Mutlaka İzlemeniz Gereken 30 Aksiyon Filmi - evham.net | evhamlı blog
Kültür Sanat Sinema

Mutlaka İzlemeniz Gereken 30 Aksiyon Filmi

[su_box title=”Giriş” radius=”4″]İzlediğinizde aksiyonu damarlarınızda hissedeceğiniz, vücudunuza adrenalin salgılatacak en iyi filmleri sıraladık. Aksiyon severlerin mutlaka izlemesi gereken 10 aksiyon filmini sıraladık.[/su_box]

Aksiyon filmleri sinema dünyasının bu kadar çok ön plana çıkması ve popüler olmasında katkısı büyüktür. En yeni ve en iyi aksiyon filmleri sayesinde sinema salonlarının dolduğu aşikardır. Teknolojini gelişmesi sayesinde de aksiyon filmleri çok daha başarılı işler çıkarmaya başladı.

►En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

EN İYİ AKSİYON FİLMLERİ LİSTESİ & FİLM ÖNERİLERİ

Gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri içeriğinde, aksiyon filmleri arasında ödüllü ve unutulmaz filmlerden bazılarını sizler için bir araya getirdik. Geçmiş yıllardan günümüze kadar çekilen en çok izlenen aksiyon filmlerini bu listede bulabilirsiniz. En iyi aksiyon filmleri listelerini oluştururken “IMDB Aksiyon Film Önerileri” listesinde de destek aldığımız belirtmek isteriz. Aynı zamanda içerisinde en iyi aksiyon filmlerinin de yer aldığı Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşte, James Bond, Rambo, Karayip Korsanları, Mad Max, Taken, Matrix, Ölüm Yarışı ve Avengers Infinity War’ın yer aldığı en yeni aksiyon filmleri, en çok izlenen aksiyon filmleri ve en iyi aksiyon filmleri listesi…

En iyi aksiyon filmleri;

30. Son Ültimatom / The Bourne Ultimatum (2016) IMDb: 8.0

en iyi aksiyon filmleri the bourne ultimatum

Jason Bourne serileri arasında yer alan ve giriş filmi olan The Bourne Ultimatum filmi, günümüzde dahi en iyi aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Aksiyon film önerileri listemizde bulunan Bourne serisinin ilk filminde, CIA’in eski ajanı Jason Bourne (Matt Damon) tekrardan ortaya çıkmaktadır. Onu yakalamak üzere yeni bir program geliştirilmişken Bourne geçmişinde saklı kalmış sırları araştıracaktır.

Fragman


29. Wanted / Aranıyor (2008) IMDb: 6.7

en iyi aksiyon filmleri wanted

Angelina Jolie, Morgan Freeman ve James McAvoy’un başrolünü paylaştığı en iyi aksiyon film listesi içerisinde yer alan Wanted, babasının intikamını alması için fırsat verilen Wesley Gibson’u anlatmaktadır. Babası bir suikasta kurban gitmiştir ve babasının intikamını almaya kararlıdır. Görsel efekt ve geçişler açısından oldukça başarılı bir film olan Wanted, aksiyon film önerileri arasında kesinlikle izlemeniz gereken bir filmdir.

Fragman


28. Görevimiz Tehlike 4 / Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) IMDb: 7.4

en iyi aksiyon filmleri görevimiz tehlike ghost protokolü

Görevimiz Tehlike filmleri serisinin 4. filmi olan Mission: Impossible – Ghost Protocol, aksiyon filmleri arasında oldukça güzel bir filmdir. Sizler de aksiyon dolu ve heyecanın hiç bitmediği bir aksiyon film önerisi istiyorsanız, Mission: Impossible – Ghost Protocol filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Fragman


27. Ghajini (2008) IMDb: 7.3

aamir khan ghajini filmi

2000 yılında vizyona giren Memento filmini izleyenler, bu filmi de çok seveceklerdir. Aamir Khan’ın başrolünde oynadığı bu film Memento’nun yeniden çekimidir. Memento” filminden alıntı olsa da oyunculuklar olsun, duygusallık ve aksiyon olsun her bakımdan izleyiciyi tatmin eden bir film. İntikam tarzı filmleri sevenler için bulunmaz Hint kumaşı… Filmin kısa bir özetini söylemek istersek, gözleri önünde öldürülen bir insanın intikam duygusunu işlemektedir…

Aamir Khan’ın en güzel filmlerinin yer aldığı liste için “En İyi Aamir Khan Filmleri” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fragman


26. Yüz Yüze / Face/Off (1997) IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri yüz yüze

1997 yılında vizyona giren Nicolas Cage ve John Travolta’nın başrolünü oynadığı Yüz Yüze filmi, aksiyon macera ve aksiyon gerilim filmleri arasında gösterilen oldukça nadide bir eserdir. Eğer en yeni çıkan aksiyon filmleri arasında size uygun bir film bulamadıysanız, Yüz Yüze filmini kesinlikle öneririz.

