Android İçin En İyi Temizleme – Bakım Uygulamaları - evham.net | evhamlı blog
Genel

Android İçin En İyi Temizleme – Bakım Uygulamaları

Android‘de bakım yapmak bir zorunluluk değildir. Ancak performansı artırmak, pil ömrünü uzatmak ve gereksiz dosyalardan kurtulmak için zaman zaman Androidinizi temizlemek iyi bir fikirdir. Android Temizleme – Bakım programları bunun için var. Peki Android temizleme – bakım uygulamaları gerçekten işe yarıyor mu?

Uygulamayı her açtığınızda, program hızlanması için önbellek dosyaları geride bırakır, zamanla biriken dosyların temizlenmesi gerekir. Ayrıca reklamlardan kaynaklanan önemsiz resimler ve küçük resimler çok fazla yer kaplar. Sizler bunun farkına bile varmazsınız. Android temizleme – bakım uygulamaları, gereksiz dosyaları bulmak ve silmenize yardımcı olmak için iyi bir şekilde basit hizmet verir.

Ancak RAM temizleme amacıyla bunları kullanmak bir eskide kaldı. Çünkü yeni çıkan telefonlarda bulunan Android’in yeni sürümleri, RAM konusunda hiç sıkıntı çıkarmıyor. Bu nedenle, telefondaki hafızanız azalıyorsa veya telefonunuzun performansının yavaşladığını düşünüyorsanız, Android için en iyi temizleme – bakım uygulama listesine şöyle bir göz atın.

Android İçin En İyi Temizleme - Bakım Uygulamaları 2019

En İyi Android Temizleme ve Bakım Uygulamaları 2019

1. Clean Master

Play Store’da Clean Master’ın 1 milyardan fazla indirmesi var. Uygulama aynı zamanda çeşitli birçok özellikler içeriyor. Önemsiz dosyaları temizlemenin yanı sıra, virüsten koruma yazılımı da var. Performansın ve pil ömrünün artırılmasına yardımcı olan kullanışlı bir uygulama.

Android İçin En İyi Temizleme - Bakım Uygulamaları
Clean Master

Önemsiz dosyalar temizleme özelliği Sistem önbelleğini, önemsiz uygulama verilerini ve reklamlardan gelen gereksiz veriler üzerine gayet etkili iş yapar. Kaldırılan uygulamalardan geri kalan gereksiz dosyaları silmesine rağmen, fotoğraflar veya videolar gibi kişisel verileri silmez. “Charge Master” adlı ek bir özellik, durum çubuğunda pilin şarj durumunu gösterebilir.

Clean Master’a Özel Özellikler

 • Okuduktan sonra önemsiz bildirimleri temizlemek için bildirim temizleyici.
 • Oyunların yükleme hızını artırmak için oyun hızlandırıcı
 • Sahte wifi ve yetkisiz bağlantıları tespit etmek için Wifi güvenlik özelliği
 • Uygulamalarınızı güvende tutmak için uygulama kilitleme programı

Ayrıca bkz: En İyi Android Strateji Oyunları 2019

2. Droid Optimizer

Kurulu uygulamalar, indirilen dosyalar, fotoğraflar, müzikler, videolar – zamanla akıllı telefonunuz fark edilir derecede yavaşlayacaktır. Ashampoo Droid Optimizer düzenli ve tamamen otomatik bir şekilde akıllı telefonunuzdaki dağınıklığı temizler, performansı ve disk alanını tekrar kazanmanızı sağlar.

Akıllı telefonunuzla internette gezinirken, gizliliğiniz için kullanılabilecek çeşitli izler bırakırsınız. Şunu kabul edelim, yüklü uygulamalarınızın cihaz izinlerini her zaman biliyor musunuz? Ashampoo Droid Optimizer ile internet izlerinden kurtulun ve potansiyel casus uygulamaları ortaya çıkarın.

