Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Dec 2, 2019
0 View
0 0

On yılın en etkili 15 teknoloji lideri

Written by

Geçtiğimiz on yılda nasıl çalıştığımızı ve bazı durumlarda nasıl yaşadığımızı değiştiren 15 vizyoner.

Bu süre zarfında nasıl çalıştığımızı ve yaşadığımızı değiştiren çok sayıda yenilik ve olayı düşündüğünüzde, kuruluştaki ve ötesindeki on yılın en etkili teknoloji liderlerinin bir listesi ile gelen uzun bir emirdir.

Zorluğa ek olarak, B2B ile B2C arasındaki sınır çizgilerinin, birçok yönden anlamlı bir ayrımın ötesinde bulanık olduğu gerçeğidir. Son birkaç yıl içinde kendi cihazınızı getirmenizin yaygın olarak kabul edilmesi, kişisel yaşamlarımızda kullandığımız teknolojinin çoğunun, çalışma hayatımızla ikisini ayırmanın zor olduğu noktalarla birleştiği anlamına geliyordu. 

Öyle olabileceği gibi, TechRepublic’in 2010’ların en etkili kurumsal teknoloji liderleri listesine, olağan şüphelilerden bazılarına ve ayrıca radarın altında uçanlara baktıklarını görün.

SEE: İnceleme kapsama Daha Decade (Flipboard üzerinde TechRepublic)

Jeff Bezos, Amazon’un kurucusu ve CEO’su

Temelde bir teknoloji vizyoner listesine sahip olamazsınız ve Bezos’u dahil edemezsiniz, ancak 2010’daki başarılarının birçoğu tüketici odaklı olmasına rağmen: 2010’da Amazon Stüdyoları’nı başlattı; Washington Post’u 2013 yılında satın aldı; ve 2017’de Bütün Gıdalar.

Ancak dijital ticaretin yüzünü değiştiren adam arasında Echo yayınlandı, ilk ana akıllı konuşmacılardan birinin ilk nesli ve Alexa ekosistemini tanıttı. 2014 yılında Amazon, atılan Ateş Telefonunu başlattı. İşte işletme üzerindeki etkinin ortaya çıktığı yer. Amazon’un yerine getirme merkezleri, kamyonlardan gelen parselleri sıralamak için ürün veya boyut ve ağırlık da dahil olmak üzere görüntü tanıma algoritmaları kullanır.

Fast Company 2017’de kaydetti: “Bar kod tarayıcıları olan insanları, eski yerine getirme merkezlerinde başarmak için saatte bir buçuk saatte yapılabiliyor,” dedi . ”Amerikan fabrika çalışmasının geleceği bu şekilde görünebilir.”

Tim Cook, CEO, Apple

Dünyanın en değerli markalarından birinin CEO’sunu dahil etmeden bir teknoloji vizyoner listesine sahip olmak çok kolay olurdu. Steve Jobs’ın 2011’deki ölümünden sonra bile, Cook Apple Watch Series 4’ü (2018) dövdü ve öncülüğünü yaptı. O zamandan beri Apple, gelişmiş yapay zeka ve artırılmış gerçeklikten otonom arabalara kadar her şeyi deniyor. İPhone ve Android mobil alanda egemen olmaya devam ediyor ve Cook, Apple’ı yenilenebilir enerji, iş gücü ve çevre dostu tedarik zincirleri ile kullanıcı gizliliği ve yüksek geri dönüştürülebilir ürünler üzerine odaklanan bir şirket haline getirmek için çalışıyor. , Cook 2019 tarihli bir kitabı yazdı  .

Satya Nadella, CEO, Microsoft

2013’ün sonlarına doğru, Microsoft, Windows 8’in başarısızlığını ve şirketin akıllı telefon pazarında sekizinci topun gerisinde kaldığını ve sadece toplamda başarısız olduğunu gösteren birçok kullanıcının ve analistin zihninde hızla yer almaya başlamıştı. ile Windows Phone . Onun Nokia edinimi pahalı ve hiçbir değer sağladı.

