Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Jun 14, 2019
0 Views
0 0

Gelmiş Geçmiş En İyi 41 Yabancı Dizi

Written by

Birçok ülkede yayınlanan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşan gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizileri merak ediyor musunuz? İşte, en çok beğenilen ve en çok izlenen en iyi 41 yabancı dizi listesi ve önerileri..

Ülkemiz başta olmak üzere dünya üzerinde yer alan farklı ülkelerde de oldukça beğenilen dizileri hepimizin malumu…  Biraz sonra okuyacağınız “Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler sıralamasında” gördüğünüz dizilerin bir çoğunu izlediniz ya da duydunuz. Hazırlanan en iyi yabancı diziler sıralamasında aynı zamanda birçok dizi final yapmış iyi yabancı diziler listesini de oluşturmaktadır.

Gelmiş Geçmiş İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler

Bazı en iyi yabancı diziler IMDB sırasına göre belirlenirken bazıları ise yayınlandıkları dönemde dünya üzerinde bıraktığı etki ile listelere girmektedir. Bu liste kişiden kişiye ya da zevkten zevke göre değişmektedir.

En iyi yabancı diziler listesinde izlemediğiniz dizi ya diziler varsa hiç vakit kaybetmeden başlamanızı öneririz. İşte, gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler, Mutlaka İzlenmesi gereken diziler ve  IMDB puanları…

NOT: En İyi Yabancı Diziler listesinde yer alan yapımların sıralaması IMDB Puanlarına göre DEĞİLDİR!

NOT 2: Sizlerde en beğendiğiniz yabancı dizileri yorum bölümündebelirtebilirsiniz. İncelemeler doğrultusunda sizlerin beğendiği yabancı dizileri listemize ekleyebiliriz.


”Yabancı Dizi” Listesi

1. Game of Thrones (2011 – 2019 ) IMDB Puanı: 9,5

Son yılların en çok izlenen, en beğenilen ve sezonu en çok merak edilen yapımı… Game Of Thrones

en iyi yabancı dizi önerileri

İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, taht oyunları kısaca Game of Thrones. Son günlerin en popüler dizilerinden biri olan Game Of Thrones izlenme rekorları kırmaktadır. Dizide Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller ‘Demir Taht’ için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


2. Breaking Bad (2008 – 2013) IMDb: 9,5

Yayınladığı dönem içerisinde herkesin hayran olduğu Walter White karakterinin yer aldığı harika bir yapım… Breaking Bad

en iyi yabancı dizi önerileri

Sadece 2 sene ömrü kaldığını ve hasta olduğunu öğrenen, işine, eşine, çocuklarına aşık bir adam..

The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın eseri olan Breaking Bad, ölümle dalga geçen, çok sade bir hayatı olan sıradan yaşam süren bir adamın hikayesini anlatıyor. Ailesiyle mutlu yaşayan biriyken kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeni olan Walter White hayatının kimyasını bir anda değiştirir.

Bundan sonra ki tek amacı çok sevdiği ailesine öldükten sonra çok yüklü bir miras bırakabilmektir. Ancak bunu kendisiyle hiç örtüşmeyen bir yöntemle çözmeye çalışır. O çok sevdiği işini denklemler üzerindeki başarısını uyuşturucu üretmek için kullanır. Ven o andan itibaren de bambaşka bir adama dönüşür.

Breaking Bad final yapmış, geçtiğimiz günlerde ise tekrar başlayacağına dair senaryoların döndüğü izleyenlerin hala ne diziydi be diyerek bahsettiği muhteşem yapıt.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


3. Chernobyl (2019) IMDB Puanı: 9.7

Yaptığı her diziyle gündem olan HBO’dan efsane bir dizi… 1986 yılında Ukrayna’da yaşanan Çernobil felaketinde yaşananlar anlatılıyor.

en iyi yabancı dizi önerileri

2019 yılında HBO tarafından televizyon ekranlarına getirilen Chernobyl, 1986 yılında yaşanan Çernobil nükleer felaketini mini bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümünden itibaren herkesin beğenisini kazanan ve IMDB’de 9,7 puan alarak tüm zamanların en iyi dizileri arasına giren Chernobyl, Ukrayna’nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan nükleer tesiste yaşanan patlama sonrasında yetkililer tarafından alınan karaları işlemektedir. Bir nevi dönemin Sovyet Birliği’nin doğru bilgiyi gizlemesi sonucu uzun yıllardır devam edecek felakete dünyanın hepsi tanıklık ediyor.