Fragman


25. Devlet Düşmanı / Enemy of the State (1998) IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri devlet düşmanı

Aksiyon film listesi içerisinde yer alan eski bir film olan Devlet Düşmanı filminin konusunda Robert Dean, tesadüfen önemli bir siyasi cinayetin delilerini ele geçirir. Bir anda hükümete bağlı bir istihbarat servisinin hedefi haline gelen Dean için hayat kabus haline gelir. Aksiyon macera filmleri arasında yer alan ve soluksuz izlenebilen Devlet Düşmanı, aksiyon sevenler için oldukça güzel bir tercih olacaktır.

Fragman


24. Tetikçi / Shooter (2007) IMDb: 7.2

en iyi aksiyon filmleri the shooter

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncuları arasında gösterilen Mark Wahlberg, keskin nişancı rolünü aldığı The Shooter filminde, son bir kez işine geri dönmesi istenir. Bu son işte ABD Başkanına yönelik bir suikast senaryosu tuzağına düştüğünü anlar. Sonrasında kendisine bu pusuyu kuranların oyununun peşine düşer. En iyi aksiyon filmleri arasında gösterilen Tetikçi filmi, koltuktan kalkmadan izleyeceğiniz bir yapımdır.

Fragman


23. İtalyan İşi / The Italian Job (2003) IMDb: 7.0

en iyi aksiyon filmleri italyan işi

Dünyanın en iyi soygun filmlerinden bir tanesi olan İtalyan İşi filminde, Jason Statham, Edward Norton ve Mark Wahlberg ile aksiyona doyacaksınız. En yeni aksiyon filmleri arasında güzel film bulmakta zorlanan okurlarımız için bu aksiyon-soygun filmini izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


22. A Takımı / The A-Team (2010) IMDb: 6.8

en iyi aksiyon filmleri a takımı

2010 yılında yenisi çekilen A Takımı filmi, aksiyon filmleri arasında oldukça çok izlenen filmler arasında gösterilen bu güzel aksiyon filminde Bradley Cooper, Liam Neesson, Jessica Biel ve Patrick Wilson yer almaktadır. Siz de aksiyonun doruklarına ulaşmak isterseniz, heyecan dolu A Takımı filmini izleyebilirsiniz.

Fragman


21. Ölüm Yarışı / Death Race (2008) IMDb: 6.4

en iyi aksiyon filmleri ölüm yarışı

Jason Statham’ın başrolde oynadığı bir başka aksiyon filmi ile karşınızdayız. En iyi aksiyon filmlerinin yıldız oyunucusu Jason Statham, azılı suçlularla dolu bir hapishaneye düşer. Bu hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkumları birbirlerini öldürmeye zorlayacak bir yarış alanı düzenler. Aksiyon’un hiç eksik olmadığı Ölüm Yarışı filminde heyecanın doruklarına ulaşacaksınız.

Fragman


20. Cehennem Melekleri Serisi / The Expendables (2010) IMDb: 6.5

en iyi aksiyon filmleri cehennem melekleri

Savaş timi olarak karşımıza çıkan The Expendables yani Cehennem melekleri, aksiyon film dalında yer alan bütün ünlü oyuncuları yer aldığı bir seridir. Filmde Sylvester Stallone, Jason Statham, Bruce Wilis, Jet Li ve Arnold Schwarzenegger yer almaktadır. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan bu isimler Cehennem Melekleri filmiyle bir araya izleyiciye hiç bitmeyecek bir 2 saat yaşatmaktadır.

Fragman


19. 60 Saniye / Gone in Sixty Seconds (2000) IMDb: 6.5

en iyi aksiyon filmleri 60 saniye

Memphis Raines (Nicholas Cage) eski bir araba hırsızıdır. Ama hayat onu tekrar araba çalmaya itmektedir. Kardeşi (Kip) aynı kendisi gibi araba hırsızıdır ancak son işi tamamlayamamıştır. İşveren acımasız birisidir. Kardeşini kurtarmak isteyen Memphis, işverenle yeni bir anlaşma yapar. En iyi aksiyon soygun filmleri arasında gösterilen ve macera-aksiyon-soygun tadının en iyi alındığı filmlerden bir tanesi olan 60 saniye filmi, boş zamanlarınızda oldukça güzel vakitler geçirebileceğiniz bir aksiyon filmi olacaktır.