Ancak Nadella, 2014’te Steve Ballmer’den Microsoft’u devraldı ve Windows 10 o yıl ilan edildi. O zamandan beri, Microsoft intikamla geri döndü. Rakip cihazlarda uygulamalar ile açıldı . Kendi rekabetçi bilgisayar serisini başlattı . Son derece başarılı Office 365 ile bulut alanında bir iddiada bulundu veAzure teklifleri. Hatta Linux’u Windows’la birlikte kucakladı . Ve nihayet, Windows 10 açık bir başarıdır .

Jack Ma, kurucu ve icra başkanı, Alibaba Group

Çin’de e-ticarete öncülük eden Ma, şu anda o ülkenin en zengin adamı ve dünyanın en büyük liderlerinin Forbes listesine seçildi . Ayrıca, 2017 yılında dünyanın 30. en güçlü insanı seçildi. 24 kişi işe başvurduktan ve 23 tanesi işe alındıktan sonra, Kentucky Fried Chicken tarafından bir iş için reddedildiğini anlattığı bir hikaye var .
Başarısızlık ve azim ona iyi hizmet etti. ITIC teknoloji danışmanı ve danışmanlık danışmanı Laura DiDio, “Alibaba’da karanlık günlerden aldığı dersler, pes etmemeniz ve küçükken beyninize güvenmeniz gerekiyor,” dedi. . Ma duyurduEylül ayında 55. doğum gününde başkan olarak görevinden ayrıldı. Eski bir öğretmen olan Ma, emekli olduktan sonra sınıfa dönmeyi planladığını söyledi. 

Palmer Luckey, kurucusu, Oculus

Oculus VR, Haziran 2012’de Irvine, California’da bir garajda başladı . Business Insider’e göre, 19 yaşındaki Palmer Luckey, Kickstarter’da sanal gerçeklik kulaklığı için yaklaşık 2,5 milyon dolar yükselterek şirkete başladı . 16 milyon dolarlık ek fon sağladıktan sonra Luckey, 2014 yılında Oculus’u 2 milyar dolara Facebook’a sattı . 

Luckey, Oculus’u terk ettiğinden beri Facebook, sanal gerçeklik şirketi üzerinde çalışmaya devam ediyor , hepsi bir arada VR sistemi olan Oculus Quest için Oculus’u tamamen yeni kurumsal sınıf bir yazılımla yeniden işleyerek yeniden başlattı . Hedef, ZDNet’e göre işletme yöneticileri, geliştiricileri ve son kullanıcı ekosistemini desteklemektir.

Marc Benioff, Salesforce’un kurucusu ve CEO’su

Benioff, bulut bilişimin yükselmesinde, Salesforce bulutunda barındırılan bir yazılım modeli oluşturup kullanım başına ödeme modelinin öncülüğünü yapan ana katalizör olarak kabul edilir. 2018 yılında, farklı yazılım uygulamaları, veriler ve cihazları bir araya getiren MuleSoft için 6.5 milyar dolarlık anlaşmayı düzenledi. Ek olarak, Benioff özel bir hayırsever olan ve Kasım ayında,   her şirket CEO’su için kadın ve erkek arasındaki ücret farkı arasındaki farkı kapatmaya çağırdı .

Ren Zhengfei, Huawei’nin kurucusu ve CEO’su

Huawei, ABD ve Kanada’da casusluk iddiasıyla son birkaç yıldır başlıklar arasında yer alırken, şirket ayrıca, sunucularda, 5G, 6G, telekom ve akıllı telefonlarda ilerleme kaydeden yenilikler yapıyor. Şimdi Huawei bilgisayar oyununa giriyor. DiDio, “Yaptıkları şey, Ar-Ge’ye çok ağır yatırım yapmak; gelirlerinin% 15 ila 20’si buna ve güvenliğe gidiyor.” Dedi.

Kuzey Amerika şu anda Huawei için zorlu bir pazar olmasına rağmen, şirket Asya-Pasifik bölgesinde ve aynı zamanda Avustralya ve Yeni Zelanda’da da yol açıyor ve ardından Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve batı Avrupa da bulunuyor. .

