Anasayfa » Blog » En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları
Program Windows

En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

Kayıp verileri geri yüklemek için ücretsiz yazılıma ne dersiniz? İster tek bir dosya, isterse bütün bölüm Veri Kurtarma ile mümkün.

Verileri yedeklemeden kaybettiğinizi öğrenmek kalp durdurilir, ancak bu nın sonu değil.

En iyi ücretsiz yedekleme yazılımı ve biraz sırla, ister bireysel bir dosya isterse tüm bölüm olsun, değerli verilerinizi geri yükleyebilmeniz için iyi bir şans var. Belki de en önemlisi, uzmanları aramak için küçük bir servet ödemek yerine muhtemelen ücretsiz olarak yapiliyor olacaksınız.

Herhangi bir dosyayı kaybetmeden önce, şimdi bir veri kurtarma aracı yüklemek önemlidir. Olaydan sonra bir tane yüklemek, kaybettiğiniz verilerin üzerine yazma riski taşır.

Kayıp verilerinizin kurtarılilir olacağının garantisi yoktur, ancak bu ücretsiz yazılımlar size en iyi şansı verecektir.


Recuva

+ Otomatik veya manuel taramalar
+ Arayüzü temizle
+ Veri kalitesi göstergeleri

Recuva hakkında en iyi şeylerden biri, onu kullanma yollarının zenginliğidir. Manuel tarama, sihirbaz odaklı tarama ve içerik menüsü aracılığıyla tarama.

Yazılımı kullanmak için biraz yardıma ihtiyacı olduğunu düşünen herkes için, sihirbaz rehberlik sağlamak adına hazırdır, ancak tarama ve kurtarma işleminin manuel kontrolünü alma seçeneği de vardır. Tarama, belirli konumlara veya belirli dosya türlerine bakacak şekilde özelleştirilebilir.

Recuva, bir öğeyi bozulmadan kurtarma olasılığınızın yüksek olduğu bir trafik ışığı kılavuzu kullanır.

Bir dosyayı belirli bir konumdan silmiş olduğunuzu biliyorsanız, bir klasörü veya Geri Dönüşüm Kutusu’nu sağ tıklatma seçeneğiniz de vardır. Her şey çok kolay ve sonuçlar kendileri için konuşuyor.

Recuva Professional’a yükseltme, sanal sit disklerle çalışma, birinci sınıf desteğe erişim ve otomatik yazılım güncellemeleri sağlar. Bunlar güzel eklemeler, ancak Recuva’nın ücretsiz sürümü çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır.

Recuva’yı indirmek için bağlantıyı kullanilirsiniz.


Wise Veri Kurtarma - Resim Kredisi: Tekno Mercek
Wise Veri Kurtarma – Resim Kredisi: Tekno Mercek

Wise Veri Kurtarma

Yapışkan durumlardan kurtulmanız için sezgisel veri kurtarma yazılımıdır.

Arayüzü temizle
Uygun filtreler
Veri kalitesi göstergeleri

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, Wise Veri Kurtarma’yı yenmek zordur . Bu ücretsiz veri kurtarma yazılımı sihirbaz liderliğindeki bir arayüze sahip olmasa da, endişelenecek karmaşık bir yapılandırma ayarları yoktur.

Kurtarılilir verileri izlemek, kontrol etmek istediğiniz sürücüyü seçip ‘Tara’ düğmesini tıklatacak kadar basit bir meseledir. Alternatif olarak, kurtarılilir dosyaları aramak için anahtar kelimeler kullanilirsiniz, böylece çok fazla sonuç almak zorunda kalmazsınız.

Hangi rotayı seçerseniz seçin, kurtarılilir veriler, orijinal olarak nerede depolandığını kolayca görmenizi sağlayan Explorer benzeri bir ağaç yapısında sunulur. En iyi ücretsiz veri kurtarma yazılımları gibi, Wise Veri Kurtarmada, dosyaların sağlığını belirtmek için trafik ışığı sistemi kullanır ve bu nedenle onları bozulmadan kurtarilecek olmanızın muhtemel olması ve dosya önizleme özelliği olması tespit edilen dosyaları tanımlar.

Tek tek dosyaları veya tüm klasörleri bir kerede kurtarilirsiniz, ancak çeşitli konumlarda çok sayıda dosya seçmek birkaç işlem gerçekleştirmek anlamına gelir.

Wise Veri Kurtarma’yı indirmek için bağlantıyı kullanilirsiniz.


Wise Veri Kurtarma - Resim Kredisi: Convar
Wise Veri Kurtarma – Resim Kredisi: Convar

PC Inspector Dosya Kurtarma

Ara birim sizi ertelemezse kayıp bölümlerdeki verilerinizi rahatça kurtarilirsiniz.

Kayıp bölümleri kurtarilir
Ağa bağlı bir sürücüye veri kaydedebilir
 Arayüz korkutucu olilir

PC Inspector Dosya Kurtarma , önyükleme sektörü veya dosya sistemi zarar görmüş veya silinmiş olsa bile kaybedilen bölümleri algılayacağı birçok veri kurtarma aracından daha ileri gider. Bu, acil durumlarda gerçek bir hayat kurtarıcı olilir ve sit sürücünüz Windows içinde görünmese bile, geri veri almanıza yardımcı olilir.

Yeni başlayanlar, PC Inspector Dosya Kurtarma’nın terminolojisini ve tasarımını korkutucu bulilir ve hatta bazı ileri düzey kullanıcılar bile iş akışını biraz kafa karıştırıcı bulilir. Etrafınızdaki yolunu öğrenmek için biraz zaman ayırın. Güçlü bir veri kurtarma programı bulacaksınız ancak FAT ve FAT32 sürücülerle daha iyi sonuçlar alıyor gibi görünüyor.

