Bütçe dostu üç kameralı telefonlar! - evham.net | evhamlı blog
Alışveriş Rehberi Mobil

Bütçe dostu üç kameralı telefonlar!

Dolar kurunun artış göstermesiyle birlikte ülkemizdeki telefon fiyatları da oldukça arttı. Uygun fiyatlı telefon olarak düşündüğümüz birçok cihazdaki fiyat eşiğimiz 3000-4000 TL’leri buldu. Bununla birlikte artık neredeyse tüm telefonlar ikili kamera kurulumlarıyla karşımıza çıkıyor. Alt segment cihazlarda bile ikili kamera kurulumları yer almaya başladı. Biz de üçlü kamera kurulumu barındıran en uygun fiyatlı telefonları listeledik. Peki en uygun fiyatlı üç kameralı telefonlar hangileri?

En uygun fiyatlı üç kameralı telefonlar!

Hızla gelişen mobil cihazlarda artık neredeyse tüm cihazlar en az iki kameraya sahip. Her geçen gün artan kamera sayısıyla da daha farklı özellikleri kullanıcılara sunan mobil cihazların fiyatları da özellikleri kadar önemli hale geldi. Bu yüzden sizler için en uygun fiyatlı üç kameralı telefonları listeledik.

1 – Samsung Galaxy A7 2018

Samsung’un ilk 3 arka kameralı telefonu Galaxy A7 2018 çıktığı ilk günden bu yana hem fiyatı ile hem de özellikleri ile dikkatleri üstüne toplamayı başardı. En uygun fiyatlı üç kameralı telefonlarımızdan ilki Galaxy A7 kullanıcılara düşük ışıkta da gayet iyi fotoğraf çekebilme özelliğini sunuyor.

Ön tarafında, f/2.0 diyafram aralığına sahip olan 24 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera ile bizleri karşılayan cihaz arka tarafında da 3 adet kamera barındırıyor. Bu kameralardan bir tanesi f/1.7 diyafram aralığına sahip 24 Megapiksellik ana kamera. İkinci kamera ise f/2.4 diyafram aralığına sahip 8 Megapksellik ultra geniş açılı lens. Ve son olarak 5 Megapiksellik üçüncü kamera ise f/2.2 diyafram açıklığına sahip olarak karşımıza çıkıyor. Üçüncü kamera derinlik sensörü olarak görev alıyor.

Donanım özelliklerini inceleme videomuzdan detaylı bir şekilde inceleyebileceğiniz telefonun 64 GB depolama seçeneğine sahip modeli 1.900 TL‘lik fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

2 – Samsung Galaxy A50

Samsung‘un bu yıla en çok damga vuran cihazlarından birisi de hem üç kamerasıyla hem damla çentik ekranı ile hem de ekrandan parmak izi okuyucusu ile Galaxy A50 oldu. Ülkemizde fiyatı 2.000 TL bandının üzerinde olsa da diğer cihazlara göre uygun fiyatıyla da oldukça iyi bir tercih.

Kamera tarafında 25 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyafram açıklığına sahip bir ana kamera ile beraber geliyor. Ana kameraya 8 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksellik derinlik algılama kamerası eşlik ediyor. Derinlik kamerasının diyafram açıklığı ise f/2.2 olarak karşımıza çıkıyor. Ön tarafta ise 25 Megapiksellik f/2.0 diyafram açıklığında bir kamera görev alıyor.

64 GB depolama alanı sunan model 2.400 TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

3 – Huawei P30 Lite

Listemizin en sonunda yine üç kameralı ve oldukça iyi donanım özelliklerine sahip olmasına rağmen 3.000 TL bandına çıkmayan Huawei P30 Lite yer alıyor. Huawei P30 Lite, bu yıl tanıtılan Huawei P30 ailesinin en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza çıktı.

Ön tarafta 32 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığına sahip ön kamera, tıpkı arka kameralar gibi 1080p 30FPS video kaydına olanak sağlıyor.

Arkada ise üçlü kamera kurulumu barındıran cihaz 48 MP çözünürlüğündeki ana kameranın diyafram değeri f/1.8 olarak karşımıza çıkıyor. 48 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekiyorsanız, bu sefer yapay zeka ve 2xyakınlaştırma gibi özellikleri kullanamıyorsunuz. Bu fonksiyonlar 12 Megapiksel çekim modunda kullanılabiliyor.

Ana kameraya ultra geniş açılı 13 mm’lik 8 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamera ve 2 MP çözünürlüğünde derinlik sensörü eşlik ediyor. Telefonun arkadaki üçlü kamera kurulumuyla da 1080p 30FPS video kaydı yapılabiliyor.

Güncel fiyatı 2.800 TL olan cihazın donanım ve tasarım özelliklerine daha

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At