Fragman


18. 96 Saat / Taken (2008) IMDb: 7.8

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmleri denince akla ilk gelen isimlerden olan Liam Neeson’ un başrolünü oynadığı 96 Saat filmi, aksiyon sahneleriyle sizi doyuracak cinsten.

Filmde kızı kaçırılan bir baba olan Bryan’ ın başından geçen olay anlatılıyor. Bryan, kızını Paris’ e tatile gönderir. Pariste kadın kaçırmak ve satmak konusunda uzman olan bir çete tarafından kızının kaçırıldığını telefonda öğrenir. Amerika’dan kalkıp Paris’ e gelen ve kızının izini sürmeye başlayan Bryan’ ın sadece 96 saat vakti vardır fakat çetenin de bilmediği bir şey vardır. Bryan eski gizli ajandır.

İşte bu kurgu etrafında bol aksiyon sahneleriyle sizi heyecanlandıracak aynı zamanda gerilimler yaşamanızı sağlayacak film listemizde yer almayı başarıyor.

Fragman


17. Köstebek / The Departed (2006) IMDb: 8.5

en iyi aksiyon filmleri

Billy Costigan, genç ve çaylak bir polistir. Güney Boston polisinin mücadele ettiği mafya babası Frank Castello’nun bölgesinde yetişmiş olması sebebiyle, polis teşkilatı tarafından mafya içine sızması görevi verilir. Bu sırada bir başka genç polis Collin Sullivan da teşkilat içinde hızlı bir şekilde yükseliştedir.

Polis teşkilatı mafya içine köstebek yerleştirmişken aynı şekilde Collin de mafya babası Frank Castello’ ya hizmet etmektedir. Hem teşkilat hem de mafya aralarında köstebek olduğunu anlar ve tespit etmeye çalışır. Genç polisler artık tehlike altındadır.

Kısaca hikayesi böyle olan filmde Leonarda DiCaprio, Matt Damon ve Jack Nicholson başrolleri paylaşmaktadır. Polisiye film olması ve mafya ilişkisi ile birlikte aksiyon anlamında beklentinizi fazlasıyla karşılayacak film, mutlaka izlenilmesi gereken filmler arasındadır.

Fragman


16. Kanlı Elmas / Blood Diamond (2006) IMDb: 8.0

en iyi aksiyon filmleri

Film Afrika kıtasında geçmektedir. 90’lı yıllarda Sierra Leon bölgesinde elmas ticareti ve kazancı sebebiyle çatışmalar ve iç savaş yaşanmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti vatandaşı olan Danny Archer bölgeye paralı asker olarak gelmiştir. Bu bölgede fakir balıkçı Solomon Mandy ile yolları kesişir. Her ikisi de kanlı elmas diye geçen ve değeri çok yüksek olan pembe bir elmasın peşine düşmüştür. İki adam da Afrika insanı olmasına rağmen birisi kısa yoldan köşeyi dönmek için diğeri ise köle hayatı yaşamaktan kurtulmak için bu mücadeleyi vermektedir.

Film bu yönüyle aslında Afrika Kıtası’nda yapılan sömürge düzenine, iç savaş ve kaos ortamına ayna tutmaktadır. Başrollerde Leonardo DiCaprio ve Djimon Hounsou’ nun yer aldığı film, aksiyon ve gerilimli sahnelerinin altında yatan dram konusu ile birlikte bir solukta izleyeceğiniz film özelliği taşımaktadır.

Fragman


15. Er Ryan’ı Kurtarmak / Saving Private Ryan (1998) IMDb: 8.6

en iyi aksiyon filmleri

İkinci Dünya Savaşı’nda Amerikan ordusunda yaşanan bir olayı konu alan filmde James Ryan adlı askeri bulma çalışmaları anlatılmaktadır. 4 oğlunu savaşa gönderen anne, 3 oğlunun öldüğü haberini alınca geriye kalan tek oğlunun yaşayıp yaşamadığı hakkında bilgi ister. İşte bu son çocuk Er James Ryan’ dır. Amerikan ordusu adeta seferber olur ve bu askerin yaşadığı haberini annesine ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapılır.