Tür: Dram, Gerilim, Tarihi

FRAGMAN


4. The Walking Dead (2010 – > ) IMDB Puanı: 8,4

Her anı heyecan, aksiyon ve gerilim dolu olan ve ülkemizde en çok izlenen dizilerden bir tanesi olan The Walkin Dead…

en iyi yabancı dizi önerileri

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını fark eder. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Aynı zamanda ailesi dışarıdadır ve bir an önce harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir. 2010 yılında ekranlara gelen ve büyük bir hayran kitlesine sahip en iyi yabancı diziler arasında gösterilen The Walking Dead, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasın ilk sıralardadır.

Tür: Dram, Korku, Bilim Kurgu

Fragman


5. La Casa De Papel – Money Heist (2017 – >) IMDB Puanı:8,7

Kusursuz bir soygun mümkün mü? Son yılların en iyi dizisi La Casa De Papel, bir soygunun nasıl yapılacağını en iyi anlatan dizilerden…

en iyi yabancı dizi önerileri

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bir tanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse; Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay boyunca herkesten uzak bir evde Profesörden eğitim alır. Herkesin isimleri şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları…

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


6. Lost (2004 – 2010) IMDB Puanı: 8,4

Televizyon tarihinin en unutulmaz dizisi Lost’u hala daha izlemediniz mi?

en iyi yabancı dizi önerileri

Hiçbir zaman unutulmayacak, izleyen herkesin hafızasına kazınmış efsanevi dizilerden bir tanesi de Lost. Bir yolcu uçağının düşmesiyle başlayan hikaye, bilinmez, sırlarla dolu bir adada devam eder. Her bölümde izleyiciyi başka bir gizem bekleyen dizi yayınlandığı dönemde oldukça fazla izleyici kitlesine ulaşmıştır. Finaliyle ilgili tam beklentileri karşılayamamış olsa da, herkesin bir nebze de olsa aklının bir köşesinde kalmayı başarmıştır.

TürDram, Gizem, Macera, Fantastik

Fragman


7. Prison Break (2005 – 2017) IMDB Puanı: 8,4

Bir oturuşta sezonu bitirmek istediğiniz diziler vardır? Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan Prison Break, tam da aradığınız bir yapım…

en iyi yabancı dizi önerileri

İzleyicilerden gelen yorumlar üzerine bir oturuşta pek çok insanın 1 ve 2 sezonunu bitirdiği, insanın başından kalkamadığı final yapmış olsa da tıpkı Breaking Bad gibi önümüzdeki yıllarda tekrar çekileceği dedikodusu kulaktan kulağa dolaşan unutulmaz muhteşem dizi.

İki kardeş olan ve iki kardeşten birinin hapse girmesiyle başlayan dizi, diğer kardeşin onu kurtarmak için verdiği mücadeleyi, kavgayı ve savaşı anlatıyor.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

Fragman


8. Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,9

Dünya’nın en azılı suçlusu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan harika bir dizi… Narcos!

en iyi yabancı dizi önerileri

Adamlar öyle bir dizi yapmış ki… Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar‘ın hayatını anlatıyor. Ancak Escobar’ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyle bir seçmişler ki… Adam hakkını veriyor. Öyle bir bağlanıyorsunuz Escobar’ın başına bir sıkıntı geldiğinde üzülebiliyorsunuz. Dünyanın en azılı kanun kaçaklarından birinin kurtulması için, başarılı olması için yeri geliyor dua ediyorsunuz. Kısacası diziden kalite akıyor, akıyor…

Tür: Biyografi, Suç, Dram

Fragman


9. Shameless (2011 – >) IMDB Puanı: 8,7

İnsanların bastırılmış duygularını ortaya çıkartan ve dizi öneri listemizde her daim yer bulan harika bir yapım…

en iyi yabancı dizi önerileri

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet, sokak kültürü her şey var yani. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu ama onda da her şey var tabi. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var… Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla bile düzüşüyor, düşünün. “Yok artık izlenir mi lan bu” demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo! Senaryo nedir? Gerçek hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Herkesin içinde bir sapıklık, sapkınlık, şehvet, suça eğilim vardır. Ama bastırabilmektir önemli olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi öneririm. Bu arada benim favorim Amerikan versiyonu değil, İngiliz versiyonudur. Shameless UK..

