En İyi 8 Klavye Uygulaması Android & iOS - evham.net | evhamlı blog
Mobil

En İyi 8 Klavye Uygulaması Android & iOS

Çoğu Android ve iOS kullanıcısı mobil cihazına önceden yüklenmiş olan klavye uygulamasına bağlı kalmaktadır. Google Play Store ve App Store’da sayısız klavye uygulaması bulunmaktadır. Bu alternatif klavye uygulamaları önceden yüklenmiş klavye uygulamalarında olmayan binlerce emoji GIF, eğlenceli temalar ve kaydırarak yazdırma seçenekleri gibi birçok özellik içerir.

1. TouchPal Emoji Klavyesi

Dünya çapında 500 milyondan fazla insan TouchPal klavye kullanmaktadır. iPhone’un klavye tasarımından sıkıldıysanız binlerce temaya sahip bu klavye uygulaması size çok zengin gelecektir. Uygulamada binden fazla emoji, GIF’ler, his simgesi, çıkartma ve metin yüzlerini en popüler mesajlaşma uygulamalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

150’den fazla dil desteği bulunan Touchpal Klavyesinde özelleştirilebilir temalarla kendi resminizi koyabilir, canlı tema koyabilirsiniz. Kaydırarak yazdırma seçeneğiyle de kaydırarak çok hızlı bir şekilde yazabilirsiniz.

TouchPal Emoji Keyboard

2. SwiftKey Klavye

SwiftKey klavye uygulaması yazma tarzınızı öğrenerek yapay zeka ile desteklenen otomatik öngörü ve imla kontrolü yapmaktadır. Swift Key 300’den fazla dili desteklemektedir. Diğer klavye uygulamalarında olan tema değiştirme GIF, çıkartma ,emoji gönderme gibi özellikleri içermektedir. Aynı anda 5 dile kadar kelime önerisi yapabilmektedir. 100’den fazla renkli temaya sahiptir. Kayarak yazdırma da yapay zeka kullanarak sizin kaydırarak yazma özelliğine göre doğru kelimeyi rahatlıkla bulmaktadır.

SwiftKey Keyboard
Developer: SwiftKey
Price: Free+
SwiftKey Klavye
Developer: SwiftKey
Price: Free

3. Gboard – Google Klavye

Google Klavyenin en önemli özelliği uygulama değiştirmeden ‘Google’ düğmesiyle hızlı bir şekilde arama yapabilmemizdir. Adres bulma, konum açıkken en yakın banka ATM restoran adreslerini rahat bir şekilde ulaşabiliriz.

Gboard – the Google Keyboard
Developer: Google LLC
Price: Free
Gboard - Google Klavye
Developer: Google LLC
Price: Free

4. Fleksy Klavyesi Stickers + GIF

Fleksy klavye yazmak, paylaşmak aramak için dünyanın en hızlı klavyesidir. Diğer klavye uygulamaları gibi klavye özelleştirme tema değiştirme GIF ve çıkartma gönderme gibi özellikleri mevcuttur. Güvenlikle korunan bu klavye yazdıklarını kaydetmeyi ve yollamayı öne geçiren özel güvenliği bulunmaktadır. Birçok eklentisi ile müzik ve videoları paylaşabilirsiniz. Çok kolay haraketlerle örneğin sola doğru kaydırarak silme işlemini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Google Klavyede olduğu gibi Qwant ile webde aradığınızı başka uygulamaya geçmeden rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Fleksy- GIF, Web & Yelp Search
Developer: Fleksy, Inc.
Price: Free+
Fleksy Klavyesi Stickers +.GIF

5. Bitmoji

Bitmoji tam olarak bir klavye uygulaması değildir. Kendini bir emoji olarak ifade etmek isteyenler için tasarlanmıştır. Uygulama emoji tabanlı size özel bir avatar oluşturarak iletişiminiz sağlar. Snapchat kullananların aşina olduğu bu uygulama metinler harici iletişim kurmak isteyenler için çok idealdir.

Bitmoji
Developer: Bitstrips
Price: Free
Bitmoji – Kişisel Emojin
Developer: Bitstrips
Price: Free

6. Grammarly Keyboard

Grammarly sitesinden aşina olduğumuz İngilizce gramer hatalarına düzelten ve hataların neden olduğunu detaylı olduğunu anlatan bu klavye firma veya resmi yazışma dili kullananlar için mükemmel bir klavyedir.

Grammarly Keyboard
Developer: Grammarly, Inc
Price: Free+

7. FancyKey – Türkçe klavye

Farklı fontlarda yazı yazmak için bir klavye arıyorsanız size en uygun olanı FancyKey klavye uygulamasıdır. 3200’den fazla emoji 50’den fazla dil ve tema desteği, kaydırarak yazdırma özelliği bulundurmaktadır. Hem iTunes’da hem de Google Play Store’da yorumlar ve aldığı puanla çok başarılı bir klavye uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

8. Tambu Klavye

Türk yapımı olan Tambu Klavye uygulaması tamamen Türkçe’ye uyumla tek klavye uygulamasıdır. Türkçe çıkartmalar onlarca tema , tıpkı Google Klavye’deki gibi uygulama değiştirmeden tek tıkla ulaşacağın kafe restoranlar, Türkçe atasözleri gibi çok güzel özellikler barındırmaktadır. İçindeki tambu oyunu ile güzel zamanda geçirebilirsiniz. Dil çeviri özelliğiyle de yabancı dildeki yazıları rahatlıkla okuyabileceksiniz. Kaydırarak yazma ve Türkçe öneriler özelliği bulunmaktadır.

Tambu Klavye
Developer: Argela
Price: Free
Tambu Klavye
Developer: Argela
Price: Free

3. Parti Klavye Uygulamaları İçin Uyarı 

Klavye uygulamaları tuş takımınızın çok güzel kişiselleştirme imkanları ve çok kolaylaştırmasına rağmen hassas bilgilerinize ulaşabileceğinden tehlikeler içerebilmektedir. E-ticaret gibi satın almalarda telefonun kendi klavyesini kullanmakta fayda görmekteyim.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At