Savaş sahneleri ve teknik bakımından kusursuz olan film, 169 dakikalık süresiyle kimilerince uzun olarak eleştirilse de savaş ortamını gerçekten hissettirebilmesi açısından ve kurgusuyla hiç de uzun gelmeyecek ve sizi etkisi altına almayı başaracak cinsten. Tom Hanks, Vin Diesel, Matt Damon ve Giovanni Ribisi gib oyuncuların yer aldığı film, kült filmler arasında ön sıralarda yer almaktadır.

Fragman


14. V For Vandetta (2005) IMDb: 8.2

en iyi aksiyon filmleri v for vandetta

Film, İngiltere’ de geçmekte ve fikir ve düşünce özgürlüğüne vurgu yapmaktadır. Yüzünde maske olan ve siyah kıyafetler giyen bir adam kendisine V adını vermiştir. Hükümetler tarafından korku yoluyla sindirilmiş halklara korkmayın çağrısı yapar. Hükümet denen olgunun halk tarafından belirlendiğini ve baskı yolu ile düşüncelerin değiştirilemeyeceğini savunan filmde maskeli kahraman bu çağrısının ses getirebilmesi için ses getiren eylemler yapar ve şiddet kullanmaktan geri kalmaz.

Başrollerinde Hugo Weaving, Natalie Portman, Stephen Fry ve John Hurt’ un yer aldığı film, farklı konusu ile birlikte aksiyon sahneleriyle ön plana çıkmaktadır. Herkes tarafından en çok bilinen replik ise şöyledir. ʺBu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmez.ʺ

Fragman


13. Kara Şövalye / The Dark Night (2008) IMDb: 9.0

en iyi aksiyon filmleri

Çizgi roman kahramanlarından olan Batman için yapılan en iyi film şüphesiz ki Kara Şövalye’ dir. Batman filmleri arasından sıyrılmayı başaran bu filmde kahramanımız, Gotham şehrinde suça karşı yaptığı mücadeleyi genişleterek tüm sokaklardaki suçluları temizleme işine girişiyor. Bu konuda Teğmen Jim Gordon ile birlikte Savcı Harvey Dent, Batman’ e yardım ediyor. Her şey istedikleri gibi giderken birden karşılarında suç dünyasının efsane ismi Joker çıkıyor. Muhteşem zeki ve iyi kurgular ortaya koyan bu suç efsanesi karşısında verilen mücadelenin anlatıldığı film görsel efektler ve aksiyon sahneleri ile izleyenleri oldukça mest etmektedir.

Başrollerinde Morgan Freeman, Christian Bale, Gary Oldman, Heath Ledger ve Michael Caine gibi isimlerin oynadığı film kurgu ve teknik bakımından da tam not almıştır ve kesinlikle izlenmesi gereken başyapıtlardan bir tanesidir.

Fragman


12. Kill Bill Serisi / Kill Bill Series (2003-2004) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Gelin(The Bride) lakaplı kiralık katil, evlenmeye karar verir. Tam düğünü esnasında kiliseye saldırı düzenlenir ve düğüne katılan herkes öldürülür. Gelin karnındaki bebeği ile ağır yaralanır. Bebek ölür fakat kadın hayata tutunmayı başarır. Tam 5 yıl boyunca komada yaşam mücadelesi veren ve sonunda kazanan kadının artık tek bir amacı vardır. Ona bu suikastı düzenleyen eski patronu Bill’ i bulmak ve öldürmek.

Film bu senaryo ile başlar. Başrolünde Uma Thurman’ ın rol aldığı Tarantino yönetmenliğindeki film serisi 2 adet filmden oluşur. Her iki film de aşırı kanlı ve şiddet içeren sahneleriyle kimilerini rahatsız etse de Tarantino filmlerini bilen kişiler için bu durum oldukça normaldir. Bolca dövüş ve aksiyon sahnesi bulunan film müziğiyle de bir dönem neredeyse herkesin telefon melodisi olmayı başarmıştır. Aynı zamanda tüm zamanların en iyi intikam filmleri arasında gösterilir.

Fragman


11. Zor Ölüm Serisi / Die Hard Series (1988-2013) IMDb: 7.5

en iyi aksiyon filmleri

Bruce Willis denince ilk akla gelen filmlerden olan Zor Ölüm serisi, kült olmuş aksiyon filmleri arasında ön sıralarda yer almaktadır. Dedektif olan John McClane ve onun başından geçen olaylar filmlerin konusunu oluşturur. İlk filmi 1988 yılında yayınlanan seride beş adet filmi çekilmiştir. Son gelen bilgilere göre serinin altıncı filmi de çekilecektir. Serideki beşinci filmiyle beklentileri karşılayamamış olsa da altıncı film konusunda yine iddialı bir yapım ortaya konacağı söylentileri dolaşmaktadır. Devam filmi gelecek olsa da Zor Ölüm Serisi şimdiden aksiyon filmleri arasında adını sağlamlamış ve efsane olmuştur.