Tür: Komedi, Dram

Fragman


10. Vikings (2013 – >) IMDB Puanı: 8,6

Tarihi, adeta bir drama haline getiren son yılların en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi…Vikingler

en iyi yabancı dizi önerileri

Ragnar adamın dibi. Dizide tarihi olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar… Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler… Dizide her şey var. Seks, uyuşturucu, iktidar, güç, kadın, kan, revan… 🙂 Ragnar’ın bir de eski karısı var. Kadın hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var kadında. Ragnar’da o kadını bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yaptı. Ancak bana kalırsa o kadının olaya dahil olmasının tek sebebi sakat çocuğu. Yeni sezonlarda herkes onu konuşacak. Çünkü dünyayı Ragnar’ın onca çocuğundan biri değil… Sakat olan o çocuğu yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz “Vikings Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler” içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

Fragman


11. Dexter (2006 – 2013) IMDB Puanı: 8,7

Gündüzleri memur, geceleri ise bir seri katil… Dexter! Onu gerçekten çok seveceksiniz.

en iyi yabancı dizi önerileri

Bu Dexter bizim evin bireylerinden biri oldu çıktı. Aslında adli tıp görevlisidir. Polis departmanında adli tıp görevlisi olarak hizmet verir. Ancak görevi çok önemlidir. Kendisi bir kan uzmanıdır. Yani Dexter olay mahaline gider, cesedi ve etrafa sıçrayan kanları inceler. Bazen eşyaların durumuna bakıp cinayeti yorumladığı olur. Ama bu işi öyle böyle yapmaz. Bizde Engin Günaydın’ın oynadığı Galip Derviş karakteri gibi değil yani 🙂 Hemen aklınıza o gelmesin… Diziden kalite fışkırıyor. Aynı zamanda bu Dexter bir seri katildir. Suça bulaşmış olan ve kanunlardan yırtmayı başaran suçluları öldürmektedir. Şimdi içinizden diziyi anlattın zaten demeyin. Daha hiç bir şey anlatmadım. Diziye ilk başladığınızda 2-3 bölüm sıkılırsanız bırakmayın, sakın haa… Devam edin, izledikçe bağlanacaksınız. Ulan niye benim böyle yeteneklerim yok, niye böyle bir akrabam yok diyebilirsiniz 🙂

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


12. Stranger Things (2016 – >) IMDB Puanı: 8,9

en iyi yabancı dizi önerileri

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan bu dizi, Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor.

80’li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesini anlatıyor.

Tür: Dram, Fantastik, Korku

Fragman


13. Spartacus (2010-2013) IMDB Puanı: 8,5

en iyi yabancı dizi önerileri

Roma’ya karşı yapılan bir köle ayaklanmasından esinlenerek uyarlanan dizi, üç alt başlıkla üç sezon sürdü. İlk sezondan sonra başrol oyuncusu Andy Whitfield, sağlık nedenlerinden dolayı diziye devam edemedi. Onun yerine dizide Liam Mclntyre yer aldı. Dizi, karısının ölümünden sonra etrafından her geçen gün büyüyen kölelerle birlikte Roma’ya kafa tutan ve karısının intikamını almak için savaş veren Spartacus isimli bir gladyatörün yaşadıklarını anlatıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi

Fragman


14. Doctor Who (2005 – >) IMDB Puanı: 8,7

en iyi yabancı dizi önerileri

Tüm diziler arasında en uzun soluklu olanıdır ve bildiğim kadarıyla dizinin bir emsali de yok çünkü ilk bölümü 1963’de yayınlandı. Bilim kurgu ve eğlencenin doruklara ulaştığı dizi, Tardis isimli mükemmel güçlere sahip olan uzay aracıyla zaman ve mekan yolculuğu yapan Doctor isimli Gallifreyli çok bilgili, insana benzeyen birinin yolculuklarını anlatıyor. İlk Doktorun çok yaşlı olması nedeniyle rejenerasyon geçirip başka bir simaya bürünmesiyle dizi yıllarca devam etti. Dizi 2005’den önce ve sonra olmak üzere klasik ve modern seri olarak ikiye ayrılıyor. Ayrıca Doktor, zamanda ve mekanda yolculuk yaparken yol arkadaşları edinmeyi ihmal etmiyor. 19 Eylül 2015’de 9. Sezonu başlayacak olan diziyi nefesimizi tutarak bekliyoruz.