Peter Sun, başkan ve CEO, Inspur

Inspur , sunucu geliri için IDC’nin dünya çapındaki ilk beş şirketine girdi ve Çin’in önde gelen bulut bilişim ve büyük veri / AI servis sağlayıcısı.

2014 yılında IBM ve Inspur , IBM’i tedarik eden yazılım, işlemci, yonga ve destek sağlayan yeni bir donanım sistemi geliştirmek için işbirliği yaptı . O yılın başlarında, Inspur ayrıca, Power Chip mimarisini geliştirmeye adanmış bir ittifak olan IBM’in OpenPower Foundation’ın bir üyesi oldu.

Sun  , bir sonraki teknolojik devrime inanıyor : “ABC” olarak adlandırılan AI, büyük veri ve bulut, küresel ekonomik iyileşmenin temelini oluşturuyor ve “ekonomik krizlerin olumsuz etkilerini azaltacak”.

Ginni Rometty, CEO, IBM

Rometty, IBM’in bir veri şirketine geçişine öncülük etti ve Watson ile gelecek için stratejisinin merkezini bilişsel hesaplama yapmıştır. Fortune 500’deki kadın yöneticilerin sadece% 3’ünden biri. IBM’in 79,1 milyar dolarlık 2017 gelirinin yarısı , eski yazılım ürünlerine karşı gelişen, yüksek değerli BT segmentlerinden geliyor.

DiDio, “Mirası IBM’in gelirleri nedeniyle büyük bir soru işaretidir” dedi. “IBM devrildi çünkü Watson çok sayıda ürün sunmadı, ancak 2013-14’ten beri oradaydı. Bilişsel hesaplama ve AI hakkında konuşurken 10 ila 15 yıl boyunca çimlenmesi gereken şeylerden biri.”

Robert Swan, CEO, Intel

Ocak 2019’da şirketin yeni CEO’su olarak seçilen Intel, işlemcileriyle tanınıyor ancak buluta, IoT’ye ve bellek ve programlanabilir çözümlere genişledi. Swan, CNBC’ye teknoloji devinin yılın son aylarında güçlü performansına devam edeceğinden ve şimdiye kadarki en iyi çeyreğini oluşturacağından emin olduğunu söyledi .

Duncan Epping, CTO, VMware

Epping, depolama ve kullanılabilirlik, HCI, sanallaştırma ve bulut teknolojileri konusunda dünya genelinde en etkili insanlardan biridir. VMware Sertifikalı Tasarım Uzmanıdır (VCDX007) ve EMEA başta olmak üzere sanallaştırma teknolojisi sağlayıcısının müşterilerine ortak ve güvenilir bir danışman olarak hizmet vermektedir . VSphere Clustering Deepdive serisi ve Essential Virtual SAN gibi birçok kitabın ortak yazarıdır. Yellow-bricks.com sanallaştırma blogunun sahibi ve ana yazarıdır . Başlıca sorumlulukları, VMware’in gelecekteki yeniliklerinin temel müşteri ihtiyaçları ile uyumlu olmasını sağlamak ve müşteri sorunlarını fırsatlara dönüştürmektir.

Stewart Butterfield, kurucusu, Slack

Butterfield 2012’de iş sohbeti uygulaması Slack üzerinde çalışmaya başladı. İlk tekrarlama, bu kadar iyi gitmeyen, web tabanlı, çok oyunculu bir oyundu. 2013’e hızlı bir şekilde ilerleyin ve Slack ekibi ellerinde diğer şirketlerin gerçekten kullanacakları bir ürün olduğunu biliyordu. 

Butterfield , risk sermayesi firması First Round Capital ile yaptığı röportajda , arkadaşlarımızı denemek ve bize geri bildirimde bulunmak için diğer şirketlerde yalvardık ve cajolduk . Son zamanlarda, Slack , SoftBank Vizyon Fonu, Accel ve diğer yatırımcıların 5,1 milyar dolar değerinde 250 milyon dolarlık bir artış sağladı. Slack, şirketler tarafından giderek daha dijital bir dünyada işbirliği ve iletişimi kolaylaştırmak için kullanılan lider işyeri yazılım platformlarından biri olarak kabul edilmektedir. 

