Mutlaka Gidilmesi Gereken İstanbul’un 5 Antika Pazarı - evham.net | evhamlı blog
Gezi Manşet

Mutlaka Gidilmesi Gereken İstanbul’un 5 Antika Pazarı

Elektronik çağ ile birlikte, alışverişler de sanal ortam taşındı. Giyim, elektronik, kozmetik hatta market alışverişleri bile internet üzerinden vakit kaybı olmadan yapılabiliyor. Ancak semt pazarları popülerliğini yitirmiş değil. Haftanın her günü farklı ilçelerde kurulan semt pazarları, AVM’lerden, mağazalardan bunalanlar ve daha uygun fiyatlı ürün satın almak isteyenleri ağırlıyor. Giyim ya da yiyecek satılan pazarların yanı sıra İstanbul’da koleksiyonerler ve tutkunları için, birbirinden güzel antika ya da retro ürünlerin satıldığı pazarlar da mevcut. Mutlaka gitmeniz gereken İstanbul’daki 5 antika pazarını listeledik.

1. Feriköy Antika Pazarı

Antika pazarı denilince akla ilk gelen yerlerden biri şüphesiz Feriköy. Her hafta Pazar günleri kurulan bu pazarda, tabiri caizse yok yok. Eski madeni paralardan, radyolara, teleskoptan, fotoğraflara, mutfak eşyalarına kadar geniş bir ürün gamı olan Feriköy Antika Pazarı’nda, kullanım ya da koleksiyon için alabileceğiniz birçok seçeneği bulunuyor. Ayrıca dönem kıyafetleri ya da takılarına da rastlayabilirsiniz.

 

2. Horhor Antikacılar Çarşısı

Horhor Antikacılar Çarşısı, bir pazar olmamasına rağmen birbirinden güzel antika eşyaları bulabileceğiniz bir yer olarak listede yer alıyor. Fatih’te bulunan bu çarşıya istediğiniz herhangi bir gün gidebilirsiniz. 7 katlı bir binada birçok dükkanın bulunduğu çarşıda, her bütçeye uygun ürün bulmak mümkün.

3. Kadıköy Antikacılar Pazarı

Kadıköy’ün birçok yerinde antika ya da ikinci el eşyalar satan dükkanlara rastlamak mümkün. Özellikle antikacılar sokağı olarak bilinen yerde, kitaplar, dergiler ve daha birçok eski ürünün satıldığı dükkanlar bulunuyor. Bunun yanı sıra ise, her hafta cumartesi günleri Kadıköy’de antikacılar pazarı kuruluyor. Ayda bir kez ise, değerli parçalar için açık artırma usulü satış yapılıyor.

4. Dolapdere Bit Pazarı

Dolapdere’de Feylosof Sokağı’ndan başlayan bu pazar, çok geniş bir alana kuruluyor. Pazar günleri ziyarete edebileceğiniz Dolapdere Bit Pazarı, eski dönemlere ait kıyafetler ve aksesuarlar arayanlar için ideal bir yer. Ürünlerin fiyatları ise oldukça uygun. Ayrıca pazarın kurulduğu semtte yer alan Panayia Evangelistria Rum Kilisesi ise eşsiz mimari yapısıyla görülmeye değer.

 

5. Üsküdar Antikacılar Çarşısı

Diğer antikacılara göre daha az bilinen bu çarşıda, fiyatlar da daha uygun. 3 katlı bir binada yer alan sıra sıra dizilmiş dükkanlarda, hiç beklemediğiniz birbirinden nostaljik ürünleri bulabilirsiniz. Ayrıca burada antika ürünlerin tamiri hakkında da destek alabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At