Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Jul 17, 2019
0 Views
0 0

WhatsApp Tarzı 5 Uygulama

Written by

WhatsApp uygulamasında yaşanan bazı sorunlar, kullanıcıları WhatsApp alternatifi uygulamaları kullanmaya doğru itti. Sizin için WhatsApp yerinekullanabileceğiniz uygulamaları derledik.

WhatsApp alternatifi beş uygulama

Facebook ve sahibi olduğu Instagram, WhatsApp gibi platformlarda son zamanlarda sıkça yaşanan çökmeler, ana şirketin gizlilik konusunda verdiği kötü izlenim ile WhatsApp’ın yakın zamanda reklam gösterimine başlayacak olması, kullanıcılar için uygulamanın cazibesini kaybetmesine yol açtı.

Telegram

WhatsApp alternatifi bir uygulama düşünüldüğünde akla gelen ilk örnek hiç şüphesiz Telegram. Özellikle gizlilik konusundaki güvenilirliği ile kullanıcıları kendisine çeken uygulama, yalnızca Android üzerinde yüz milyonun üzerindeindirilmeye sahip. Kullanıcı yorumlarının oldukça pozitif olduğu Telegram, hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlarda kullanılabilir.

 

WhatsApp alternatifi uygulamalar / Telegram

Viber Messenger

En az Telegram kadar popüler olan bir diğer uygulama Viber de, WhatsApp alternatifleri arasında öne çıkan uygulamalardan birisi. Sunduğu çeşitli özelliklerle dikkatleri çeken Viber, oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahip. Basit ve işlevsel yapısıyla öne çıkan uygulama hem iOS hem de Android cihazlara yüklenebiliyor.

Line

Diğer rakiplerinin sunduğu hemen hemen bütün olanakları sunan Line, yalnızca Android üzerinde beş yüz milyondan fazla indirme sayısı ile öne çıkan mesajlaşma uygulamalarından birisi. Ülkemizde de hatrı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip olan Line, bu listede tercih edilebilecek alternatifler arasında bulunuyor.

WeChat

Dünya genelinde bir milyarı aşkın kullanıcısı bulunan WeChat, hem sosyalmedya platformu hem de mesajlaşma uygulaması olarak ön plana çıkıyor. Kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen WeChat, WhatsApp alternatifi uygulamalar arasında oldukça tercih edilebilir bir seçenek. WeChat’i hem Android hem de iOS cihazlarda indirip kullanmanız mümkün.

Skype

Daha çok video görüşmeleri ile ön plana çıkan Skype, sunduğu mesajlaşma hizmeti ile de mesajlaşma servisleri arasında sıkça tercih edilen bir servis. Pekçok platform üzerinden kullanabildiğiniz uygulama, oldukça sade ve basit yapısı ile asıl amacına odaklanmakta. Bu noktada Skype, üstteki rakipleri kadar olmasa da WhatsApp alternatifleri arasında sayılabilecek bir uygulama.

Article Categories:
Mobil · Sosyal Medya
https://kitaponerisii.blogspot.com/

Kitap kurdu. Teknoloji meraklısı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here