WhatsApp’a alternatif iletişim araçları - evham.net | evhamlı blog
Mobil Sosyal Medya

WhatsApp’a alternatif iletişim araçları

WhatsApp, şüphesiz en popüler mesajlaşma uygulaması. Başlangıçta SMS’e alternatif olarak hayatımıza giren, daha sonra eklenen özelliklerle geliştirilen ve sesli ve görüntülü haberleşme fonksiyonlarıyla vazgeçilmezimiz hale gelen bir uygulama WhatsApp. Bu yazıda çeşitli nedenlerle WhatsApp’a alternatif arayabilecekler için olası seçeneklere göz atıyoruz.

Telegram

Telegram

En popüler WhatsApp alternatiflerinden biri olan Telegram, uçtan uça şifreli haberleşme altyapısı nedeniyle ilgi görüyor. Eğer WhatsApp’ın yerine koyacak bir seçenek arıyorsanız, ilk tercihiniz Telegram olmalı. Telegram uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Viber

Viber

Yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme seçeeklerini bir arada sunan Viber, farklı çıkartma tasarımlarıyla iletişimi daha eğlenceli hale getiren bir uygulama. Viber uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

BİP Messenger

BİP

Turkcell’in iletişim çözümü olan BİP,  kısa sürede büyük kullanıcı kitlesi yakaladı. Temel iletişim fonksiyonlarının yanında Türkiyeli kullanıcılara özel farklı servisler de içeren BİP, kesinlikle kullanacağınız alternatifler arasında yer almalı. BİP uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Skype

Skype

Benzer iletişim çözümlerinin aksine sabit hatlardan bilgisayara, bilgisayardan sabit hatlara sesli çağrı yapabilme imkanı sunan Skype, özellikle kurumsal alanda yaygın kullanılıyor. Mobil uygulamasında size WhatsApp’ı aratmayacak fonksiyonlar sunan Skype, şiddetle tavsiye edilir. Skype uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

WeChat

WeChat

Çin’de geliştirilen bir iletişim çözümü olan WeChat, WhatsApp’a altertatif olabilecek temel özelliklere sahip. Yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme fonksiyonları mevcut olan WeChat, özellikle Uzak Doğu’da geniş bir kullanıcı kitlesi yakaladı. WeChat uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Line

Line

WhatsApp’a Japonya’dan çıkan bir alternatif olan Line, temel iletişim seçeneklerine ek olarak, eğlenceli çıkartmalarıyla keyifli bir deneyim sunuyor. Kullanıcılarına farklı oyun ve eğlence servisleri de sunan Line uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Facebook Messenger

Facebook Messenger

Facebook’un Messenger uygulaması, WhatsApp’ı aratmayacak özellikler barındırıyor. Snapchat ve Instagram benzeri hikâyeler fonksiyonu ile kullanıcılardan büyük ilgi gören Facebook Messenger uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Hike Messenger

Hike

Yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme fonksiyonları bulanan Hike, WhatsApp’ın yerini alabilecek bir başka çözüm. İçerisinde eğleceli çıkartma seçenekleri ve oyun servisleri de bulunan Hike uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Kik Messenger

Kik

Kullanıcıların numaralarını karşı tarafa göstermediği için gizliliğe önem verenler tarafından tercih edinen Kik Messenger, çıkarmalar, gifler ve emojilerle iletişimini renklendirmek isteyen gençler tarafından ilgi görüyor. Kik uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

BlackBerry Messenger

BBM

Bir zamanların efsane iletişim aracı BlackBerry, eski günlerinden çok uzakta. BlackBerry, bugün adeta bir nostalji olmuş durumda. Ancak BlackBerry Messenger uygulaması, hâlâ o günleri özlemle ananlar için olmalı aktif halde. BBM uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Nimbuzz Messenger

Nimbuzz

Mobil cihazlar arasında ücretsiz sesli ve görüntülü haberleşme imkânı sunan Nimbuzz, anlık mesajlaşma, sosyal oyunlar, dosya paylaşımı gibi avantajlarıyla ilgi görüyor. Nimbuzz uygulamasını Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size, WhatsApp’a alternatif iletişim araçları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At