Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Jul 4, 2019
0 Views
0 0

En İyi Windows Alternatifi Açık Kaynak İşletim Sistemleri

Written by

[su_note note_color=”#03242d” text_color=”#ffffff” radius=”20″]Masaüstü, dizüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar satın almadan önce mutlaka göz önünde bulundurduğunuz birçok faktör var, değil mi? Her zaman çekici özelliklere sahip bir cihazın yanı sıra güncellenmiş özelliklere sahip olmak istersiniz. Bu tür düşünceler için teşekkürler. Ancak, işletim sistemini hiç düşündünüz mü? Cevap evet ve hayır. Anlamadın mı Senin gibi biri bu durumda olabilir ve bu yüzden buradasın. Ancak, işletim sistemi hakkında hiç düşünmeyen rakamlar da çok büyük. Samimiyetiniz için tekrar teşekkür ederim.[/su_note]

Modern teknolojinin bir çağı ve zaman gerçekten güncellendi. Peki neden sırtında kalıyorsun? Windows iyi bir işletim sistemidir, ancak bazı işletim sistemleri sizi Windows’tan daha iyi olan bekliyor. Evet, bazı Windows’larından , Windows’tan daha hızlı, daha çekici ve daha kullanışlı alternatif işletim sistemlerinden bahsediyoruz . Eğer yeniliği seven kişi iseniz, o zaman doğru yoldasın. Okumaya devam et….

Windows Alternatif Açık Kaynak İşletim Sistemi


Burada, size inovasyon ve keyif hissi verebilecek on farklı işletim sistemi yazacağız . Neredeyse, hepimiz geleneksel işletim sistemini (Windows) kullanmaktan bıktık. Bu yüzden sizi en iyi Windows alternatifini kullanmaya davet ediyoruz . Umarım, sizi asla sevindirmez, siz onları memnuniyetle kabul edersiniz. Burada, belirli bir sırayı izlemiyorum , birkaç Windows Alternatif Linux Dağıtımının genel listesi .

1. Zorin İşletim Sistemi


Çeşitli açık kaynaklı işletim sistemlerine sahip olmak için neden Zorin OS’yi anlatıyoruz ? Bakalım, beklentiniz nedir ve Zorin OS’nin size ne kadar vereceği! İlk adım kurulum prosedürüdür. Hangi yoldan çalıştırmak istersin? USB sürücü kullanmak ister misiniz? İşlem oldukça kolaydır. Sadece sürücüyü Rufus gibi bir yazılımla önyüklenebilir hale getirin ve kuruluma devam edin. Sadece adım adım gelecek olan adımları izleyin.

Zorin OS'de Materyal Tasarımı Kağıt Simgesi Teması

Zorin OS MacOS Düzeni

Kurulumdan sonra, ilk görünüm oldukça güzel. Masaüstünüzde çalışan uygulamaları düzenlemenizi sağlayan “süper anahtarı” görebilirsiniz. Bu işletim sistemi, çok sayıda özel yerleşik uygulama ile birlikte geliyor. Ve tüm uygulamalar çok faydalıdır. Uygulamalar haberler, sporlar, fotoğraflar, videolar, hava durumu, haritalar vb. İle ilgilidir.

En önemlisi, işletim sistemi, ekranınızla otomatik olarak ayarlanacak olan yüksek yoğunluklu bir ekranla oldukça uyumludur. Ayrıca dokunmatik çalışma ekranı için dokunma hareketleriyle birlikte gelir. Zorin OS kullanın ve kendinizi sorunsuzca deneyimleyin.

Zorin OS indirin

2. Chalet OS


Çılgın bir windows kullanıcısı mısınız? Herhangi bir alternatif Windows işletim sistemi bulamadınız mı? İnce. İnsanları gerçekten senin gibi arıyoruz. Çünkü sevdiğiniz için teşekkür ederiz ve sevginizi arttırmak için de çalışırız. Sizlere pencerelerin gerçek tadını daha iyi hissedebileceğiniz yeni işletim sistemini tanıtmak istiyoruz. Sadece bu değil, aynı zamanda daha da heyecan verici ve özel özellikler sunacak.

chalet_os_2

chalet_os

Chalet OS, gücünüzün ve hatta en eski donanımınızın üzerinde çalışan bir sistemdir. Ayar paneli, herhangi bir işletim sistemini yeniden yüklemeden tüm görünümünü değiştirmenize olanak sağlar. Gerçekten eski teçhizatı kullandığınızı unutturur.

