Smart Switch nedir? - evham.net | evhamlı blog
Mobil Program

Smart Switch nedir?

Günümüzde teknolojinin hayatımıza kattığı en önemli yeniliklerden biri hız. Her konuda hızımızı artıran teknoloji sayede iki cihaz arasında da çok hızlı geçiş yapabiliyoruz. Cihazlar arası veri transferini hızlı ve kolay hale getiren uygulamalardan biri de Smart Switch. Bu yazımızda Smart Switch nedir? Smart Switch ne işe yarar? ve Smart Switch nasıl kullanılır? gibi sorulara yanıt vereceğiz. Ayrıca nasıl kullanıldığını da sizlerle paylaşacağız.

Smart Switch nedir?

İlk olarak bu uygulamanın ne olduğundan bahsetmek gerekiyor. Cihazlar arası veri transferi yapılmasını sağlayan uygulama ayrıca verilerin yedeklenebilmesini ve geri yüklenebilmesini de sağlıyor. Ek olarak cihaz için verileri senkronize edebiliyor. Hatta yazılım güncellemesi bile yapabiliyor.

Uygulamanın Smart Switch ve Smart Switch Mobile olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Bunlardan biri bilgisayar için diğeri ise tahmin ettiğiniz gibi cihazlar için.

Smart Switch ne işe yarar?

Esasen bu sorunun cevabını ‘nedir’ kısmında da verdik. Cihazlar arasında veri aktarımı sağlayan uygulama sayesinde kişisel veriler, indirilen uygulamalar, çoklu medya verileri kolayca gönderilebiliyor. Ayrıca Samsung Smart Switch Mobile, Android, BlackBerry veya Windows cihazınızdan Galaxy cihazınıza kolay ve hızlıca veri aktarmanıza yardımcı olur.

Smart Switch nasıl kullanılır?

Yeni bir akıllı telefon ya da tablet satın aldığınızda mevcut cihazdaki verileri yenisine aktarmak için birkaç gün hatta belki de birkaç hafta ayırmak gerekiyor. Ancak, Smart Switch ile bunu oldukça kısa sürede halletmek mümkün.

İlk olarak yapılması gereken Smart Switch uygulamasını indirmek. Buradan indireceğiniz uygulamayı hem yeni hem de eski cihaza indirmek gerekiyor. Sonrasında ise uygulamayı cihazlardan açmak gerekiyor. Bu arada cihazları birbirine yaklaşık 20 cm kadar yaklaştırmayı unutmayın.

Uygulamayı açtıktan sonra eski cihaz üzerinden Android Cihaz – Başlat – Bağlanseçeneklerini seçmek gerekiyor. Söz konusu işlem eski Galaxy cihaz üzerine kaydedilen kişisel verilerin bağlı bulunan yeni cihaza aktarılmasını sağlıyor.

Uygulamayı bilgisayarda da kullanmak mümkün. Böylece yeni Samsung cihazı bir USB kablo kullanarak bağlayabilir ve eski cihazdaki verileri yenisine taşıyabilirsiniz. Ayrıca, verilerin tamamını bilgisayarda yedeklemek ve yedeklenen verileri geri yüklemek de oldukça kolay.

Kullanıcı istediği takdirde kişilerini ve takvimini de cihazları arasında  Windows Outlook veya Mac Address Book ve iCal’u kullanarak senkronize edebiliyor. Böylece takvim her yerden yönetilebilir hale geliyor.

Cihazın en son yazılım güncellemesini kullanmak için de Smart Switch’in bilgisayar versiyonunu kullanmak yeterli.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At