kısmına sağ tıklayın ve Ses dosyası ekle’yi seçin . Ardından, açmak ve tıklayın istediğiniz ses dosyasını bulun  .

iphone zil sesi garageband 3 için zil sesleri nasıl yapılır

Zil sesinizin 30 saniye veya daha az olması gerekir, bu nedenle muhtemelen dosyayı belirli bir bölüme kırpmanız gerekir. Önce, ekranın üst ortasındaki açılır menüyü tıklayın ve Beats & Time veya Time’ı seçin .

iphone garaj bandı zil sesi süresi için zil sesleri nasıl yapılır

Şimdi, ekranın üst kısmındaki izleyici, izin uzunluğunu dakika ve saniye cinsinden gösterecektir.

İmleci parçanın sol alt veya sağ köşesine hareket ettirirseniz, bir sembol göreceksiniz. Parçayı kısaltmak veya uzatmak için bunu tıklayıp sürükleyebilirsiniz.

iphone zil sesi garageband 4 için zil sesleri nasıl yapılır

İzi istediğiniz belirli kısma getirmek için bu düğmeleri kullanın.

Ardından, Paylaş’ı tıklayın .

iphone garaj bandı zil sesi payı için zil sesleri yapmak nasıl

Bu menüden, şarkıyı dışa aktarabilirsiniz. iTunesveya GarageBand iOS dosyası için.

Eskiyi seçerseniz, önceki bölümden Adım 7’yi takip edebilirsiniz. Ayrıca bir iPhone’unuz varsa veGarageBand Üzerinde, bir GarageBand iOS dosyası için ve sonra bir zil sesi olarak ayarlayın.

GarageBand döngülerini kullanarak bir parça oluşturun

Ayrıca kendi şarkınızı, içinde bulunan döngülerden de oluşturabilirsiniz. GarageBand.

Bir kez daha Boş Bir Proje oluşturun , ardından tıklayın ve mikrofon düğmesini ve Oluştur’u tıklayın .

Sağ üst köşede, döngü simgesini tıklayın.

iphone garaj bandı zil sesi döngüler için zil sesleri nasıl yapılır

Artık mevcut döngülere göz atabilir, bloklar halinde onları parça alanına sürükleyebilirsiniz. İstediğiniz gibi düzenleyin, aynı döngüyü tekrar tekrar oynatmaya devam edin, belki daha karmaşık şarkılar oluşturmak için ayrı ayrı şarkıları başka döngülere ekleyin.

İşiniz bittiğinde, Paylaş’ı ve ardından Şarkıyı tıklayın .iTunes. Şarkıyı bir m4a dosyası olarak dışa aktarırsınız ve bu noktada, uzantıyı m4r olarak değiştirebilir ve iPhone’unuza kopyalayabilirsiniz.

Article Categories:
Mobil · Nasıl Yapılır
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here