Tür: Macera, Dram, Aile

Fragman


15. The Crown (2016 – >) IMDB Puanı: 8,7

Genç yaşlı herkesin bildiği İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth tahta nasıl geçtiğini anlatan harika bir dizi… The Crown, son yıllara damgasını vuran bir yapım.

en iyi yabancı dizi önerileri

Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını konu alan The Crown, başarılı bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor. Altın Küre başta olmak üzere birçok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda en az Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bolca rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarılı isimler yer alıyor.

Tür: Tarih, Dram

Fragman


16. Dark / Karanlık (2017 – >)  IMDb: 8.6

89. Akademi Ödülleri’nde yabancı dilde en iyi dizi adayı olan bir yapım… Dark

en iyi yabancı dizi önerileri

Alman dizisi olan ve son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Dark dizisi, televizyon ekranlarından yayınlanmaya başladığı andan itibaren IMDb sıralamasında da oldukça başarılı bir giriş gerçekleştirdi. Dark dizisinde konu olarak, iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Dizinin her anı heyecan ve gerilim içinde geçerken, işlenen güzel hikaye izleyiciyi de ekrana bağlamaktadır. Bir sonraki bölümünü merakla bekleyeceğiniz son dönemin en güzel yabancı dizileri arasındaki Dark yani Karanlık dizisini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


17. House of Cards (2013 – 2018) IMDb: 8,9

Son dönemin en iyi dizisi olarak gösterilen House OF Cards ve Beyaz Saray’daki kirlik politik oyunlar…

en iyi yabancı dizi önerileri

2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk günden itibaren IMDB’deki en iyi diziler listesinde kendisine yer bulan bir Amerikan politik dizisi olan House of Cards, iktidar savaşı için oynanan tüm oyunları ve kuralları izleyiciye yansıtıyor. Washington D.C.’yi ele geçirmek isteyen acımasız politikacının her ne pahasına olursa olsun durmaya niyeti yok. Her bölümü soluksuz izlenen House of Cards, ilk fırsatta izlemeniz gereken en güzel yabancılar diziler arasında olması gereken bir yapımdır.

Tür: Politik, Dram

Fragman


18. Bodyguard (2018 – >) IMDb: 8.3

G.O.T dizisinin genç kralı R. Madden ekranlara harika bir dizi olan Boydguard ile geri dönüyor..

en iyi yabancı dizi önerileri

2018 yılının en iyi yabancı dizilerinden bir tanesi olan Bodyguard, henüz ilk sezonunda büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Tüm dünyada popüler olan Bodyguard dizisi, Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır. Başrolünde Game Of Thrones’un başarılı oyuncularından bir tanesi olan Richard Madden yer almaktadır.

2018’in en güzel dizilerinden gösterilen Bodyguard, konu olarak İçişleri Bakanı Julia Montague (Hawes) ve onu korumak üzere atanan David Budd (Madden) isimli kahraman bir savaş gazisini işlemektedir.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


19. The Haindmaid’s Tale (2017 – >) IMDb: 8.6

The Haindmaid’s Tale, son yıllarda konusu ile herkesin ilgisini çeken en iyi yabancı dizilerden bir tanesi…

en iyi yabancı dizi önerileri

Ülkemizde en çok izlenen diziler arasında genel olarak Amerikan dizileri yer almaktadır ve bu diziler arasında 2017 yılında ekranlara gelen The Haindmaid’s Tale, son yılların en çok izlenen yapımlardan birisidir. Dizide, bir terör saldırısından sonra ABD hükumeti devrilmiş ve üst kademenin hepsi öldürülmüştür. Yönetimi radikal gruplar ele geçirmiştir. Yaşanan olay sonrasında hastalıklar baş göstermiş ve doğurganlık bitme noktasına gelmiştir. Doğurganlığı devam eden birkaç kadından bir tanesi olan Offred, yönetimde yer alan komutanlara çocuk doğurması için verilmiştir.

Oldukça ilginç bir hikayeye sahip olan The Haindmaid’s Tale, son dönemde hem dünyada hem de Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde yer almaktadır.

Tür: Dram, Bilim-Kurgu

Fragman


20. Suits (2011 – >) IMDb: 8.6

Ülkemizde de büyük hayran kitlesi bulunan ve en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi… Suits

en iyi yabancı dizi önerileri

2018 yılı itibariyle 7 sezonunu geride bırakan ve her sezonu ayrı bir zevk veren Suits, son yılların en çok izlenen yabancı komedi dizilerinden bir tanesidir. Son derece zeki bir adam olan Mike Ross, eğitimini yarıda bırakmıştır. Yaşadığı olumsuz olaylar, çocukken kurduğu hayallerin gerçekleşmesini engellemiştir. Geçimini başka insanların sınavlarına girerek sağlayan Ross, şans eseri New York’un en popüler avukatı Harvey Specter ile tanışır ve onun asistanı olur. Ancak şirkette çalışabilmek için Harvard mezunu olunması gerekmektedir. İşte, en yılların en komik dizileri arasında gösterilen Suits, sizlere kesinlikle önerebileceğimiz bir yapım…

Tür: Komedi, Mizah

Fragman


21. The Big Bang Theory / Büyük Patlama Teorisi (2007 – >) IMDb: 8.2

Yabancı komedi dizisine gülemiyorum diyenleri şaşırtacak bir yapım… The Big Bang Theory

en iyi yabancı dizi önerileri

Dizi izleyicileri tarafından her sezonuyla tam not alan ve her bölümüyle gülme krizine girmenize sebep olan The Big Bang Theory, en büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaşın güzel bir kızla karşılaştıktan sonra yaşadıklarını en komik şekilde aktarmaktadır. Karşılaştıkları güzel kız Penny, bu iki arkadaşın hayatlarında büyük değişimlere neden olacaktır. Büyük bir zevkle izleyeceğiniz en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen bu yapımı, en kısa sürede izlemeye başlamalısınız.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


22. Person Of Interest / Şüpheli Şahıs (2011-2016) IMDb:8.4

İşlenecek suçların önceden önleyebilmek mümkün olsaydı… Cevabını merak ediyorsanız bu yapım tam size göre…

en iyi yabancı dizi önerileri

5 sezon ekranlarda yer edinen ve her sezonuyla izleyenleri kendisine daha çok bağlayan Person of Interest, aksiyon ve suç türünde oldukça başarılı bir yapım… İşlenen suçlar yüksek seviyelere çıkmıştır ve bunun azaltılması için gizemli bir iş adamı, işlenecek suçları önceden engelleyen bir program oluşturur. Geriye bu sistemi kullanacak bir kişi gerekmektedir ve bu kişi de, Reese adlı eski bir CIA ajanı… Person of Interest, heyecan ve aksiyon sevenler için harika bir tercih.

Tür: Suç, Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman


23. Six Feet Under (2001-2005) IMDb: 8.7

Yabancı diziler arasında kara mizah sevenler için tercih edilesi bir dizi… Six Feet Under!

en iyi yabancı dizi önerileri

2000’li yılların en çok izlenen yabancı dizileri arasında olan ve Six Feet Under, komedi ve dram türünde oldukça başarılı bir yapım… Dizinin ana konusu, cenaze evi işleten ve aynı zamanda bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantısını işliyor. Kara mizah konusunda oldukça başarılı olan bu yapım, 4 yıl boyunca birçok ödülün sahibi olurken, aynı zamanda birçok yarışmaya da aday olarak katılmıştır. Başladığınızda bırakamayacağın güzel bir yabancı dizi arıyorsanız, Six Feet Under tam da size göre…

Tür: Komedi

Fragman


24. Ozark (2017 – >) IMDb: 8,0

Netflix’in en iyi dizileri arasında gösterilen ve 2017 yılında ekranlara gelen bir yapım… Ozark

en iyi yabancı dizi önerileri

Son yıllarda dizi sektörüne giriş yapan Netflix’in en çok beğenilen yapımlarından bir tanesi olan Ozark, Finans ve Danışmanlık Şirketi’nde çalışan Marty Byrde’ın Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteli ile arasında yaşanan ve yaşanacak olan sorunları bize aktarır. Marty’ın, tehlikeden uzaklaşmak için, uyuşturucudan elde edilen parayı aklaması gerekir ve süresi kısıtlıdır. Ailesi ile beraber Güney Missouri’ye giden aile, burada birçok olumsuz olayla karşılaşır. Heyecan ve gerilimin zirve yaptığı yapımlardan biri olan Ozark’ı mutlak izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Suç, Gerilim, Gizem

Fragman


25. Marvel’s Daredevil (2015- >) IMDb: 8.7

Süper kahraman dizilerinin yapımcısı MArvel’den harika bir yapım… Daredevil

en iyi yabancı dizi önerileri

Netflix Marvel dizileri arasında oldukça beğenilen bir yapım olan Daredevil serisi, her anı heyecan dolu bir yapımdır. Dizide sokağın içerisinden çıkan kahramanların efsane hikayesi canlandırılıyor. 2015 yılında Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en iyi Marvel dizileri arasında yer almaktadır. Eğer tam bir Marvel hayranıysanız bu yapımı kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Fragman