Chalet OS , multimedya, güvenlik, ofis işleri, hava durumu vb. İle ilgili çok çeşitli önceden yüklenmiş uygulamalarla birlikte gelir . Bu, bir dizüstü bilgisayar için en iyi Linux dağıtımlarından biridir, ancak en kolaylığı size daha kolay ve hızlı servis sağlar.

Chalet OS indir

3. Linux Mint


Linux dağıtımlarından bahsettiğimiz zaman, dilde kolayca gelen ilk isim Linux Mint’ten başka bir şey değildir . Bunun nedenleri nelerdir? Bu işletim sistemini kullanmak için çok sayıda insan görüyoruz ve sonra da kullanım nedenini sorduk. Birçoğu bize, “Yapmamı, yapmam gerekeni yapmamı sağlıyor” diyor. Yeterince?

Linux Nane Tarçın

Linux Nane MATE

Program gerçekten herhangi bir zorluk çekmeden kullanmanıza olanak sağlayan temel özelliklerle doludur. “Timeshift” adında mükemmel bir özellik var. Bu, herhangi bir sistemi yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlar. Yanlış giden bir şey görünüyorsa, işlevsel sistemi geri yükleyebilirsiniz.

Nemo dosya yöneticisi bu programın bir başka kullanışlı özelliğidir. Herhangi bir dosyayı aramanız veya taşımanız mı gerekiyor? Nemo çok daha hızlı yapıyor. Bu özellik, sıkıcı bekleme süresiyle yüzleşmenize asla izin vermez. İşletim sistemi de yeni başlayanlar için kolaylık sağlayan özelliklere sahiptir. Teşekkürler, böyle bir işletim sistemi için Linux Mint.

Linux Mintİndir

4. Feren İşletim Sistemi


Windows işletim sisteminizi değiştirmeyi düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, hangisini kullanmalı? Bir öncekinden daha gelişmiş bir işletim sistemiyle değiştirmeniz gerekir; değil mi Feren OS, düşündüğümüz mükemmel bir çözüm.

Feren OS kurulduktan sonra ilk görünüm sizi çekecek. Ve genellikle, masaüstü simgesini, başlat düğmesini, sistem tepsisini, hızlı başlatıcıları, alt paneli vb. Beklersiniz. İşletim sistemi ayrıca bu seçenekleri masaüstü arayüzünde sağlar.

feren_os

feren_os_2

Gerekli yazılımların bazıları programa dahil edilmiştir. Ayrıca WPS Ofisi’ni ve LibreOffice’i de bulabilirsiniz. En çok hangisini kullanacağını kullanın. Dünyayla bağlantı kurmak için, aynı zamanda bir web tarayıcısı ile birlikte geliyor. Tarama yaparken rahat hissettiğiniz tarayıcıyı tercih etmiş olabilirsiniz. İşletim sistemi ayrıca seçeneği seçmenizi sağlar.

Yüksek konfigürasyonlu makineye sahip olduğunuzda Feren OS en iyisidir. En az 18 GB boş alana sahip olmalısınız. 3 GB RAM’e sahip makineye kurulabilir, ancak 8 GB RAM’e sahipseniz sorunsuz çalışacağını söylüyorum. Yüksek güç makineniz varsa Feren OS kullanmak en iyisidir .

Feren OS indirin

5. İlköğretim OS


Ubuntu tabanlı dağıtım İlköğretim işletim sistemi, masaüstü ekranınızın güzelliğine ve kullanım kolaylığına odaklanarak tasarlanmıştır. “Pantheon” adındaki güzel arayüzü ile geliyor..