PC Inspector File Recovery indirmek için bağlantıyı kullanilirsiniz.


Wise Veri Kurtarma - Resim Kredisi: EaseUS
Wise Veri Kurtarma – Resim Kredisi: EaseUS

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı

Veri kurtarma işlemi 2 TB’ın altında olması koşuluyla işinizi kolaylaştırır

Kullanımı kolay
Uygun aranilir sonuçlar
 Sadece 2GB veri kurtarır

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı Free ile kurtarılilir verileri bulmak çok kolaydır. Bir sürücü veya klasör seçin ve taramayı tamamlarken birkaç dakika bekleyin.

Windows Explorer tarzı bir aririm kullanarak kurtarılilir verilere göz atilir ve belirli dosyaları aramak için tür veya seçerek filtreleyebilirsiniz. Veri kurtarmada etkili, ancak Deep Scan seçeneği çok yavaş, bu yüzden sırlı olmanız gerekir.

Bu yazılımın kurulumu karışık bir deneyimdir. Yükleyici, özellikle verileri kurtarmak istediğiniz sürücüye yüklememeyi tavsiye eder. Çünkü bu verilerin üzerine yazilir ve kurtarılamaz hale getirebilir. Ayrıca, ne yazık ki, bunun ne anlama geldiğini açıklamadan sizi müşteri deneyimini geliştirme programına almaya çalışıyor.

Ücretsiz sürümün ca 2 GB’a kadar veri kurtarmaya izin verdiğine dikkat çekmek önemlidir, bu nedenle her koşul için uygun olmayacaktır, ancak çoğu yapışkan durumdan kurtulmanız için yeterli olacaktır.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nı indirmek için bağlantıyı kullanilirsiniz.


Wise Veri Kurtarma - Resim Kredisi: CGSecurity
Wise Veri Kurtarma – Resim Kredisi: CGSecurity

TestDisk ve PhotoRec

Güçlü ve esnek bir veri iki bölümlü kurtarma araç setidir.

Bölümleri ve dosyaları kurtarma
Platformlar arası
 TestDisk’in grafik arayüzü yok

Tek bir entegre çözüm yerine bir çift araç olarak sunulan TestDisk ve PhotoRec birlikte hem kayıp bölümlerden hem de dosyalardan verileri kurtarilir.

TestDisk, dosyaların bölümlenmesini önemser. Grafiksel arayüzü olmayan bir komut satırı aracı olması, ilk başta ortaya koyilir. Bununla birlikte, bunu bir tarafa ayarlayilirseniz, sürücülerinizle çalışma sürecinde size rehberlik etmek için yardım alilirsiniz. TestDisk birçok dosya sistemi için destek sunar, çoğu olasılığa hitap etmelidir.

PhotoRec, dosyaları kurtarmak için kullanılan bir bileşendir. Bir komut satırı arayüzü ile kullanılilir, ancak TestDisk’in tersine, daha az güvenli kullanıcılar için bir GUI vardır. Bu listedeki diğer kurtarma yazılımlarından bazıları kadar sezgisel olmayilir, ancak etkilidir.

PhotoRec çapraz platformdur ve USB çubuğundan taşınilir bir uygulama olarak çalıştırılilir. Bu, PC’nize yüklemeniz gerekmediği ve yanlışlıkla kurtarmak istediğiniz verilerin üzerine yazma riskiniz olduğu anlamına gelir.

TestDisk ve PhotoRec’i indirmek için bağlantıyı kullanilirsiniz.


Stellar Veri Kurtarma

Silinen verileri kurtar
Kayıp bölümleri kurtar
Bozuk harddrive işlemek
 1GB sınırı

Stellar Veri Kurtarma, çeşitli özellikler sunan ücretsiz hepsi bir arada veri kurtarma yazılımı paketidir. Çoğu programda olduğu gibi, Geri Dönüşüm Kutusu’ndan boşaltılsa bile yanlışlıkla silinen klasör dosyalarını kurtarilir.

Bununla birlikte, mevcut ek seçenekler arasında, bozuk bir sit disk sürücüsü olması nedeniyle, verilerin eksik veya kayıp bölümlerden kurtarılması bulunmaktadır. Sit sürücü artık açılmasa bile, tam sistem çökmesinden sonra verileri kurtarilir.

Bunun da ötesinde, Stellar Data Recovery, bir bilgisayar virüsü ya da diğer kötü amaçlı yazılım tarafından kaybolan, silinen veya başka şekilde zarar görmüş dosya ve klasörleri de kurtarilir.

Yazılımın çalıştırılması, “seç”, ardından “taramak” ve ardından ihtiyacınız olan dosyaları kurtarmak kadar kolaydır. Herhangi bir dosya türünü ve hatta USB sürücüleri ve SD kartlar gibi diğer depolama ortamlarındaki dosyaları kurtarilirsiniz.

Tüm bunlar gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, uyarı, yazılımın ücretsiz sürümü için 1GB sınırının olması. Daha fazla para kazanmak için 49,95 $ (42 £) değerinde perakende satış yapan ve sınırsız verilerin kurtarılmasını sağlayan standart baskıya ihtiyacınız olacak.

Alternatif olarak, disk görüntüleri ve CD / DVD kurtarma gibi gelişmiş seçeneklere sahip profesyonel bir sürüm mevcuttur.

Stellar Veri Kurtarma’yı indirmek için bağlantıyı kullanilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın