Netflix’te Yer Alan En Komik 14 Dizi - evham.net | evhamlı blog
Dizi

Netflix’te Yer Alan En Komik 14 Dizi

Netflix’te birbirinden güzel ve dikkat çekici komedi filmleri yer almaktadır ve bizler de sizler için en iyi komedi dizilerini sizler için bir araya getirdik. İşte, gülmekten karnınıza ağrılar girdirecek en başarılı Netflix komedi dizileri listesi…

Netflix, farklı türlerde dizileri bünyesine katmaya devam ederken aynı zamanda kendi içerisinde de birbirinden güzel komedi dizilerini izleyici ile buluşturmaktadır. Günümüzde yayınlanan ya da geçmişte yayınlamış olup büyük etki yaratan en komik dizileri Netflix’te bulmanız mümkün… Bu listede içerisinde yer alan bazı dizilerin aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler kategorisinde yer aldığını da belirtmek isteriz.

1. How I Met Your Mother (2005–2014) IMDb: 8.3

netflix komedi dizileri

Tüm zamanların en iyi komedi dizileri arasında yer alan How I Met Your Mother, 2019 senesiyle beraber Netflix platformunda yer almaya başladı. Herkesin beğenisini kazanan bu yapım Ted Mosby’nin ve onun çocuklarına anneleri ile tanışmasını anlatmasıyla başlar.

Ted, oldukça duygusal yapıda bir kişidir en kısa sürede hayat arkadaşını bulmak ister. İdeal eş adayını bulmak hiç kolay olmayacaktır. Bunu dizinin 9 sezon sürmesinden anlayabilirsiniz. Ted hayatının aşkına doğru yelken açarken bizleri de eğlendirmeyi başarır ve kendisine bu yolda Barney, Marshall, Lily ve Robin eşlik etmektedir.

Her bölümü ayrı güzel olan bu yapımı mutlaka ama mutlaka izlemesiniz. Bütün bölümlerini 20’şer dakikadan ibaret olduğunu belirtmek isteriz.

FRAGMAN


2. Suits (2011–) IMDb: 8.6

netflix komedi dizileri

Netflix’te komedi ve dram türlerini içerisinde barındıran Suits, Mike Ross (Patrick J. Adams)’ın hikayesini bize aktarmaktadır. Mike, Mike’ın çocukluk hayalleri yaşadığı yaşam şartlarından dolayı gerçekleşememiştir. Zekası ve inanılmaz hafıza tekniği sayesinde Mike, başka kişilerin LSAT sınavlarına girerek geçimini sağlamaktadır.

Dizimizin bir başka karakteri Harvey Specter (Gabriel Macht) New York şehrinin en iyi avukatları arasındadır ve çalıştığı şirkette başkan yardımcılığına kadar yükselmiştir. Şirket kuralları doğrultusunda kendisine asistan bulmak zorundadır. Burada da devreye zekası ile dikkat çeken Mike girmektedir. Ancak ortada bir sorun vardır…

Harvey Specter Mike’ı işe almasına rağmen Mike’ın üniversite eğitimini tamamlamamış olması ve şirketin yalnızca Harvard mezunlarını kabul etmesi ikiliyi Mike Harvard mezunuymuş gibi davranmaya iter.

FRAGMAN


3. Shameless (2004-2013) IMDb: 8.0

netflix komedi dizileri

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var… Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. “Yok artık izlenir mi lan bu” demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo! Senaryo nedir? Gerçek hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm. Bu arada benim favorim Amerikan versiyonu değil, İngiliz versiyonudur. Shameless UK..

FRAGMAN


4. Better Call Saul (2015 – >) IMDb: 9.0

netflix komedi dizileri

Breaking Bad dizisinin Spin Off’u olan Better Call Saul, Netflix’te hem komedi türünde hem de dram türünde yer almaktadır. Dizide, Breakind Bad dizisinde yer alan Saul Goodman’ın Walter White ve Jesse Pinkman ile tanışmadan önceki avukatlık yılları anlatılmaktadır. Hem komediye doyacağınız hem de dram türünde hikayelerle karşılaşacağınız güzel bir yapım.