 

3. Go Speed

Go Speed, uygulamaların otomatik olarak başlatılmasını engelleyebilme özelliği ile çoğu programdan %50 daha verimli olduğu iddia edilmektedir. Aynı zamanda hafif bir Android temizleme – bakım uygulamasıdır. Gelişmiş takip analiz sistemi ile tasarlanan Go Speed programı, telefonunuzun arka planında çalışan tüm sinsi uygulamaları temizleyebilir ve durdurabilir.

Android İçin En İyi Temizleme - Bakım Uygulamaları
Go Speed

Go Speed’e Özel Özellikler

 • Bellek durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol edeb widget
 • Gereksiz, önbellek ve geçici dosyaları kaldırmak için derin tarama
 • Sık kullanılmayan uygulamaları yönetmek için uygulama yöneticisi

 

4. SD Maid -Sistem Temizlik Aracı

Kimse mükemmel değil, Android de harika değil. Cihazınızdan kaldırmış olduğunuz uygulamalar arkalarında kalıntılar bırakırlar. Kayıt dosyaları, hata raporları ve gerçekte istemediğiniz diğer dosyalar sürekli oluşturulurlar. Bellekleriniz tanımlayamayacağınız dosyaları ve dizinleri toplarlar. SD Maid ise tam olarak bu konuda size yardımcı olacak.

Android İçin En İyi Temizleme - Bakım Uygulamaları
SD Maid

Tam teşekküllü dosya gezgini ile tüm cihazınıza göz atın ve dosyalarınızla işlem yapabilirsiniz. Ayrıca sisteminizden gereksiz dosyaları kaldırmak ve yüklü kullanıcı ve sistem uygulamalarını yönetebileceksiniz. Dahası önceden kaldırılmış uygulamaların kalan verilerini bulun. Ek olarak uygulama isme, içeriğe veya tarihe göre dosyaları aratabilmek mümkün.

 

5. Ace Cleaner

Temizleme – bakım uygulamarı arasında en basit arayüz ama bir o kadar da etkili bir uygulamadır. Size telefon optimizasyonunda yeni bir deneyim verebilir. Ace Clean, Ace Boost, Sessiz Bildirim, Pil tasarrufu ve CPU Soğutucu gibi vurgulayıcı özellikleri ile Ace Cleaner, telefonunuzun performansını artırabilir ve en üst seviyeye çıkarabilir.

Android İçin En İyi Temizleme - Bakım Uygulamaları
Ace Cleaner

Galerinizdeki benzer fotoğrafları bulabilir. Sık görüntülenenler hariç alanı temizlemek için bunları silme seçeneği sunan harika bir özelliktir.

Ace Cleaner’a Özel Özellikler

 • Otomatik olarak başlayan uygulamaları durdurmak için Ace Boost
 • Bildirimleri susturmak için tümleşik DND modu
 • Facebook için özel bir temizleme aracı
 • Dahili uygulama kitleme özelliği

 

6. Hi Security

Hi Security, farklı bir temizleme – bakım uygulamasıdır. Gereksiz dosya temizleyici, antivirüs ve güçlendirici birleşimidir. Uygulamanın akıllı telefonunuzun genel özelliklerini görüntüleyen bir arayüzü vardır. Sezgisel şekilde telefonunuzu iyileştirmeye çalışır. Android telefon temizleyici uygulamasında, Android virüslerine yönelik uygulamaları tarayan birinci sınıf bir virüsten koruma yazılımı bulunuyor.

Android İçin En İyi Temizleme - Bakım Uygulamaları
Hi Cleaner

Gereksiz dosyaları bulmak, önbellek ve uygulama artıklarını temizlemek gibi performansı artıran özellikler söz konusu olduğunda Android için en iyi telefon temizleyici uygulamalarından biridir.

Hi Security’e Özel Özellikler

 • Bulut tabanlı virüsten koruma
 • Hassas uygulamaları kilitlemek için uygulama kilidi
 • Wifi güvenlik ve wifi hız testi

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At