26. Westworld / Batı Dünyası (2016 – >) IMDb: 8.9

2016 yılının en ilginç dizisi olan Westworld, beyin yakan diziler kategorisinde yer alabilecek bir yapım…

en iyi yabancı dizi önerileri

İlk sezonuyla dizi severlerin beğenisini kazanan ve IMDb listesine hızlı bir giriş yapan, dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilen Westworld, iki konuğun, ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkmasını konu edinir. Parkta bulunan herkes robottur ve bu park Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Parkın sistemi bozulduğunda iki konuğu takip eden bir robot ortaya çıkar… Her anı heyecan ve aksiyon dolu bu yapımı kesinlikle sakin bir ortamda izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


27. Seinfeld (1989-1998) IMDb: 8.9

Milyonlarca izleyiciye ulaşan en iyi yabancı komedi dizileri arsında gösterilen Seinfeld…

en iyi yabancı dizi önerileri

1990’lı yılların en çok izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi olan, 22 dakikadan oluşan ve her dakikasında izleyiciyi güldürmeyi başaran ender yapımlardan bir tanesi… Dokuz sezon içerisinde toplamda 169 bölüm izleyiciyle buluşan Seinfeld, en çok izlenen yabancı dizilerin başında gelmektedir. Günümüzde bu tarzda yabancı bir komedi dizisi henüz daha gelmedi desek yanlış olmaz. Sizde en iyi diziler arasında gösterilen 1989 yapımlı Seindfeld’i hiçnir önyargıda bulunmadan kesinlikle izlemelisiniz. Gülmek mi istiyorsunuz… Bu şansı kaçırmayın…

Tür: Komedi

Fragman


28. Black Mirror / Kara Ayna (2011- >) IMDb: 8.9

Her sezonda yepyeni dersler çıkarmamızı sağlayan Black Mirror, hayatınızı sorgulatmaya imkan tanıyor.

en iyi yabancı dizi önerileri

Her sezonunda yeni bir konu işleyen Black Mirror, aynı zamanda her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındıran bir yapım. Her sezon farklı olmasına rağmen ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, konu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini oldukça çarpıcı şekilde anlatırken, aynı zamanda izleyen kişinin kendi yaşantısını uzun bir süre sorgulamasını da konu edinir. Teknolojinin insanoğluna verdiği zararların etkisini görmek istiyorsanız, en iyi dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Dram, Gerilim, Bilim Kurgu

Fragman


29. Supernatural / Doğaüstü (2005 – >) IMDb: 8.9

Yıllarca ekranlarda yayınlanacak ve etkisi ilk gün olduğu gibi devam edecek. İşte, bu dizi Supernatural…

en iyi yabancı dizi önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde her daim kendisine yer bulabilecek bir yapım… Kaç sezon oldu biz sayamadık ama hala daha eski tadını verdiği kesin. Supernatural dizisi Amerika’da 13 sezondan fazladır devam ediyor. Bir dizi için gerçekten bu büyük bir başarı… Dizinin konusu; evleri yanan ve bu yangından annesini kaybeden Dan ve Sam Winchester kardeşlerin hayat hikayesini anlatır. Bu gençlerin babası bir avcıdır ancak normal bir avcı değil. Kendisi, hayalet, ruh, vampir gibi doğaüstü yaratıkların avcısıdır. Babalarının kaybolduğunu öğrenen bu kardeşler, onu bulmak için yeni bir maceraya atılırlar. Her bölümü heyecan, gerilim ve aksiyon dolu bu yapımı, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu, Fantastik

Fragman


30. Death Note / Ölüm Defteri (2006-2007) IMDb: 9.0

Gelmiş geçmiş en iyi anime dizileri arasında yer alan harika bir yapım… Death Note

en iyi yabancı dizi önerileri

Anime türünde dünya üzerinde bir numara olan Japonlar, uzun süre hafızlardan çıkmayacak harika bir esere imza attılar. Death Note, listede yer alan birçok diziden IMDb’de çok daha fazla puana sahiptir ve bunu gerçekten de hak etmektedir. Anime türü bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde “Death Note” yazmaktadır. “Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.”