İlköğretim OS Fotoğraf Uygulaması

Linux İlköğretim OS Video Uygulaması

Kolay çalışmayı vurgulayan böyle bir işletim sistemidir. İnternet, Bluetooth, ses, pil uygulamaları gibi programda pek çok özellik var. Yüklü tüm uygulamaları kontrol etmenizi sağlayan bir bildirim merkezi ile donatılmıştır. Diğer uygulamaları daha sorunsuz çalıştırabilmeniz için bazı uygulamaları rahatsız etme modunda tutmanız gerekebilir. Temel işletim sistemi bunu yapmanızı sağlar. Yarar?

Çevrimiçi hesap, ebeveyn kontrolü, yeni uygulama bilgileri, arayüz değiştirme vb. Gibi diğer gerekli seçenekler kolayca kullanılabilir. Sadece kur. Doktor, polis personeli, öğretmenler, bankacılık personeli veya başka bir meslek sahibi olmanız kullanıcı dostu yapmak için yaratılmıştır. Onu almaya hazır değil misin?

Elementary İşletim Sistemini İndirin

6. Nane OS


Bu Lubuntu merkezli en iyi Linux dağıtımlarından biridir. Çok hafiftir ve gereksinimi masaüstünüz, dizüstü bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız ile kolayca eşleşir. Hafif işletim sistemi olması için sizden yüksek yapılandırma makinesi gerektirmez. Yani, sadece özelliklerine bakın ve beklentilerinizle uyuşuyorsa. Almak için geç kalmayın.

peppermint_os

peppermint_os___1

Tüm olağan özellikler kesinlikle buna dahil edilmiştir, size daha fazla özellik sunuyor. Bazılarından bahsetmek istiyorum. Buz kavramı gerçekten şaşırtıcı ve diğer işletim sistemi dışında bu seçeneği asla bulamazsınız. Bu özellik, web içeriğini bulduğunuz uygulama gibi bağımsız çalışmanıza olanak tanır. Ve burada, URL ile bağlantı kurmanıza gerek yok. Muhteşem değil mi?

Nemo dosya yöneticisi, nane işlemi, çekici kilit ekranı, özelleştirme yeteneği gibi diğer özellikler de çok faydalıdır. Buna alışmak; Bundan kaçınmak için kendinizle savaşmanız gerektiğinden eminiz.

Peppermint işletim sistemini indirin

7. Kubuntu


Dünya çapındaki toplulukta çevirmenler, destekçiler, test uzmanları ve geliştiriciler dahil olmak üzere, kullanıcı dostu davranışlar sağlayabilecek böyle bir işletim sistemi oluşturmak için birlikte çalışıyorlar. Ve yaparlar. Adı Kubuntu. Hala şimdi ücretsiz ve umarım, her zaman olacaktır. Günümüzde bu, kullanıcıya eksiksiz bir paketle gelen en iyi açık kaynaklı işletim sistemlerinden biridir.

kubuntu

Bir işletim sisteminden beklediğiniz özellikleri listeleyin. Müzik, fotoğrafçılık , ofis , üretkenlik, e-posta yazılımı , hepsi başlangıç ​​menüsünde sizi bekliyor.

Daha fazla bir şeye ihtiyacın var mı?

Endişelenmeyin, sadece adı yazılım merkezine yazın ve yükleyin . Her zaman ihtiyaçlarınızı düşünür, sadece platformdan bulun ve bulun.

Aynı zamanda akıllı bir arkadaşlık kurmak için izin verir. Google Play Store’u kullanın ve masaüstünüze bağlayın. Kubuntu, işletim sistemi kullanarak kolaylaşmanızı öneriyor.

Kubuntu’yu indirin

8. Q4OS


Bu, kullanıcılar için çok popüler olan Debian tabanlı işletim sistemidir. Mühendisler Q4OS oluşturmak için çok çalıştılar ve güvenlik sistemi, hız, güvenilirlik ve uzun vadeli istikrar üzerine odaklandılar.