Jensen Huang, Nvidia’nın kurucusu ve CEO’su

Huang, şirketin 1993’teki kuruluşundan bu yana en gelişmiş yonga üreticisi Nvidia’nın CEO’su oldu. Nvidia’nın GPU bilgisayarı, modern bilgisayar grafiklerini yeniden icat etti – dünyanın en hızlı süper bilgisayarı olan ABD merkezli Summit’e güç veriyor. Şirket derin öğrenme ve AI konusunda önemli ilerlemeler kaydetti ve GPU derin öğrenme, modern AI’ı ateşledi, GPU, bilgisayarların, robotların ve kendi kendini süren arabaların beyni olarak hareket etti.

Nvidia, dört yıl önce kendi mobil çipi ve modemi ile son derece rekabetçi akıllı telefon pazarında rekabet etmeye çalışsa da, Qualcomm gibi rakiplerin tekliflerine karşı çekiş kazanamadı. Huang Forbes’e göre geri tepti ve mobil çiplerdeki teknolojinin bir kısmını aldı, kendi kendini süren otomobiller için onları geri aldı  .

Yatırım şirketi B.’nin kıdemli araştırma direktörü Craig Ellis, “Nvidia’nın paralel işleme yeteneklerinin gelecek beş ila 10 yılın en zorlu hesaplama zorluklarından bazılarının üstesinden gelmek için ideal bir konumda olduğunu anlamak için iyi bir iş yaptı” dedi. Forbes makalesinde. Nvidia, şimdi PC grafik kartı pazarının% 70’ini kontrol ediyor ve son beş yılda satışlarını% 41’den 5 milyar dolara çıkardı.

Meredith Whittaker, eskiden Google’ın AI araştırmacısı

Whittaker, şirketin üst düzey yöneticilere yönelik cinsel taciz şikayetlerini ele almasını protesto etmek için, dünya genelindeki Google çalışanlarının grevlerini organize etmede geçen yılın sonlarında lider bir rol üstlendi. Carnegie Mellon Üniversitesi Tepper İşletme Okulu’nda işletme teknolojileri ve makine öğrenimi profesörü olan Zachary Chase Lipton, teknoloji çalışanları arasında en önde gelen organizatör ve aktivist olma özelliğini taşıyor.

“Büyük firmaları hem toplumdaki etik davranışlarından hem de çalışanların davranışlarından sorumlu, genellikle büyük kariyer riski altında sorumlu tutmak için önemli adımlar attı” dedi ve Silikon Vadisi’ndeki iktidar alanını bir miktar umut vererek dönüştürdü. Bu teknoloji işçileri işverenlerinin hesap verebilirliğini talep edebilirler. “

Whittaker, Google’dan 13 yıl sonra Google’dan ayrıldı ve Los Angeles Times’a AI etik konusunda tam zamanlı olarak çalışmak istediğini ve “hesap verebilir bir teknoloji endüstrisi için örgütlenmeye odaklanmaya odaklandığını” söyledi. Google’ın bu çalışmaya devam edebileceğim bir yer olmadığı açık .”

Andy Jassy, ​​CEO, AWS

Forbes , Jassy, ​​Amazon Web Servislerinin arkasındaki güç olduğunu ve kurumsal teknoloji dünyasının en agresif bölgelerinden birini işlettiğini belirtti . Netflix’ten Spotify’dan Major League Baseball’a kadar olan şirketler, gerçek zamanlı veri göndermek, video akışı yapmak ve çok daha fazlasını yapmak için Amazon’un bulutunu kullanıyor.

Forbes, “Jassy’den önce, başka bir şirketten bilgi işlem gücü kiralama fikri duyulmamıştı ve şimdi bu şirketler hayatta kalmak için AWS’ye güveniyorlar.” Dedi. Forbes. Time dergisine göre milyar iş..

Article Categories:
Bilim Teknoloji · Yaşam
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here