En iyi 10 ücretsiz bulut depolama hizmeti - evham.net | evhamlı blog
İnternet Sosyal Medya

En iyi 10 ücretsiz bulut depolama hizmeti

Bulut depolama, günümüzün en iyi teknolojik gelişmelerinden birisi olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde ücretli ücretsiz birçok bulut depolama hizmeti bulunuyor. Peki hangisinin iyi olduğuna nasıl karar vereceksiniz?

Bulut depolama çevrimiçi olarak depolanan tüm verilerin, evden, tatilden ve günün her saatinde uzaktan erişimi olan çevrimiçi depolardır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz bulut depolama hizmeti var.

Hangisini seçmeliyim? Sonradan yükseltebileceğiniz bütçe dostu bulut depolama siteleri neler? Kısacası 2019’daki en iyi ücretsiz bulut depolama hizmetleri nelerdir? İşte tüm sorularınıza yanıt aşağıda.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Siteleri 2019

Bugünlerde bir dizi ücretsiz bulut depolama seçeneği mevcut. Bu bulut depolamanın kullanımı kolaydır ve 50GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sağlar. Bu depolama çözümleri hem kişisel hem de ticari depolama için kullanılabilir.

İhtiyacınız olan tek şey bu ücretsiz bulut depolama hakkında bazı temel bilgileri edinmek ve en uygun olanı seçmek. Burada en iyi ücretsiz bulut depolamasının listesini oluşturduk.

1. Google Drive

Tüm çevrimiçi depolama alanlarının aynı şekilde çalıştığını biliyorsunuzdur. Örneğin bir dosya kullanıyoruz, web’de saklıyoruz ve bilgisayarlarımızla senkronize ediyoruz. Ancak Google Drive’ın diğer tüm bulut depolama alanlarını özel kılan birçok özelliği vardır.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Çünkü kullanıcıların kişisel verilerini kişisel bir şekilde saklamalarına olanak sağlar ve ayrıca Google ücretsiz bulut depolama alanı olarak 15GB’lık bir alan sunar. Google Drive çevrimdışı hizmetleri, kullanıcılarının kötü bir ağ servisi olsalar bile çevrimiçi olarak kaydedilen tüm dosyaları ve fotoğrafları görüntülemelerine yardımcı olur.

2. Media Fire

Media Fire kullanımı oldukça kolaydır. Belgeleri ve fotoğrafları çevrimiçi depolamak için kullanılan en iyi ücretsiz bulut depolama alanlarından biridir. MediaFire’ın sağladığı ilk ücretsiz depolama alanı 10 GB’dir. Fakat asıl özelliği ise, ücretsiz depolama alanının 50 GB’a kadar çıkarılabilmesidir.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Media Fire, benzersiz bir özellik olan ve diğerlerinden farklı kılan herhangi bir tarayıcıdan aynı anda birden fazla dosya yüklemeyi mümkün kılmıştır. Mükemmel kişisel belge özellikleri veren bir şey mi arıyorsunuz? Media Fire, kullanıcıların, alıcıların daha fazla paylaşabilmelerini sağlayan özel ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

3. Icedrive

Icedrive, en iyi ücretsiz bulut depolama hizmetleri arasında yeni bir isimdir. Icedrive bulut depolama 20 GB ücretsiz depolama alanı veriyor. Verilerinizi ve dosyalarınızı yedeklemenizi oldukça kolaylaştırır. Farklı platformlar için geniş bir bulut depolama uygulaması yelpazesi sunar. Böylece Icedrive bulut depolamayı her yerde ve her zaman kullanabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Devrim niteliğindeki masaüstü yazılımı, bulut depolama alanınıza sisteminizdeki bir fiziksel sabit diskmiş gibi kolayca erişmenizi ve yönetmenizi sağlar. Icedrive’ın 20 GB’lık ücretsiz deposu, 2019’un en popüler ücretsiz bulut deposundan biri haline gelmiştir.

4. Sync.com

Bu aynı zamanda mevcut olan en iyi ücretsiz bulut depolama alanlarından biridir. Sync.com yaklaşık 5GB’lık ücretsiz bir depolama alanı sunar. Sync.com’un en iyi özelliği silinen dosyaların geri yüklenmesi ve böylece kullanıcıların gizemli bir şekilde kaybedilen önemli belgeler için pişmanlık duymalarını engellemesidir.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Bir kullanıcı dosyalar ve fotoğraflar için biraz daha fazla yer açmak isterse, yapılması gerekenler bir arkadaşınıza Sync hakkında bilgi vermektir. Sync için kayıt olan arkadaş sayısı, başkalarına öneren kullanıcı ile birlikte ücretsiz 1GB boş alan alır.