Sonrasında sinemada da yayınlanan bu harika yapıt, hiçbir zaman animesi kadar başarılı olamamıştır.

Tür: Animasyon, Suç, Dram

Fragman


31. OZ (1997 – 2003) IMDb: 9.0

Dizi tarihinin en etkili yapımları arasında gösterilen OZ, tam bir hapishane dizisidir.

en iyi yabancı dizi önerileri

Oswald Hapishanesi olarak bilinen ancak dizide “OZ” adıyla da anılan bu hapishane, diğer birçok hapishaneden farklıdır. Mahkumlar ile gardiyanları yaşadıkları psikoloji, olaylara verilen tepkiler sizi adeta hapishane içerisindeymiş gibi hissettirmektedir. Hapishane içerisinde, uyuşturucu satıcıları, lezbiyenler, kaçakçılar, Çete üyeleri ve hatta Müslüman gruplar yer almaktadır. Her kesim, hapishanede hayatta kalmak için kendi çıkarlarını korumak zorundadır.

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde her daim olması gereken bir yapım.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


32. Better Call Saul (2015 – >) IMDb: 9.0

Better Call Saul, Breaking Bad dizininin efsane avukatı Saul Goodman’ın geçmişini bizlere aktarıyor…

en iyi yabancı dizi önerileri

Breaking Bad dizisinin spin off’u olan ve yayınlandığı günden itibaren en iyi diziler arasında kendisine hiçte zorlanmadan yer bulan Better Call Saul, tarihin en iyi dizisinin geçmişine bizleri götürüyor… Kısacası, Breaking Bad dizisinin geçmişine Better Call Saul ile bir göz atacağız. Son dönemin en iyi yapımları arasında bulunan bu eser, izleyiciler tarafından da tam not almış durumda.

Tür: Suç, Dram

Fragman


33. The Newsroom / Haber Stüdyosu (2012-2014) IMDb:8.6

Televizyonculuk ve habercilik alanında en başarılı dizi olarak gösterilen The Newsroom…

en iyi yabancı dizi önerileri

2012 yılında ekranlara gelen ve o dönemin gerçek sorunlarına değinerek harika işler çıkartan bir yapım… BP’nin petrol sızıntısından, Arap Baharı’na pek çok gerçek olayı konu edinen dizi, izleyiciyi haberciliğin kamera arkasına götürecek… Dizide bütün baskılara rağmen, idealistliğinden hiçbir şey vermeyen bir ekibin hikayesini anlatıyor. Sizler sunulan haberlerimi yoksa gerçekleri mi duymak isterseniz. Eğer, gerçek haberleri diyorsanız, geçmiş yılların en iyi dizileri arasında gösterilen The Newsroom’u mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Dram

Fragman


34. Boardwalk Empire (2010-2014) IMDb: 8.8

1920 ile 1933 yılları arasında Amerika’daki içki yasağını delen gangsterlerin hikayesi…

en iyi yabancı dizi önerileri

Mayfa dizisi olarak lanse edilen ve döneminin en başarılı dizileri arasında kendisine yer bulan Boardwalk Empire, BD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu “İçki Yasağı Yasası” döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır. he Sopranos’un yapımcısı ve senaristi Terence Winter tarafından yaratılan dizi, mutlaka izlenmesi gereken yapımlar arasında olmalıdır.

Tür: Suç, Dram, Tarih

Fragman


35. The 100 (2014 – >) IMDb: 7.7

Nükleer kıyametin ardından kurulacak düzeni işleyen The 100, ülkemizde en çok izlenen yabancı diziler arasında…

en iyi yabancı dizi önerileri

Son dönemde çıkan ve oldukça başarılı işlere imza atarak en çok izlenen yabancı dizilerden bir tanesi olan The 100’ün konusu; “97 yıl önce nükleer kıyamet, Dünya’nın bir kısmını yok etmiş, medeniyeti çökertmiştir. Kurtulan kişiler ise 12 uluslararası uzay istasyonunda bulunan 400 kişidir. Üç kuşak uzayda doğmuş ve sayıları 4.000’i bulmuştur.” Yaşamlarının devam etmesi için mücadele vermeleri gerekirken, aynı zamanda sert kuralların olduğu bir düzende getirmek zorundadırlar.