FRAGMAN


5. Brooklyn Nine-Nine (2013–) IMDb: 8.4

netflix komedi dizileri

2013 yılında ekranlara çıkan ve sonrasında Netflix’in bünyesine dahil olan en güzel komedi dizileri arasında gösterilen Brooklyn Nine-Nine, Jake adında genç bir polisin başından geçen olayları bize aktarmaktadır. Jake işinde iyi yakalama oranı yüksek bir polisken aynı zamanda ciddiyetten yoksun ve sıkı çalışma prensibi olmayan da bir kişidir. Ekibin başına yeni gelen patron herkesin rozetinin hakkını vermesi ister ve bu baskı durumunun da Jake’nin başına komik olaylarına gelmesine sebep olur.

Brooklyn 99, New York’lu bir grup dedektifin ekip içi ve suçlularla yaşadığı komik olaylar üstüne kurulu olacak

FRAGMAN


6. Leyla İle Mecnun (2011-2014) IMDb: 9.2

netflix komedi dizileri

Türk televizyon tarihinin en komik dizilerinden bir tanesi olan ve 2014 yılında final yapmasına rağmen halen daha sahneleri video paylaşım sitelerinde izlenen Leyla İle Mecnun, uzun bir süredir Netflix’te yer almaktadır. Netflix’in en komik dizileri arasında gösterilen Leyla İle Mecnun, beşik kertmesi olan ancak birbirlerinden hiç haberi olmayan iki insanın başından geçen olaylar üzerine kuruludur. Uzun süredir görüşmeyen iki ailenin tartışmasıyla sonlanan ziyarette Mecnun, Leyla’yı görmüş ve görür görmez de âşık olmuştur. Mecnun Leyla’nın peşinden koşmaya başlar.

Her bölümü ayrı bir kahkaha tufanı olan ve aynı zamanda duygu dolu anlar yaşatan Leyla İle Mecnun IMDb sitesinde de 9.2 puan ortalamasına sahiptir.

FRAGMAN


7. Maniac (2018) IMDb: 7.9

netflix komedi dizileri

Netflix orijinal içeriklerinden bir tanesi olan ve yayınladığı süreçte tüm dünyada online olarak yayına başlayan Maniac,  Netflix’in komedi, dram ve bilim kurgu türünde oldukça başarılı yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizide, bizim dünyamıza çok benzer ve bizim dünyamıza yakın zamanda geçen bir evrende iki yabancı Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim (Jonah Hill), kendilerince uygun sebeplerle gizemli bir ilaç testinin son aşamasında karşı karşıya gelirler. Her iki karakterimizde hayatlarından memnun değillerdir. Dizide, karakterlerimize verilen ilacın hastalıkları ve kalp kırıklıkları başta olmak üzere bütün olumsuzları ortadan kaldıracağı öner sürülür. Peki, bütün işler planlandığı gibi gidecek mi?

FRAGMAN


8. Sex Education – Seks Terapisti (2019) IMDb: 8.5

netflix komedi dizileri

Sex Education, hikaye ve kurgu bakımından İngilitere’de bir kasaba olan Moordale’de geçmektedir. Henüz ergen ve içine kapanık birisi olan Otis Milburn, cinsellik konusunda terapist olan ebeveynleri ile yaşamaktadır. Bundan ötürü cinsellik konusunda bir hayli uzmanlaşmıştır. Otis, arkadaşı olan Maeve ile harekete geçer ve arkadaşlarının seksle ilgili problemlerini çözmek için gizli bir seks terapisi işine girer.

