Facebook Hesabı Silme! - evham.net | evhamlı blog
Sosyal Medya

Facebook Hesabı Silme!

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?
acebook, alternatiflerinin gün geçtikçe arttığı bir platform oldu. Artık hem kullanıcı kitlesi hem de sunduğu özellikler sınırlı kaldı. Ayrıca gizlilik sorunları da bunun üzerine eklendi. Platformdan ayrılmak isteyen kullanıcılar için ” Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?” sorusuna yanıt veriyoruz.

Gelmiş geçmiş en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un hâlihazırda milyarlar olan kullanıcı sayısı dünyanın nüfusuna git gide daha da yakınlaşıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde ortaya çıkan ve büyük ses getiren veri ihlali sonrasında ise birçok Facebook kullanıcısı sosyal medya platformundan çekilmeye başladı.

Buradaki sorun ise hesaplarına giriş yapmayıp sosyal medya platformu Facebook’u kullanmayan kullanıcıların dahi kişisel verilerini aktarılmaya devam etmesi. Kişisel verilerimizin dağıtımının önüne geçmek için ise atabileceğimiz en net adım Facebook hesabımızı geri dönüşü olmaksızın kalıcı olarak silmek.

Facebook hesap silme:

  • İlk adım olarak internet tarayıcınız üzerinden Facebook’a ve sonrasında Facebook hesabınıza giriş yapın.

  • Ekranın sağ üst kısmında bulunan aşağı yönlü ok tuşuna ve ardından açılan penceredeki Ayarlar seçeneğine tıklayın.

  • Sol tarafta bulunan Ayarlar bölümlerinden Facebook Bilgilerin‘e geçiş yapın. Açılan listenin en altında bulunan Dondurma ve Silme seçeneğinin sağındaki Gör butonuna tıklayın.

  • Açılan sayfada Hesabı Kalıcı Olarak Silme başlığı altında bulunan Hesabı Sil butonuna tıklayın.

  • Küçük bir kutucuk ekranın ortasında belirecek. Burada hesabı silme işlemini son kez onaylamak için hesabınızın şifresini girmeniz istenecek. Hesabınızın şifresini boş alana girip mavi renkli Devam butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda Facebook hesabınızın ve tüm verilerinizin tamamen silinme talebi oluşturulacak ve işleme konulacak. Hesabınızın silinme süresi 90 günü dahi bulabilir. Eğer ki bu süre içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız Facebook, hesabınızın silinme talebini iptal ederek verileriniz geri yükler ve Facebook hesabınızı aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At