Fragman


10. James Bond Serisi / 007 James Bond Series (1962-2015) IMDb: 7.0

en iyi aksiyon filmleri

James Bond denince herhalde herkesin aklına kesinlikle bir aksiyon olacağı yönünde fikir gelir. İlk olarak 1962 yılında çekilen Bond filmi o dönem oldukça ilgi uyandırmış bir ajan filmi olarak seriler halinde çekilmeye devam edilmiştir.

Bugüne dek 6 adet oyuncu Bond karakterine hayat vermiştir. Sırasıyla Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve son olarak Daniel Craig toplamda 24 adet filme imza atmıştır. Tabi Daniel Craig’ in oynadığı Casino Royale, Skyfall ve Spectre gelişen teknoloji ile birlikte görsel efektler açısından en verimli aksiyon sahnelerini barındırmaktadır.

Daniel Craig hakkında James Bond olamayacağı eleştirileri çokça gündeme geliyor olsa da film yapımcıları bu oyuncudan vazgeçmeyerek 4 filme imza atmıştırlar. Her filmde yer alan Bond kızları da gündemi oldukça meşgul eden diğer bir konu olmuştur. Aksiyon severlerin zaten sıkı takip ettiği film serisi yeni filmler ile yıllarca devam edecek diyebiliriz.

Fragman


9. Taşıyıcı 1-2-3-4 / The Transporter 1-2-3-4 (2002-2015) IMDb: 6.5

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon Filmi denince Taşıyıcı serisinden bahsetmemek olmaz. Filmin konusu: Frank Martin, kendisine verilen kargoyu istenilen noktaya ulaştırma konusunda uzman ve hatta bu işin en iyisi konumundadır. Ona verilen tehlikeli görevlerde ve yasalara aykırı kargolarda soru sormadan sadece taşıma işini başarılı şekilde yaptığı için ünlenmiştir. Jason Statham’ ın başrolde oynadığı film serisi sinemaseverlere Jason Statham’ ı tanıtan filmdir de diyebiliriz. Üç film halinde oynadığı seride oldukça popüler olan oyuncu aynı zamanda filmlerin de sevilmesini sağlayan bir başarılı oyunculuk göstermiştir.

Her filmde Frank’ ın başına gelen olaylar konu edilir. Frank kendine verdiği sözleri tutmaz ya da tuzağa düşürülmek istenir. Dövüş sahneleriyle herkesin takdirini toplayan film, araba sahneleriyle de iddialıdır. Aksiyonun filmi denince ilk akla gelen filmlerden olan Taşıyıcı serisinde Frank’ ın şu replikleri de hafızalardaki yerini korumaktadır. ʺ1. Kural-Asla anlaşmayı değiştirme. 2. Kural-İsim yok. 3. Kural-Paketi açma.ʺ

Fragman


8. Edge of Tomorrow / Yarının Sınırında (2014) IMDb: 7.9

en iyi aksiyon filmleri edge of tomorrow

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez karakterleri arasında yer alan Tom Crouise’nin başrolünü oynadığı Yarının Sınırında filminde, uzaylılar dünyaya saldırmıştır ve dünyada bu düşmana karşı ordular birleştirilmektedir. Filmde daha önce hiçbir tecrübesi olmayan Bill Cage ilk görevi intihardır ve savaşın başında hemen ölür. Ancak olaylar buradan sonra gelişir. Ölümünden hemen sonra tekrardan dirilen Cage, sürekli bir döngünün içerisinde kalmıştır. En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan ve IMDB aksiyon filmleri arasında gösterilen Edge Of Tomarrow’un kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


7. Scarface / Yaralı Yüz (1983) IMDb: 8.3

en iyi aksiyon filmleri scarface

Alpaçino’nun (Tony Montana) başrolünde yer aldığı Scarface (Yaralı Yüz) filmi uzun yıllardır en iyi aksiyon filmleri arasında hala daha yerini korumaktadır. Şu bir gerçek ki, o yıllarda teknoloji günümüzde olduğu kadar gelişmemiş olsa dahi ortaya koyulan oyunculuklar filmlerin bugüne kadar gelmesine katkı sağlamıştır. 1983 yılında vizyona giren Scarface, genç kardeşlerimizin izlemediği filmler arasında yer alabilir. Aksiyon film önerileri listesinde sunduğumuz bu başarılı aksiyon filmini henüz izlemediyseniz ilk sıraya alabilirsiniz.