Netflix’in 2019 yılında izleyicileriyle buluşturduğu Sex Education, Netflix’in orijinal içerikleri arasında mutlaka izlenmesi gereken en iyi komedi dizilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

FRAGMAN


9. Grace and Frankie (2015–) IMDb: 8.3

netflix komedi dizileri

Netflix komedi dizileri arasında yer alan ve yayınlandığı ülkelerde büyük etki yaratan Grace an Frankie, kocaları aynı avukatlık bürosunda senelerdir beraber çalışmasına rağmen birbirleriyle bir türlü arkadaş olmayan iki kadının başından geçenleri anlatmaktadır. Ancak bu durum kocalarının kendilerini birbirleri için terk ettiğinde değişmeye başlar.

Yaşanan bu ilginç gelişme bu iki karakterin bağlarının güçlenmesine ve hayata yepyeni bir bakış açısı ile bakmalarını sağlar.

FRAGMAN


10. The Kominsky Method (2018) IMDb: 8.2

netflix komedi dizileri

2018 yılında Netflix’te komedi türünde izleyiciyle buluşan The Kominsky Method yaşlanmış olmanın verdiği kaçınılmaz sorunlarla boğuşan eski bir aktör ve onun menajerinin Los Angeles’taki yaşamlarını konu edinmektedir. Yaşamlarının hem güldüren hem de hüzünlendiren taraflarını izleyiciye aktaran, her ne olursa olsun bazı dostlukların hiçbir zaman eskimeyeceğini anlatıyor.

Son derece eğlenceli ve komik olan The Kominsky Method’da dizisinde Michael Douglas ve Alan Arkin ile beraber dizinin oyuncu kadrosunda Lisa Edelstein, Emily Osment, Danny DeVito, Jay Leno, Sarah Baker ve Nancy Travis gibi isimler yer alıyor.

FRAGMAN


11. Russian Doll (2019) IMDb: 8.1

netflix komedi dizileri

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan Russian Doll, son zamanların en başarılı komedi dizileri arasında yer almaktadır. Dizide, Nadia adlı genç bir kadının New York City’de geçirdiği sıra dışı bir gece işlenmektedir. Nadia, şeref konuğu olarak çıktığı New York seyahati esnasında partiye davet edilir ancak çok geçmeden esrarengiz bir şekilde bu partiden kurtulamayacağını fark eder.

FRAGMAN


12. Sick Note (2017–) IMDb: 6.8

netflix komedi dizileri

İngiliz yapımlı bir dizi olan Six Note, Netflix platformunda yer alan komedi dizileri arasında son yıllarda dikkat çeken yapımların başında gelmektedir. Dizide, yalan söylemek doğasında olan, kötü bir romantik ilişki ile patronu Kenny West’in (Don Johnson) kahrını çektiği berbat işi arasında sıkışıp kalan Daniel Glass’ı (Rupert Grint) hikayeleri anlatılmaktadır.

FRAGMAN


13. You Me Her (2016–) IMDb: 7.0

netflix komedi dizileri

Komedi dizisi türünde Netflix’in en farklı türde yapımı olan You Me Her, evli bir çiftin başka bir kadınla “polyamory” ilişki yaşaması izleyiciye aktarırken, bu durumu komedi alanında harmanlamaktadır. Dizinin konusunu biraz daha açmak gerekirse, dizide evli olan ve eşini çok seven aynı zamanda başka birinden de hoşlanan kahramanımızın hikayeleri anlatılmaktadır.

Oldukça ilgi çekici You Me Her dizisini ilk fırsatta izlemenizi tavsiye ediyoruz.

FRAGMAN


14. Full House (1987–1995) IMDb: 6.7

netflix komedi dizileri

1987 yılında televizyon ekranlarına gelen ve komedi alanında kült bir dizi olan Full House, Bekar baba, 2 erkek kardeşi ve 3 kızının maceraları aktarmaktadır. Son derece eğlenceli bir hikayeye sahip olan Full House dizini geçmiş tarihine bakmadan mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

FRAGMAN

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At