Karşınızda Yeni Windows 10! - evham.net | evhamlı blog
Bilgisayar

Karşınızda Yeni Windows 10!

Microsoft yanlışlıkla yeni Windows 10 Başlat menüsünü yayınladı.

Microsoft bugün tesadüfen Windows 10’un test sürümünde, yeni bir Başlat menüsü tasarımını ortaya çıkardı. Yazılım devi, Windows 10 build 18947’yi, sadece Xbox geliştirme amaçlı, 32 bit aygıtları kullanan Windows Insider test cihazlarına dağıtacaktı. Bu, sadece şirket içi test için ve Xbox için yayınlanmış bir sürümdü. Ancak Microsoft, sürüm önizlemesi yanlışlıkla tüm Windows 10 test uzmanlarına yayımladı. Hatanın ardından yayınlanan versiyon hemen kaldırıldı. Neyse ki, bu sürüm yalnızca yaygın olarak kullanılmayan 32-bit sistemler için piyasaya sürüldü, ancak yine de bu Microsoft için beklenmeyen bir hataydı.

Windows 10 başlat menüsü tasarımı tamamen değişiyor

Bu yeni sürüm, Microsoft’un hareketli karelerini içermeyen yeni ve daha basit bir Başlat menüsü içeriyor.

Microsoft yanlışlıkla yeni Windows 10 Başlat menüsünü sızdırdı

Windows 8 ile hayatımıza giren ve bir çok kullanıcının alışamadığı tasarımdan vazgeçilerek eski Windows 7’deki başlat menüsüne benzer bir tasarıma geçileceği görülüyor. Bu yeni tasarımın hangi Windows sürümlerinde kullanılacağı da henüz bilinmiyor.

Microsoft böyle bir hatayı ilk defa yapmadı. 2017 yılında da benzer bir hata yaparak bazı cihazların yeniden başlatma döngüsüne girmesine neden olmuştu. Microsoft, hatayı hızla tespit ederek hemen bir yama yayınlamıştı.

Microsoft’un Windows Insider şefi Dona Sarkar, bugün erken saatlerde şirketin bu konuyu “araştırdığını” söyledi.  Microsoft konuyla alakalı başka bir açıklamayapmadı.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At