Fragman


6. Sherlock Holmes Serisi (2009-2011) IMDb: 7.6

en iyi aksiyon filmleri sherlock holmes

Aksiyon filmleri denince akıllara gelen filmlerden bir tanesi olan Sherlock Holmes serisinde başrol Robert Downey JR. ve en yakın dostu Watson ( Jude Law) maceradan maceraya atılmaktadır. Aksiyon macera film önerileri arasında sizlere sunacağımız film serisi olan Sherlock Holmes serisini henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederiz.

Fragman


5. Matrix Serisi (1999 – 2003) IMDb: 8.7

en iyi aksiyon filmleri matrix

Klasik bir aksiyon filminden farklı olan Matrix, aksiyon ve maceranın hiç bitmediği bir yapımdır. Filmin içerisinde yer alan başrolümüz Neo, yazılım şirketinde çalışmaktadır ve Matrix’i aramaktadır. Enteresan bir şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir sanal dünya olduğunu öğrenir. 3 seriden oluşan Matrix, aksiyon film önerileri arasında sizlere sunacağımız ve kesinlikle izlemeniz gereken filmlerdendir.

Fragman


4. John Wick (2014) IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri john wick

Aksiyon filmleri konusunda sıkıntı çekenleriniz varsa ve henüz John Wick filmlerini izlemediyseniz, aksiyon filmleri önerileri arasında bu filmi tercih edebilirsiniz. Filmin konusu; John Wick, hayallerindeki kadınla tanıştıktan ve evlendikten sonra kirli işleri bırakmış eski bir kiralık katildir. Eşi, kanserden dolayı hayatını kaybeder. John Wick artık yalnızdır. Eşi, ölmeden önce John Wick’e mektup yazmıştır ve yalnız kalmaması için kendisine bir köpek bırakır. Bir akşam evine saldırganlar gelir arabasını çalıp köpeğini öldürür. Arabaya saldıran çetenin, eski patronun oğlu olduğunu öğrenen Wick, intikam peşine düşer. Bize göre en iyi aksiyon filmleri listesi içerisinde ilk sıralarda olacak bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


3. Mad Max: Fury Road / Çılgın Max: Öfkeli Yollar (2015) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri mad max fury road

Mad Max filmleri serisinin 3 filminden 30 yıl sonra tekrardan sinemaya gelen Mad Max: Fury Road, aksiyon film önerileri arasında sizlere sunduğumuz bir yapımdır. Görsel efektelerin çokça kullanıldığı filmde maceraya ve aksiyona hazır olun.

Fragman


2. Yüzüklerin Efendisi / The Lord Of The Rings (2001-2003) IMDb: 8.8

en iyi aksiyon filmleri yüzüklerin efendisi

En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan ve aynı zamanda aksiyon macera filmleri listesinde de bulunan Yüzüklerin Efendisi serisinde Orta Dünya’da geçen hikayemizde savaşların ve ölümlerin sebebi olan yüzükten kurtulmak için yaşananların anlatıldığı filmde, amcasından kendisine emanet olan yüzüğün ne olduğunu öğrenen Frodo Baggins’in Gandalf’ın da yardımı yüzükten kurtulma hikayesi işlenmektedir. Yüzüğü yok edilebileceği tek yer olan Mordor’a götürmek için kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip oluşturulur. Çok uzun ve çetin geçecek olan yolculuk başlar. Orta Dünya’nın kaderi, bu insanların ellerindedir.

Fragman


1. Avengers: Infinity War Part 1 / İntikamcılar: Sonsuzluk Savaşı (2018) IMDb: 8.6

en iyi aksiyon filmleri avengers infinity war

Aksiyon filmleri denildiğinde akıllara kesinlikle Marvel filmlerinin serisi gelmektedir. Son yıllarda çıkan Marvel filmleri arasında oldukça önemli bir yerde olan Avengers Infinity War Part 1 aksiyonun dibine vurulduğu bir serinin son filmlerindendir. Sizde aksiyon film önerileri arasında yer alan Avengers Infinity War ve diğer filmler için daha detaylı bilgiyi “Marvel Filmler Sırası, İzleme Listesi & En İyi Marvel Filmleri” içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Fragman

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At