5. Mega

Mega bulut depolama, dropbox depolama alanına çok benzeyen harika bir bulut depolama sitesidir. Ancak ikisi arasındaki fark, her iki bulut depolama alanının sağladığı alanın miktarıdır. Mega bulut depolama kullanıcıları için 50GB boş alan sunar. Mega, kullanıcıların zip dosyasında birden fazla dosya indirmesine yardımcı olur ve mobil uygulama üzerinden dosya yükleme de mümkündür.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

50GB’lık rakipsiz depolama, mevcut popüler bulut depolama alanlarından biri haline getirmiştir. Son zamanlarda ise oldukça çok sayıda kullanıcı çekmiştir. Mükemmel bir yedekleme dosyası seçeneği arayan kullanıcılar, yalnızca en iyi depolama alanı ve aynı zamanda pek çok güvenlik özelliği de sağladığı için Mega’yı kullanabilir.

6. Dropbox

Dropbox, mükemmel yedekleme özellikleri nedeniyle tüm diğer bulut depolama alanlarına kıyasla en güçlü ve en son ücretsiz bulut depolama alanlarından biridir. Her türlü küçük ve büyük powerpoint sunumları, fotoğrafları, videoları ve hatta diğer büyük CAD dosyaları Dropbox’ta güvenle saklanabilir.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Dropbox, kullanıcılara Dropbox’a dosyalara ve belgelere herhangi bir cihazdan erişmelerine yardımcı olan kolay senkronizasyon özellikleri sunar. Faydalı özelliklerden biri, bir kullanıcının sağladığı uzaktan silme özelliğiyle belgeleri cihazdan temizleyerek kaybolan bir aygıttaki tüm dosyaları ve belgeleri koruyabilmesidir. Ancak sadece 2GB’lik ücretsiz alan sunar.

7. pCloud

pCloud, 2 TB depolama sağlayan en iyi ücretsiz bulut depolama seçeneklerinden biridir ve sınırsız uzaktan yükleme trafiği özelliği onu benzersiz kılar. Temel hesaplarına 10GB ücretsiz depolama alanı sunar. Yazılımın yardımı olmadan doğrudan resimleri yeniden boyutlandıra da bilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

PCloud sürücüsünde, kullanıcıların cihazdan her çıkış yaptıklarında kripto klasörlerini otomatik olarak kilitlemelerine yardımcı olan bir seçenek bulunur.

8. OneDrive

Belgeleri ve dosyaları ulaşılabilir durumda tutmak, Microsoft OneDrive gibi en iyi ücretsiz bulut depolama çözümleriyle mümkün oldu. Microsoft’a kaydolma, kullanıcıların her şeyi tek bir yerde tutmalarına yardımcı olabilir.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Daha önce kullanıcılara 15 GB boş alan sağlarken, şimdi ise sadece 10 GB’lık alan sunuyor. Bir zamanlar çok popüler iken, şu anda eski popülerliğini geride bırakmıştır.

9. iCloud

Apple iCloud, Apple kullanıcıları için en iyi ücretsiz bulut depolama alanıdır. Başlangıçta, kullanıcılara 5GB ücretsiz depolama alanı sağlar. Tüm belge ve dosyalar güvenle saklanabilir ve kullanımı kolaydır.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Apple iCloud kullanıcıları, fotoğraflarını ve videolarını aile üyeleriyle kolayca paylaşabilirler. Dosya ve klasörleri düzenlemek, son güncelleme ile daha da kolaylaştı. Apple iCloud mesaj göndermeye de yardımcı olur ve hemen herşeyi otomatik olarak kaydeder.

10. Next Cloud

Next cloud, verileri korumaya yardımcı olan ve kullanıcıları çeken birçok heyecan verici özelliğe sahip olan bir başka en iyi ücretsiz bulut depolama alanıdır. Kullanıcıların cihaz kaybolduktan sonra bile tüm verileri takip etmelerine yardımcı olan mükemmel bir yedekleme özelliği sunar.

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Next Cloud, kullanıcılarına iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlar ve bu da hesap kullanımına karşı ekstra bir koruma sağlar. Başlangıçta verilen ücretsiz alan az olsa bile, planları oldukça uygun fiyatlıdır.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At