Masaüstü ortamını en özelleştirilebilir seçenek olarak işaretlerler . RUN seçeneğini kullanarak kolayca masaüstü ortamını değiştirebilirsiniz. Sadece komut kutusuna “altdeski” yazıp enter tuşuna basın. Çeşitli seçenekler ekrana gelir ve istediğiniz gibi değiştirin.

q4os

q4os___1

Gerekli uygulamalardan bazıları, Shotwell, Thunderbird, Google Chrome, LibreOffice Synaptic, Conqueror ve Firefox gibi Q4OS’taki varsayılan uygulamalar olarak dahil edilmiştir. Bunlar öncelikle ihtiyacınız olan uygulamalardır ve bu yüzden bunlar dahil edilmiştir. Yazılım merkezi her zaman ihtiyacınız olan uygulamaları sağlamaya hazırdır.

256 MB RAM ve 5 GB boş alan Q4OS kullanmak için yeterli, ancak ondan yüksek düzenlemeler buldunuz. Bir şey birkaç şeyi kullanarak size pek çok avantaj sağladığında, o zaman gerçekten iyidir. Peki, neden bu Q4OS için doğru değil?

Q4OS indir

9. RoboLinux


Debian tabanlı bir işletim sistemi Robolinux, masaüstünüz için en iyi Linux dağıtımlarından biridir. Hem SOHO’lar hem de şirketler için Linux’a geçiş yapan en iyi program olabilir . Ayrıca başka bir masaüstü platformunu terk ederken bazı problemleri çözmede önemli bir rol oynar. Bu nedenle en iyi W indows alternatifi olarak kabul edilir .

robolinux

Windows işletim sisteminde virüs saldırısı olan büyük bir sorun var . Ancak, tüm Linux dağıtımları tehlikeli virüslerden ve zararlı yazılımlardan da korunmaktadır. Sadece bu dağıtım değil, aynı zamanda tüm Linux dağıtımları için de geçerlidir.

Bu işletim sistemi, Microsoft Windows’daki gibi sistem menüsünden yazılım eklemenizi veya kaldırmanızı sağlar. Sinaptik yöneticisi, Linux yazılımını kontrol etmenizi sağlar . Diğer masaüstü platformundan korumalı bir geçiş arayan ev ofisleri, şirketler ve SOHO kullanıcıları için mükemmel bir çözümdür.

RoboLinux’u indirin

10. Solus


Pek çok Linux dağıtımı bulabilirsiniz, ancak Solus gibi bulmanın gerçekten zor olduğundan eminiz. Tamamen taze çekirdek ile birlikte geliyor. Solus’ta hemen hemen her şey var.

solus_3_users

solus_3_preupgrade

Masaüstü ortamınıza bağlı olarak, Solus MATE, Solus GNOME ve Solus Budgie olmak üzere üç farklı pakete sahiptir. İleri düzeydeki kullanıcılara yönelik eski donanımın ilk lezzetini (Solus MATE) ayrıntılardan geçirelim. Son öğe Solus Budgie, sırasıyla 5,2 GB boş alan ve en az 180 MB RAM gerektirir.

Bu program çok yaşlı değil, doğru. Ancak, zaten çok fazla kullanıcı çekti ve günden güne büyüdü. Bu hem yeni hem de gelişmiş Linux kullanıcıları için gerçekten mükemmel bir seçimdir. Bu masaüstü platformunda mümkün olmayan bir şey buluyor musunuz? Bize bildirmeyi unutma, lütfen.

Solus indir

Son sözler


Bu incelemenin sonunda bize ulaşıldı ve bu, tüm içeriği birkaç cümleye ayırmanın zamanı. Bu listeden tek bir pencere alternatifi seçmek gerçekten zor, çünkü her biri kendi aşamalarında en iyisi. Ancak tüm makaleyi okursanız kolayca sizin için en iyisini seçebilirsiniz.

Umarım, Windows’un yerini alacak en iyi Linuxun tadını çıkaracaksınız . Deneyiminizi sosyal platformda paylaşmayı asla unutmayın. Ve ayrıca yorumunuzu, deneyiminizi ve fikrinizi bekliyoruz. Teşekkür ederim.

Article Categories:
Bilgisayar · Linux
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here