Bilim Kurgu türünden oldukça başarılı bir dizi olan The 100, Türkiye’de en çok izlenen diziler arasındadır.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman


36. Band of Brothers / Kardeşler Takımı (2001) IMDb: 9.0

İkinci Dünya Savaşını anlatan en iyi dizi Band of Brothers desek, abartmış olmayız herhalde…

en iyi yabancı dizi önerileri

IMDB başta olmak üzere bütün klasmanlarda en çok puanı alan dizi olarak karşımıza çıkan Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan ve 2. Dünya Savaşını anlatan harika bir dizi… 10 bölümden oluşan bu mini dizi, 2001 yılından sonra birçok ülkede yayınlanmıştır. Hatta ülkemizde bir dönem en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulmuştur. Oldukça başarılı bir dizi olan Kardeşler Takımı mutlaka izlemeniz gereken savaş dizileri arasında yer almaktadır.

Tür: Savaş, Dram, Aksiyon, Tarih

Fragman


37. Peaky Blinders (2013) – IMDb: 8,7

en iyi yabancı dizi önerileri

İlk olarak 2014 yılında vizyona giren ve yayınlandığı ilk andan itibaren herkesin beğenisini kazanan Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’de geçmektedir. Anlatılan dönemde İngiltere’de yasadışı faaliyet gösteren çeteler yer almaktadır. Bu çetelerden bir tanesi de at yarışı bahislerinden ve soygunculuktan para kazanan Peaky Blinders’dır. Her şey tıkırında giderken son bir soygunda hata yapılır ve çetenin başına bala olacak bir müfettiş görevlendirilir… Son yıllarda izlemeye değer yeni bir yabancı dizi bulamadıysanız Peaky Blinders tam da size göre…

Dizi hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz “Peaky Blinders İzlemek İçin 7 Harika Neden” içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Tür: Suç, Dram

Fragman


38. Fargo (2014) – IMDb: 9,0

en iyi yabancı dizi önerileri

1996 yılınca çekilen ve Oscar Ödüllü bir film olan Fargo, 2014 yılında ise televizyon dizisi olarak karşımıza çıktı. Konusuyla ve oynanan oyunculuklarla efsane diziler arasına giren Fargo, suç ve mizah unsurlarını bünyesinde barındıran başarılı bir yapım. Son sezonu 2017 yılının Haziran ayında son bulan Fargo, her sezonu farklı konu ve farklı oyunculuklar barındıran, mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken harika bir dizi…

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


39. True Detective (2014) – IMDb: 9.0

en iyi yabancı dizi önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında gösterilen ve yayınlandığı dönemlerde seyirciyi ekrana kitlemeyi başaran True Detective’nin ilk sezonunda Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts ve Tony Kittles gibi güçlü oyuncular yer almaktadır. Her sezonu farklı konuyu işlerken aynı zamanda oyuncu kadrosu da değişmektedir. Sizler de henüz izlemediyseniz kesinlikle True Detective’nin ilk sezonuna bir an önce başlamalısınız.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


40. Hannibal (2013-2015) IMDb: 8.5

en iyi yabancı dizi önerileri

Büyük umutlarla ekranlara gelen ve genel olarak izleyicilerin beğenisini kazanmış son yılların en başarılı gerilim dolu yabancı dizileri arasında gösterilen Hannibal, adeta nefessiz izleyeceğiniz bir yapım. Dizinin konusu; FBI özel dedektifi Will Graham, FBI ile sekiz genç kızın kaybını araştırmaktadır. Ama peşinde olduğu seri katilin zihnini anlamakta zorlanır ülkenin en bilindik psikiyatrları Dr. Hannibal Lecter’dan yardım istemektedir. Ancak yardım istediği kişi de çok masum birisi değildir…

Tür: Suç, Dram, Korku, Gerilim

Fragman


41. Sherlock (2010) IMDb: 8.2

en iyi yabancı dizi önerileri

Britanya asıllı televizyon dizisidir. Romandan alınma olan dizi Amerika’da ilk olarak mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgiden sonra dizi için belirli bir saat konuldu ve devam etti.  Polisiye formatında olan dizinin konusu Sherlock Holmes isimli dedektifin olayları aydınlatırken yaşadıklarını ve başından geçenleri anlatıyor.

Tür: Suç, Gizem, Dram

Fragman


42. Fringe (2008 – 2013) IMDb: 8,4

en iyi yabancı dizi önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi. Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde olduğu efsanevi dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor. Bilim kurgu sevenler için en iyi dizler listesinde kesinlikle olması gerektiğini düşündük ve listemize koyduk.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Fragman

Article Categories:
Dizi
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here